Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Negalią turinti Agnė: reikėjo įrodyti, kad darau viską, ką ir kiti suaugusieji

  • 2025-01-23
  • kaunieciams.lt
  • Greitos naujienos, Sveikata, Žmonių istorijos

„Turiu judėjimo negalią. Esu žemo ūgio ir vaikštau su pagalbine priemone – lazdele. Mano kelyje, ieškant darbo, ir „kirsdavo” tai, kad esu vaikiško ūgio, kitaip atrodau. Nors esu ne vaikas, o moteris, reikia įrodyti, kad darau viską, ką ir kiti suaugusieji, bet negalios negaliu paslėpti”, – sako Vilniuje gyvenanti 36-erių Agnė.

Negalios ji nesureikšmina, o aplikuodama į darbo pozicijas, apie tai užsimena paskutiniame etape, pakviesta pokalbiui. Sako, nenorinti būti „verslo priemone verslui”, kuomet negalią turintis asmuo įdarbinamas tik dėl to, jog darbdavys gali gauti subsidiją.  Agnė neslepia, tokių darbdavių yra, kaip ir įmonių, kuriose negalią turinčiam asmeniui siūlomas mažiausias atlyginimas, neatsižvelgiama į jo išsilavinimą, darbo patirtį ir reikalingas kompetencijas. Jauna moteris prisipažįsta, kad pasiekti profesinės svajonės jai padėjo ne tik didžiulės asmeninės pastangos, įgytos naujos žinios, tačiau ir palaikantys žmonės, suteikę daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Svajojo apie darbą tarptautinėje įmonėje

Pagal specialybę Agnė – dietistė, tačiau daug metų dirbo administracinį darbą nedidelėje įmonėje, į kurią pateko per darbo biržą.

„Esu dirbusi pagal specialybę sanatorijoje, tačiau pajutau, kad šis darbas – ne man, – pasakoja moteris. – Kai užsiregistravau į darbo biržą ir ieškojau kito darbo, taip sutapo, kad įdarbinant neįgalų žmogų yra tam tikra pagalba įmonėms dėl finansavimo. Įmonė, kurioje gavau pasiūlymą dirbti,  buvo jauna, ką tik įsikūrusi ir jai tuomet buvau naudinga dėl gaunamo finansavimo, įdarbinant neįgalų asmenį. Man tuomet labai reikėjo darbo, tad dirbti sutikau”.

Agnė dirbo administracinį darbą: „Taip pat kuravau įvairius kurjerių reikalus, reikėjo atsakinėti į  užklausas, konsultuoti telefonu”. Įmonė augo, kartu su ja išaugo ir klientų skaičius, gausėjo skambučių, kurių dalis buvo ir negiamų.

„Būdavo momentų, kai nebesinorėdavo net atsiliepti, – prisipažįsta moteris. –  Pavargusi nuo paskutinio darbo, pasvajodavau dirbti tarptautinėje įmonėje, tačiau norėjau atsiriboti kiek įmanoma nuo tiesioginių skambučių su klientais. Buvau darbe perdegusi, tad šių pareigų iki šiol baidausi.

Turiu draugų, kurie  dirba tarptautinėje įmonėje, kaip ir mano sesuo, taigi girdėjau, koks ten yra požiūris į darbuotojus, kaip jie skatinami, kaip apdovanojami, kaip šventės rengiamos, kokia yra organizacinė kultūra – visa tai lygindavau su savo maža įmone. Buvau įsitikinusi, kad tarptautinėje įmonėje kiek kitoks požiūris į žmones, daugiau lygybės. Atrodė, kad ten geriau, norėjosi pabandyti.

