„Revolut“ leis programėlėje susikurti ir už pirkinius internete susimokėti vienkartinėmis virtualiomis kortelėmis.
Po kiekvieno atsiskaitymo kortelės duomenys bus sunaikinti, ir automatiškai susigeneruos naujos kortelės duomenys.
Pristatydami inovatyvią technologiją, „Revolut“ fintech sektoriuje siekia tapti lyderiu užtikrinant klientų apsaugą nuo sukčiavimo elektroninėje erdvėje.
Greta SEPA ir SWIFT pervedimų, „Revolut“ įdiegė ir SEPA tiesioginį debetą.
Elektroninėje erdvėje dažnėjant įvairiems sukčiavimo ir duomenų nuskaitymo nusikaltimams, Londone įkurtas fintech startuolis „Revolut“ tobulina savo saugumo sistemą ir nuo šiol savo vartotojams leis susikurti ir naudotis vienkartinėmis virtualiomis kortelėmis. Kompanijos viduje sukurta technologija leis vartotojui nepatirti jokių laiko sąnaudų keičiant tokias korteles, o sąskaitoje esantys pinigai bus apsaugoti visų atsiskaitymų internetu metu.
„Fintech kompanijos kuo toliau, tuo dažniau siūlo kokybiškesnes paslaugas nei tradiciniai bankai, tačiau mums reikia nudirbti ypač didelį darbą, kad užsitarnautume klientų pasitikėjimą”, – teigia Vlad Yatsenko, „Revolut“ bendraįkūrėjas ir Technologijų vadovas. „Užuot kopijavę tai, kad daro didesnės institucijos, mes iš esmės keičiame žaidimo taisykles, pristatydami elektroninių atsiskaitymų apsaugą virtualių kortelių pagalba, greta jau anksčiau įdiegtų saugumo priemonių, tokių kaip geolokacija paremta apsauga ar galimybė pačiam programėlėje užblokuoti ir atblokuoti korteles”, – teigia „Revolut“ CTO.
„Revolut Premium“ narystę turintys klientai naują virtualią kortelę programėlėje galės susikurti per kelias sekundes, o kortelės duomenys bus automatiškai sunaikinti iškart po atsiskaitymo ja. Tai sukurs papildomą saugiklį atsiskaitinėjant internetu, kadangi tokia kortele daugiau nebebus galima pasinaudoti. Iš karto bus sugeneruojami ir naujos kortelės duomenys, kurią bus galima naudoti kito atsiskaitymo metu.
„Tam, kad pasibaigtų visos galimos 16-os skaitmenų kombinacijos, prireiks dar maždaug 800 metų, todėl manome, kad vienkartinės virtualios kortelės yra ilgalaikis ir tvarus sprendimas kovojant su nusikaltimais elektroninėje erdvėje. O tai, kad pats procesas bus visiškai automatinis, ir toliau užtikrins klientams sklandžią vartojimo patirtį be streso”, – kalba V. Yatsenko.
Naujoji elektroninių atsiskaitymų apsauga veiks kartu su kitomis „Revolut” saugumo funkcijomis, kurias pasirinktinai gali susikonfigūruoti kiekvienas klientas. Programėlėje galima įgalinti arba išjungti tokias funkcijas kaip geolokacijos technologija paremta apsauga, bekontakčiai atsiskaitymai, atsiskaitymai braukiant kortelę, išsigryninimai bankomate, taip pat klientai gali patys užblokuoti ir atblokuoti savo korteles. Be to, apie kiekvieną atsiskaitymą – tiek fizine, tiek virtualia kortele – programėlė iškart praneša žinute.
2016-ais metais Europoje kortelių duomenų vagysčių skaičius elektroninėje erdvėje išaugo 9 proc. 2016-ais metais nuostoliai, patirti dėl tokio elektroninėje erdvėje pavogtų kortelių duomenų, sudarė 70 proc. visų nuostolių, patirtų dėl sukčiavimo. Nuo 2008-ų metų šis skaičius išaugo 20 proc., o patirti nuostoliai siekė 1.8 EUR milijardų.
Praėjusią savaitę „Revolut“ Lietuvos klientams įgalino ir dar vieną naują paslaugą – SEPA tiesioginį debetą. Toks žingsnis startuolį dar labiau priartina prie vizijos tapti kasdiene tradicinių bankų alternatyva.
Londone įkurta įmonė šią paslaugą įgalino ir kitose euro zonos šalyse – tiesioginio debeto dėka klientai nuo šiol galės iš „Revolut“ sąskaitos nustatytomis dienomis automatiškai pervesti pinigus ir sumokėti mokesčius už komunalines paslaugas, įvairias prenumeratas, ryšio operatoriams ir kitus. Tokie mokėjimai galės būti vykdomi tik eurais, kadangi kitų valiutų pervedimo sąlygų SEPA nereglamentuoja.
APIE REVOLUT
„Revolut“ veiklą pradėjo 2015 liepą, pristatę pasauliui ambicingą tikslą reformuoti bankinį sektorių. „Revolut“ klientai gali mobiliosios programėlės pagalba vos per minutę atsidaryti einamąją sąskaitą, leisti pinigus 130-ia valiutų visame pasaulyje be papildomų mokesčių, aplikacijoje vienu metu laikyti ir valdyti iki 25-ių valiutų ir jas keisti naudojantis geriausiu įmanomu – tarpbankiniu – valiutų kursu.
Kiek daugiau nei prieš du metus Londone įkurta įmonė visoje Europoje jau pasiekė 1,5 mln. vartotojų, kurie atliko per 60 mln. operacijų, kurių bendra vertė šiandien jau siekia 10 mlrd. JAV dolerių. Vienas iš greičiausiai augančių FinTech startuolių pasaulyje jau sulaukė 88 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures”, „Ribbit Capital” ir „Balderton Capital”.