Kai ieškote, kaip sukurti gražų interjerą arba pagražinti esamą, dažniausiai dėmesį kreipiate į: baldus, sienų spalvą, augalus, dekoracijas bei visų objektų išdėstymą. Viena sritis ir daiktų kategorija, kuri tikrai negauna tiek daug dėmesio – šviestuvai. Pasirodo, kad šviesa ir apšvietimo sprendimai yra labai svarbūs, vertinant bendrą interjero vaizdą, todėl šiame straipsnyje mes ir apžvelgsime, kuo ir kaip jie yra svarbūs!
Šviesa prisideda prie jūsų nuotaikos ir produktyvumo
Turbūt pastebėjote, kad sunkiausia dirbti ir motyvuoti save yra tamsioje arba blausioje patalpoje. Moksliniai tyrimai aiškiai rodo, kad ryškiai ir gerai apšviestoje patalpoje jūsų produktyvumas ir motyvacija būtų geresniame lygyje. Dėl to darbovietės ir įstaigos tiek daug investuoja į darbo atmosferą, tarp kurios patenka ir apšvietimo sprendimai. Nors nustatyta, kad didžiausią pozityvų poveikį jūsų produktyvumui turi natūrali dienos šviesa, tačiau tinkamai pasirinkti ir dirbtinio apšvietimo sprendimai gali stimuliuoti smegenis bei nervų sistemą ir šiek tiek padidinti produktyvumą bet kuriuo paros metu.
Šviestuvai išbaigia interjerą
Lubiniai šviestuvai jūsų namuose vaidina be galo svarbų vaidmenį ne tik dėl to, kad yra vieni svarbiausių šviesos šaltinių. Jie taip pat užima nemažai erdvės (jeigu pasirinktas toks dizainas) arba jaukiai dera prie likusio interjero ir taip sukuria harmoningą visumą.
Štai pavyzdžiui jokios operos neįsivaizduojame be didžiulio sietyno, o lofto tipo apartamentuose galima pakabinti įvairiausius, industrinio stiliaus įkvėptus šviestuvus, kurie svarbiai prisideda prie atmosferos.
Apšvietimo sluoksniavimas – be galo svarbi filosofija
Jeigu esate pažįstami su įprastomis interjero dizaino mintimis ir filosofijomis, galbūt esate kažką girdėję apie apšvietimo „sluoksniavimą“? Ši koncepcija yra bene pagrindinė taisyklė, kuria vadovaudamiesi dirba dauguma dizainerių ir projektuotojų. Esmė ta, kad pirkėjai ir dizaineriai gali rinktis iš daugybės skirtingų šviestuvų. Tačiau visos jų rūšys turi savo privalumų ir trūkumų bei gali skirti vietos, kur jie yra montuojami.
Kalbant apie „sluoksniavimą“ reikia paminėti, kad norint, jog apšvietimo būtų pakankamai ir, kad jis gerai veiktų jūsų patalpoje, jūs turite pasirūpinti, kad apšvietimo sprendimai gerai sklistų erdvėje ir neliktų vietų, kur tos šviesos labai trūksta, kur ji patekti negali.
Sluoksniuoti tinkamai reikia pasirenkant kelis apšvietimo sprendimus. Beveik bet kurioje patalpoje tinka lubiniai šviestuvai, tačiau po to jau reikia daryti sprendimus ar šviestuvus montuoti ant sienų, ant staliukų ar visai prie pat grindų. Priklausomai nuo to, koks yra likęs jūsų interjeras ir kokį vaizdą norite sukurti, geriausias variantas gali skirtis. Mes rekomenduojame pasikonsultuoti su interjero specialistais, kad geriau žinotumėte kiek ir kokių šviestuvų reiktų. Tuomet galėsite sukurti visą dizaino planą ir jo laikytis, nes kitu atveju gali būti, kad jau viską sumontavus paaiškės, kad kažkurioje svarbioje vietoje yra blausu ir pernelyg tamsu.
Patogumas ir valdymas
Visi suprantame, kad be šviesos tikrai neįmanoma gyventi. Visgi, kai jau įrengti visi pakabinami šviestuvai ar kitokio tipo apšvietimas, dar kyla klausimas dėl to, kaip bus galima juos valdyti. Problemos dažnai slypi tame, kad esant vienoje vietoje gali reikėti viską mesti vien tik tam, kad nueiti prie visiškai kitoje patalpos pusėje esančio jungiklio arba visai neturėti opcijų, nes pvz., viena šviesa – per blausu, o įjungus abi – per ryšku.
Dėl to rekomenduojama rinktis reguliuojamas arba net išmanias LED lemputes arba susimontuoti jungiklius su dimerio arba užtamsinimo ir šviesinimo funkcija. Taip jūs galėsite daugiau reguliuoti apšvietimą ir pakeisti atmosferą pagal tai, ko norite: darbo, miego, romantikos ir kita.
Įvairūs sprendimai jūsų charakteriui išreikšti
Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug skirtingų šviestuvų, jums turbūt nebus nuostabu žinoti, kad patiems projektuojant interjerą, su šviestuvais galima pabrėžti savo skonį ir charakterį. Rinkitės apvalių formų, retro šviestuvus, jeigu vertinate klasikinę eleganciją. Dairykitės į grubesnių formų, iš daug fragmentų sudarytus šviestuvus, jeigu manote, kad jūsų interjerui labiau tiks būtent modernumas.