Su kuo jums asocijuojasi Amerikos greitkeliui. Šių eilučių autoriui tai – klasikiniai amerikoniški vilkikai ilgiausiais kapotais, žvilgantys nikeliu ir besispjaudantys juodais dūmais iš aukštyn į dangų nukreiptų dangun. Tokie vilkikai tapo savotiškais vaizdoženkliais, jie tapo kino filmų dalimi, puikavosi ir ant vilnilo diskų viršelių. Vienas iš tokių kanoninių sunkiasvorių – “Kenworth W900”.
„Kenworth W900“ vilkikai gaminami nuo praėjusio amžiaus 60-ųjų pradžios. „Paccar“ koncerno sunkvežimiai su ilgu variklio dangčiu suformavo tipinį amerikietiško sunkvežimio įvaizdį. O per šešis gamybos dešimtmečius „devynišimtasis“ buvo ne kartą modernizuotas, tačiau pati koncepcija išliko nepakitusi.
Tačiau, kaip skelbia „Žinių radijo” laida „Piko minutės”, po 63 gamybos metų amerikonai pagaliau išleidžia legendinį sunkiasvotį į pensiją. „Kenworth“ patvirtino, kad jau kitais metais bus nutraukta W900 serijos vilkikų gamyba. Bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas pardavimams ir rinkodarai Kevinas Haygoodas pripažino, kad šis modelis yra jau pasenęs, nors ir yra neatsiejama transporto istorijos dalis.
Beje, šis vilkikas yra ne tik greitkelių darbininkas, bet ir savotiška Holivudo žvaigždė. Štai 1978 metų filme “Konvojus”, kuriame buvo romantizuotas sunkvežimių vairuotojų maištas, pagrindinis veikėjas „vairavo juodą Kenworth W900A. Toks “Kenworth” sublizgėjo i1984 metų “Terminatoriuje” ir Bondiadose – 1989 metų filme “Licenzija žudyti” kuriame pagrindinį vaidmenį atlieko Timothy Daltonas, buvo įspūdinga persekiojimo scena su Kenworth W900 sunkvežimiais.