Miegas leidžia mažyliui įkrauti baterijas prieš kitą įdomią dieną. Jis padeda vystytis smegenims ir visam kūnui. Sužinokite daugiau apie miego galią ir išsiaiškinkite, ką gali reikšti dažni jūsų kūdikio prabudimai.
Nieko nėra nuostabiau nei matyti saldžiai miegantį kūdikį. Kiekvienas snaudulys po įtempto ryto ar nakties miegas vakaro rutinos pabaigoje leidžia mažyliui pailsėti fiziškai ir psichiškai.
Miegas ir kalba
Miegas suteikia mažyliams ne tik daugiau energijos. Jis yra labai svarbus tinkamam smegenų vystymuisi ir fiziologiniams pokyčiams. Naujausi tyrimai parodo ryšį tarp kūdikių miego kokybės ankstyvuoju gyvenimo etapu ir kalbos vystymusi. Ekspertų teigimu, kasdienių miegų skaičius, kurį šiandien jūsų vaikas išmiega, gali turėti teigiamos įtakos žodynui, kurį jis vartos ateityje.
Vaiko miegas – ar yra optimali trukmė?
Kiekvienas kūdikis yra unikalus, tačiau galima nustatyti pasikartojančias taisykles. Pirmuosius 8-10 mėnesių kūdikiai paprastai miega nuo 9 iki 12 valandų per naktį. Kitaip nei naujagimiai, jie gali ramiai miegoti naktimis, todėl būna labiau pailsėję. Atsižvelgiant į tai, kiek naujų įgūdžių kasdien išmoksta, nenuostabu, kad jiems reikia daug poilsio.
Šiuo raidos etapu vaikas iš viso miega 15-16 valandų per parą. Be naktinio poilsio, šią sumą paprastai sudaro du ar trys miegai per dieną, o jų trukmė gali būti įvairi. Kai kurie kūdikiai snaudžia 30 minučių, o kiti miega iki dviejų valandų. Kūdikį paguldyti miegoti gali būti problemiška. Jei kūdikis protestuoja, tai gali reikšti, kad, nepaisant nuovargio, jis nenori prarasti ryšio su jumis.
Rutina svarbi jūsų vaikui
Įrodyta, kad mažyliai, kurių tėvai laikosi tam tikros prieš miegą nustatytos tvarkos, paprastai miega ilgiau. Rutinos pavyzdys galėtų būti toks:
19 val. maudynės;·
tada skaitote pasaką arba dainuojate lopšinę;·
pabučiuojate labos nakties.·
Nesvarbu, kaip jūsų atveju atrodys tolesni veiksmai, gerai būtų kiekvieną vakarą laikytis nustatytos veiksmų prieš miegą sekos.
Miego padėtis ir pabudimas
Kuomet kūdikiai jau moka vartytis, būkite pasiruošę, kad net jei kūdikis užmigo gulėdamas ant nugaros, ryte jis gali pabusti ant pilvuko. Šiuo etapu mažylis pats nusprendžia, kokioje padėtyje jam patogiausia miegoti.
Kai kurie kūdikiai šiuo raidos etapu miega visą naktį, kiti vis dar prabunda net kelis kartus. Naktinis prabudimas retai reiškia tuščią pilvuką, todėl prieš imdamiesi veiksmų pabandykite rasti priežastį. Pieno rūšis, kurią duodate kūdikiui dieną, neturi jokios įtakos tam, ar jis pabunda iš naktinio miego. Tyrimai rodo, kad kūdikių, maitinamų motinos pienu ir pieno mišiniais, naktinių prabudimų dažnis yra vienodas. Stebėkite savo mažylį, kad sužinotumėte apie jo įpročius ir poreikius.