<..>Įmonėje, kurioje tuo metu dirbau, jausdavausi, kad mane priėmė dėl gaunamo finansavimo, kad aš jiems nešu naudą, bet kad dirbu gerai – nevertinama, nebuvo peržiūrimas atlyginimas. Kai atėjau dirbti į tarptautinę įmonę, nesijaučiau taip, kad esu čia dėl to, jog įmonė gaus už mane pinigėlių. Priešingai, man sudarytos sąlygos dirbti kokybiškai, pritaikyta darbo vieta, kaip kad reguliuojamo aukščio stalas, kėdė. Tokie paprasti dalykai…”

Asmeninės pastangos ir palaikymas

Kaip parodė Agnės patirtis ieškant darbo, į neįgalų žmogų dar yra žiūrinčių kaip į prastesnį, nevertą didesnio atlyginimo. Tačiau ji pripažįsta, kad norint gerai apmokamo darbo, reikia ugdyti profesines kompetencijas, įgyti naujų žinių, o pasitikėjimas savimi – taip pat labai svarbus.

„Mentorei Ievai sakiau, kad nebūsiu verslo priemone verslui, kuriuo naudojasi. Ne taip turi būti mano akimis”, – sako Agnė, kuri dalyvavo Europos socialinio fondo agentūros projekto „Alternatyvių investicijų detektorius” projektinėje idėjoje „Unikalus gyvenimas”, kurį įgyvendino VšĮ „Unikalus šokis”. Įsitraukti į projektą Agnę paskatino keletą kartų socialiniuose tinkluose pamatyta reklama: „Tuo metu kaip tik svarsčiau išeiti iš darbo, nuo kurio buvau labai pavargusi. Tai man buvo kaip ženklas, kad turiu imtis kažko naujo”.

Karjeros konsultantų, psichologų ir kitų ekspertų konsultacijos, galimybė kartu pasiruošti CV, aptarti ir pasipraktikuoti dažniausiai darbo pokalbių metu užduodamus klausimus, taip pat įvairios saviugdos veiklos, vykdytos projekto metu, padėdavo negalią turintiems žmonėms, tokiems kaip Agnė, labiau pasitikėti savo jėgomis ir lengviau įsidarbinti.

„Kai ieškome darbo, svarbu šalia turėti žmogų, kuris tavimi tiki. Ir tiki ne tiesiog, kad plekštoja per petį ir sako, jog viskas bus gerai, bet tiki labai giliai – tai žmogus, kuris gali padėti išlaikyti tinkamą kryptį, nepamesti pradėtų darbų, siekiant tikslo. Ir tai žmogus, kuris nepataikauja tavo silpnybėms ir baimėms. Ieškant darbo, yra svarbu turėti tokį palaikantį žmogų šalia. Tai gali būti šeimos narys, draugas, bičiulis, ar kitas žmogus, pavyzdžiui, kuratorius. Ir mes, kaip kuratoriai, šiame projekte ir atlikome šį darbą, – sako Ieva Jazavitienė, projekto tarpininkavimo veiklų koordinatorė. Anot jos, didžiausia Agnės stiprybė – ji iš pat pradžių aiškiai žinojo, ko ji nori, ir mokėjo pasitikėti kitais – priimdavo visas idėjas, tad jai buvo lengva padėti”.

Agnė prisipažįsta, kad sprendimas išeiti iš nemėgstamo darbo nebuvo momentinis, šią mintį ji brandino pusę metų ir ruošėsi.

„Norėjau dirbti tarptautinėje įmonėje, tačiau darbo skelbimuose mačiau, kad ten didelis reikalavimas mokėti laisvai kalbėti ir rašyti anglų kalba. Taigi savo jėgomis susiradau ir vakarais pradėjau lankyti anglų kalbos kursus, kad ugdyčiau gebėjimus. Nes kalbą mokėjau, tačiau jos nenaudojau, trūko laisvo kalbėjimo, turėjau kažką daryti, – pasakojo moteris. – Dėl asmeninių priežasčių mano darbo paieška, mano akimis, užtruko, kadangi teko slaugyti artimą žmogų namie. Galiausiai, atsistojusi ant kojų, su mentore Ieva turejome planą. Jungdavausi į projekto seminarus, dariau įvairias užduotis, augo pasitikėjimas savimi”.

Agnė sako drąsiau ėmusi siųsti CV į įvairias tarptautines įmones, dalyvavo įvairiuose pokalbiuose, kurie ją sustiprino.

