Gausus būrys verslininkų ir įmonių vadovų vasario 5 dieną susirinko į Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų (KPPAR) inicijuotus verslo pusryčius, kurių metu Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pateikė aktualios informacijos apie investicinę aplinką ir verslo plėtros galimybes.
Kauno rajono savivaldybėje veikiančių verslo subjektų skaičius per pastaruosius 10 metų išaugo daugiau kaip dvigubai ir šiuo metu siekia 5 281. KPPAR narių Kauno rajone taip pat sparčiai daugėja, todėl rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius informavo apie planus įkurti šios visuomeninės asociacijos padalinį.
V.Makūnas pasidžiaugė, kad 70-metį minintis Kauno rajonas yra viena jauniausių ir sparčiausiai augančių šalies savivaldybių. Pagal 2024 m. Finansų ministerijos paskelbtą Lietuvos savivaldybių gyvenimo kokybės indeksą, Kauno rajonas patenka tarp penkių savivaldybių, kuriose gyvenimo kokybė yra geriausia, o pagal demografijos, pilietinio ir visuomeninio aktyvumo subindeksus užima pirmą vietą. Nedarbo rodikliai taip pat yra gerokai mažesni už šalies vidurkį. „Šiuose skaičiuose matau didelį verslo bendruomenės indėlį“, – pabrėžė meras.
Remiantis „Sodros“ duomenimis, daugiausiai apdraustų darbuotojų turi transporto įmonės „Hoptransa“ (1546) ir „Hegelmann Transporte“ (1272), automobilių komponentų gamintoja „Continenetal“ (daugiau kaip 1000), „Gintarinė vaistinė“ (944), baldų įmonė „Freda‚ (900).
Tarp penkių verslo zonų įspūdingiausiais rodikliais pasižymi Kauno LEZ, kurioje veikia 130 įmonių, sukurta beveik 10 tūkst. darbo vietų, o investicijų suma siekia daugiau kaip 1,56 mlrd. Eur Nors zonoje daugiausiai kuriasi užsienio kompanijos (70 proc.), tačiau investicijų apimtimi kol kas pirmauja lietuviško kapitalo įmonė „Freda“ (maždaug 205 mln. Eur).
Sparčiai plečiasi ir Karmėlavoje įsikūręs tarptautinis oro uostas, kuriame veikia net kelios orlaivius aptarnaujančių įmonės: „Kaunas Aircraft Maintenance Service“, „ FL Technics“, MAAS Aviation“). Greta automagistralės A1 išsirikiavusios svarbiausios agroverslo kompanijos: „Agrokoncernas“, „East West Agro“, „Konekesko“, „Lytagra“, „Rovaltra“, „Dojus Agro“.
V.Makūnas tvirtino, kad Kauno rajono savivaldybė investuotojams kuria palankią mokestinę aplinką, greitai sprendžia žemės paskirties keitimo ir leidimų išdavimo klausimus.
Meras pastebėjo, kad bendradarbiaujant su verslu lengviau spręsti socialines problemas, organizuoti renginius. Verslo ir savivaldybės partnerystė padeda gyvuoti sporto klubams. Pergalėmis ypač džiugina „Raudondvaris Hoptrans“ trijulių krepšinio komanda, „Garliava Cascada SM“ rankininkės, „Hegelmann“ futbolininkai.
Verslo pusryčių metu diskutuota apie infrastruktūros kūrimą, kelių būklę, aplinkosaugą, kitus iššūkius, kurių augančioje savivaldybėje netrūksta. „Kviečiu siūlyti, tartis, ką kartu galėtume padaryti geriau“, – kvietė verslininkus V. Makūnas.