Seime vyko konferencija „Seimo rinkimams artėjant. Kaip partijos ruošiasi atstovauti vyresnio amžiaus žmonių interesams“. Renginį organizavo Nacionalinė Bočių bendrijų asociacija ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija. Dalyvavo virš 250 senjorų iš Alytaus, Elektrėnų, Jonavos, Kauno, Raseinių, Mažeikių, Ukmergės, Vilniaus.
Susitikime dalyvavo beveik visų politinių jėgų atstovai
Nacionalinės Bočių bendrijų asociacijos pirmininkė Vilija Turienė sakė, kad artėjant rinkimams senjorai norėtų išgirsti, ką politikai savo rinkiminėse programose yra numatę dėl vyresnio amžiaus žmonių gerovės, tad pakvietė juos pasidalinti esminėmis programų nuostatomis.
Renginyje dalyvavo Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai), Socialdemokratų partijos, Žaliųjų partijos, Liaudies partijos, Regionų partijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Taikos koalicijos (Darbo partija, Krikščioniškosios demokratijos partija, Žemaičių partija), partijos „Laisvė ir teisingumas“, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, partijos „Nemuno aušra“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovai ar jų įgalioti atstovai.
Pasveikino prezidento patarėja
Prezidento Gitano Nausėdos vardu susirinkusius pasveikino Irena Segalovičienė – prezidento vyriausioji patarėja, Ekonominės ir socialinės politikos grupės prezidentūroje vadovė. Ji išdėstė prezidento poziciją dėl vykdomos pagyvenusių žmonių politikos.
Žadėjo kelti pensijas
Visi partijų atstovai tikino, jog jiems labai svarbu, kad senjorų senatvė būtų ori. Svarbiausia – finansine prasme, kad „nereikėtų jų matyti prie nukainotų prekių“. Žinoma, kad ekonominę vyresnių žmonių padėtį lemia gaunamos pensijos. Kai kurie politikai žadėjo vidutines pensijas pakelti ir iki 1 000 eurų, valdantieji tvirtino, jog pensijos buvo sparčiai keliamos, tai darys ir toliau. Kai kurie partijų programose numatę galimybes senjorams mokėti vienkartinę tryliktąją pensiją.
Pažadai dėl nemokamo važiavimo, vaistų priemokų panaikinimo
Ne vienos politinės partijos atstovai žadėjo, jog sieks įgyvendinti užmojį, kad visuomeniniu transportu nemokamai keliautų visi pensinio amžiaus sulaukę žmonės. Taip pat teigė sieksią, jog pensininkams nereikėtų mokėti priemokų už kompensuojamuosius vaistus, kad būtų taikomas lengvatinis Pridėtinės vertės mokesčio tarifas būtiniausiems maisto produktams.
Susirūpinę ir dvasiniu senjorų gyvenimu
Buvo užsiminta ir apie tai, kad reikia mažinti vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninio raštingumo atskirtį, skatinti juos įtraukti į aktyvią visuomeninę veiklą. Vienas būdų tai padaryti – vyresnio amžiaus žmones telkiančias organizacijas remti ne pagal projektines veiklas, o skiriant nuolatinį finansavimą.
Ką darys su „Sodros“ biudžete esančiu rezervu?
Visuomenėje daug diskusijų kelia „Sodros“ biudžete esantis daugiau kaip 3 milijardų eurų rezervas. Kai kurie politikai žadėjo jį visą išdalinti dabartiniams pensininkams, kiti – dalį rezerve esančių lėšų.
Įvertino politikų pasisakymus, pateikė klausimų
Politikų pasisakymus, kalbėdamas nuotoliniu būdu, įvertino profesorius Romas Lazutka.
Renginio dalyviai taip pat pateikė įvairių klausimų, diskutavo vyresnius žmones liečiančiomis temomis.
Ar prisimins tapę Seimo nariais?
Kaip parodė partijų atstovų pranešimai, politikai gerai žino pensinio amžiaus žmonių problemas ir lūkesčius. Belieka tikėtis, jog išrinkti į Seimą jų nepamirš…
Informacinis pramoginis portalas brandaus amžiaus žmonėms