„Siunčiu visur, kur dirbo mano draugai, – prisipažįsta, o pakviesta į keletą pokalbių sužinojo, kad ne visuomet taikomas reikalavimas mokėti laisvai bendrauti anglų kalba:  Klausimas, kiek iš tiesų jos reikės tavo pareigose ir ar bus galimybė tobulintis. Dabartinis darbas suteikia man galimybę toliau praktikuotis ir mokytis anglų kalbos darbo metu”.

Šiuo metu Agnė sėkmingai dirba vienoje tarptautinėje įmonėje žalų administratore.

„Turiu nuostabią komandą. Kitų skyrių kolegos taip pat labai draugiški, – pasakoja Agnė, kuri buvo išrinkta ketvirčio viena iš geriausių  darbuotojų: Man tai – didelis laimėjimas. Nors darbe tenka susidurti su įvairiais iššūkiais ir sunkumais, tačiau drąsiai galiu sakyti, kad tai geriausias darbas, geriausias darbdavys”.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

Apklausose pirmauja konservatoriai

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

Psichikos sveikatos specialistų komanda susitiks su Kapčiamiesčio gyventojais

Lenkija ruošiasi ekstremaliam šalčiui

„Žalgiris” pralaimėjo trilerį Bolonijoje

Šiemet į privalomąją karo tarnybą planuojama pašaukti apie 5 tūkst. asmenų

Kasčiūnas apie pažeistus kabelius Baltijos jūroje: tokiu būdu tikrinama, kaip reaguoja NATO

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Galima saikingiau su „švogeriais”?

Eitvydas Bajarūnas. ES energetikos politika – Europa jungia tinklus ir interesus

NATO rytinio flango grėsmių ir iššūkių vertinimas

Kodėl katė ar šuo staiga tampa mieguistas ir silpnas?

Populiariausios klaidos darbo pokalbiuose ir kaip jų išvengti

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi motociklų nuomą?

Budrys: Grenlandija yra neatskiriama Danijos dalis

„Omniva“: dėl sudėtingų eismo sąlygų gali vėluoti siuntų pristatymas

Baltijos jūroje pažeistas Švedijos bendrovės „Arelion“ kabelis

Kodėl savarankiškai dirbantiems pasiskolinti sudėtingiau?

„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1 ) II sekmadienis po Kalėdų

Peiliu sužalotas pilietiškas panevėžietis išgyveno

Sinoptikai: šiaurės vakarų Lietuvoje susidarė kone storiausia sniego danga per 15 metų

Rubio: JAV dirbs su dabartiniais Venesuelos lyderiais, jei jie priims teisingą sprendimą

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas

Pernai išduota daugiau nei 56 tūkst. leidimų laikinai gyventi Lietuvoje

Lygtinai nepaleistas Gapšys parašė skundą

Rusija smerkia „ginkluotą agresiją“ prieš Venesuelą

JAV generalinė prokurorė: Madurui ir jo žmonai pateikti kaltinimai Niujorke

Lietuva, kaip ir ES, nepripažįsta Venesuelos valdžios legitimumo

Stanislovas Buškevičius: gyvybė nėra motinos nuosavybė

Lazdijų rajono miške pasieniečiai aptiko 100 dėžių baltarusiškų cigarečių

Prokuroras: tiek Kaune nužudytas vyras, tiek ir įtariamasis nusikaltimu buvo žinomi policijai

TOK neleis Rusijai grįžti į Žiemos olimpines žaidynes, net jei karas Ukrainoje baigsis

Tuskas palinkėjo europiečiams būti kaip Lenkija

Žiniasklaida: per avariją Kaune nukentėjo du žmonės

Nuo Naujųjų metų didėja pedagoginių darbuotojų ir bibliotekininkų atlyginimai

Maskvos regione po bepiločių orlaivių atakos fiksuoti dideli elektros tiekimo sutrikimai

Kaune pavogtas automobilis: nuostoliai siekia 33 tūkst. eurų

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Osama buvo nukautas. Putinas – saugomas. Kodėl?

„Žalgiris” išvykoje užtikrintai nukovė Eurolygos lyderius (video)

Olekas: Seimo valdyba jau patvirtino 15 iš 17 LRT darbo grupės narių

Dauguma didžiųjų šalies miestų Naujuosius pasitiks be fejerverkų

Lietuvos krepšinio metai (video)

Palikime pavydą, neapykantą ir patyčias praeityje

Putinui taika nerūpi: toliau puola Ukrainą

Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“

LRT

Nausėda: LRT klausimas nuo pat pradžių buvo labai politizuotas

Kas antras šalies gyventojas mano, kad šventiniai fejerverkai kelia pavojų

president.gov.ua nuotr.

Zelenskis melu pavadino Maskvos teiginį, kad Ukraina dronais puolė Putino rezidenciją

Nausėda su premjere bendrauja pakankamai lengvai

Dainius Žalimas apie Juliaus Sabatausko bylą

Kauno medikai gelbėja prie tilto rastą vyrą

KAM viceministras apie karinio konflikto tikimybę: kalbame apie galimą 3–5 metų perspektyvą

Tomas Čyvas

Kvailybė prisistato, žudydama prasmę

Moterų rinktinės renesansas ir pergalė prieš Europos čempiones (video)

Kauno LEZ šiemet pritraukė 6 projektus, veikiančių gamybos įmonių apyvarta siekė 1,2 mlrd. eurų

Rusijos pajėgos Ukrainoje per praėjusią parą neteko 1 200 karių

Dėl stipraus vėjo 7,4 tūkst. namų ūkių neturi elektros

LKL grandų dvikovoje – „Žalgirio” pergalė Vilniuje

Ruginienė: piratų pagrobtas Lietuvos pilietis yra išlaisvintas ir grįžta namo

Trumpas: JAV surengė ataką prieš „Islamo valstybę“ Nigerijoje

„Štai tavo Gelbėtojas ateina!“ (Iz 62, 11), Kristaus Gimimo šventė

Prezidentas su pirmąja ponia sveikina gyventojus su šv. Kalėdomis: linki susitelkimo ir bendrystės

Betliejuje vėl švenčiamos Kalėdos

Popiežius per Bernelių Mišias ragino siekti taikos

Kaune nuo sausio keisis viešojo transporto bilietų kainos ir važiavimo sąlygos

Pranašumą išbarstęs „Žalgiris” nusileido PAO (Video)

Ukraina gavo iš Lietuvos visą šiluminę elektrinę per ES civilinės saugos mechanizmą

Sinoptiko prognozė: Kūčių vakarą dangus bus debesuotas, per Kalėdas – šiek tiek sustiprės vėjas

Rusija žada visapusišką paramą Venesuelai priešiškų JAV veiksmų akivaizdoje

Čekijos šaudmenų iniciatyva Ukrainai bus peržiūrėta sausio 7 d.

Šventinėje LRT programoje – specialios laidos, koncertai ir filmai

Savivaldybių valdomų įmonių valdysenoje – daugiau spragų nei valstybės sektoriuje

Po politinių audrų parlamentarai užbaigs rudens Seimo sesiją

Sulaukęs 74 metų mirė britų atlikėjas Chrisas Rea, sukūręs dainą „Driving Home For Christmas“

Antradienį opozicija į Seimo tribūną kviečiasi Aleknavičienę: teirausis dėl siūlomų LRT iniciatyvų

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

2026-01-16

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

2026-01-15

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

2026-01-15

Apklausose pirmauja konservatoriai

2026-01-15

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

2026-01-15

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

2026-01-15

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

2026-01-15

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

2026-01-15

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

2026-01-15

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

2026-01-15
Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

2026-01-14

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

2026-01-14

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

2026-01-13

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

2026-01-13

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

2026-01-12

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

2026-01-12

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

2026-01-12

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

2026-01-12

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

2026-01-12

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

2026-01-12

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

2026-01-11

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

2026-01-11

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

2026-01-11

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

2026-01-11

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

2026-01-11

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

2026-01-11

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

2026-01-10

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

2026-01-08

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

2026-01-08

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

2026-01-08

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos