Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauno buriuotojų laukia permainos: ruošiasi statyti naują bazę

  • 2017-05-04
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas, Sportas

Rokas Milevičius ir Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt – garsiausi ir tituluočiausi Lietuvos buriuotojai. Gintarė Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabrą, o Rokas sunkiausioje pasaulyje „Volvo Ocean Race“ regatoje su komanda taip pat finišavo antri. Abu šie talentai tiesiogine žodžio prasme užaugo Kauno „Jachtklube“, kuris netrukus taps Tarptautinių vaikų žaidynių (ICG ‘2017) buriavimo varžybų pagrindine baze.

Jau netolimoje ateityje buriuotojai turės naujus namus. Beje, jie įsikurs visiškai šalia dabartinio „Jachtklubo“.

Sąlygas diktuoja kauniečiai
„Praktiškai aš čia užaugau – ši vieta man sukelia labai daug sentimentų“, – žiūrėdamas į „Jachtklubą“ sako R. Milevičius. Iki šiol kauniečiai diktuoja savo sąlygas Lietuvos buriavimo varžybose. „Esame absoliutūs lyderiai Lietuvoje pagal visus aspektus – pagal vaikų skaičių, pagal medalių skaičių. Kaip tik pažiūrėtume visur esame pirmi. Turime geriausias tradicijas Lietuvoje“, – pasakoja Londono olimpinių žaidynių dalyvis.

Nesenai R. Milevičius baigė žiemos sezoną Karibuose. Lietuvoje vienas geriausių buriuotojų ilgai neužsibus – kaunietis išvyksta į buriavimo varžybas Viduržemio jūroje. Būdamas ICG ‘2017 sostinėje Kaune R. Milevičius papasakojo apie savo kelią į buriavimo elitą.

Būti geresniu, nei vakar
Kol klasiokai laiką leido vakarėliuose, R. Milevičiaus antraisiais namais tapo legendinis „Jachtklubas“. „Didžiausia motyvacija man buvo didelė konkurencija. Visi buriuotojai buvo mano pagrindiniai draugai ir tai buvo visas mano laisvalaikis. Būdavo mokykla, klasiokai, bet visas mano laisvalaikis buvo visiškai susijęs su „Jachtklubu“, su buriavimu ir žmonėmis, kurie buriavo.

Ten mes praleisdavome ne po valandą ir ne po dvi – tai buvo visas laisvas laikas, visos atostogos ir visi savaitgaliai“, – pasakoja Rokas. Kaunietis sako, kad net ne pergalės buvo didžiausias stimulas žengti į priekį. „Kai pradėjo matytis rezultatas, tada ir į treniruotes pradėjau žiūrėti visiškai kitaip. Galėjau tiesiogiai suvesti, kad kuo daugiau treniruojiesi, tuo geresni tavo rezultatai. Vėlgi, ta pati konkurencija. Sveika konkurencija pradžioje tarp draugų, tada Lietuvos mastu.

Vis geresnės vietos skatino tęsti buriavimą. Tačiau negaliu sakyti, kad svarbiausia buvo pergalės – man svarbiau buvo konkurencija, noras treniruotis, noras tobulėti, noras būti šiek tiek geresniu, nei buvai vakar. Tai buvo pagrindinis kabliukas. Tai išskirtinis sportas. Tu būni gamtoje, vandenyje, stichijoje ir tai yra įspūdinga“, – pasakoja Rokas.

Pasaulio elitui priklausantis buriuotojas tikina, kad buriavimas yra intelektualus sportas, kuriame prireiks ir fizikos, ir matematikos žinių.

„Nereikia išskirti tokių savybių, kaip drąsumas ar vandens, vėjo, audrų nebijojimas. Pats augau ir žinau, kad kartais būna baisu – audra, didelės bangos, mažas laivelis. Tai mažam vaikui gali atrodyti labai grėsmingai. Tačiau viso to yra išmokstama. Kai pradedi mėgautis gamtos stichija tu supranti, kaip gera yra greitai lėkti išnaudojant vėją. Buriavimas yra intelektualus sportas. Neužtenka būti tik fiziškai pranašesniam. Reikia įdėti labai daug mąstymo pastangų. Buriavimas yra labai taktinis sportas – tu turi suprasti visas taktines gudrybes, kaip sukasi vėjas, kaip tai išnaudoti. Todėl kartais labai praverčia matematinės, fizikos žinios. Kas daugiau dėmesio skiria šiems dalykams – dažniau laimi, nes jie tiesiog geriau išnaudoja savo galvą. Dar vienas labai svarbus dalykas – analizuoti savo klaidas ir iš jų mokytis“, – pataria R. Milevičius.

Metų renginiui pasiruošta
Liepos pradžioje „Jachtklubas“ taps ICG ‘2017 buriuotojų namais. Į Kauną atvyks perspektyvūs buriuotojai iš tokių šalių, kaip Australija ar Tailandas. Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ vadovas Rimantas Vilkas nesiryžo prognozuoti, kaip seksis Kauno buriuotojams.

„Vaikai dar niekada nebuvo susitikę tose pačiose varžybose. Atvažiuoja graikai, australai, tailandiečiai. Todėl dabar labai sunku prognozuoti, kai seksis mūsų vaikams“, – teigė R. Vilkas.

ICG ‘2017 buriavimo varžybos vyks liepos 6-8 dienomis. R. Vilko teigimu, visi svarbiausi klausimai jau išspręsti ir svarbiausiam metų startui jau pasiruošta. Beje, jau greitu metu Kauno buriuotojai turės naują bazę.

„Šiais metais rengiamas techninis projektas ir visiškai šalia „Jachtklubo“, šalia esančioje įlankoje bus pastatytas Kauno savivaldybės jachtų uostas, kuriame turėsime vietos ir mes. Bus pastatyti elingai, uosto eksploatacinis pastatas, su patalpomis administracijai, dušais ir kita reikiama infrastruktūra“, – pasakojo R. Vilkas. Planuojama, kad iki metų pabaigos bus parengtas techninis projektas.

Dalyvių aktyvumas apstulbino
Liepos 4-9 dienomis Kaunas turės išskirtinę galimybę surengti Vaikų olimpiada vadinamas Tarptautinės vaikų žaidynės (International Children’s Games), kurios kiekvienais metais vyksta vis kitame pasaulio mieste. Teisę rengti žaidynes Kaunas iškovojo prieš dvejus metus Australijoje vykusiose žaidynėse.

Laikinoji sostinė bus pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų. Įdomu, kad žaidynėse Kaune dalyvaus visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai. Vaikai rungsis krepšinio, mažojo futbolo, tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

R. Meilutytės žvaigždė

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore tapo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje. Tuomet vos 12 metų sulaukusi R. Meilutytė įveikė vyresnes varžoves ir iškovojo pirmas vietas plaukdama 50 metrų ir 100 metrų krūtine, antrąją – 50 metrų laisvuoju stiliumi ir trečią vietą kombinuotoje estafetėje su Kauno rinktine.

ICG Kaunas ‘2017 globėju tapo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Šaltinis: delfi.lt, © Organizatorių nuotr.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Dėl dronų atsistatydina Latvijos prmejerė

Kauno rajone stiprinama gyventojų apsauga: priedangų plėtrai skirta beveik 400 tūkst. eurų

Nausėda nenustebo dėl kratų Žemaitaičio aplinkoje

Pavasariška kiaulienos sprandinė su jaunomis bulvytėmis

Jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“ Kaune: ką pamatyti ir nuveikti?

FNTT krečia „aušriečius”

Kaunas: neaišku, kaip Pentagono sprendimas paveiks Lietuvą

Kazlų Rūdoje už 160 tūkst. eurų atnaujins keturias priedangas: didelis dėmesys – prieinamumui

Purvainis vėl pretenduoja į Kauno apylinkės teismo vadovus

Kauno policija ieško asmens sumušusio moterį

Ketvirtadienio horoskopas: intuicija ves į priekį, tačiau saugokitės nesusipratimų

Užimtumo tarnyba

„Kauno alui“ išsikeliant, darbo neteks 41 darbuotojas

Kaune – jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“

Kaunas ruošiasi 618-ajam gimtadieniui

Pavasariški bulvių švilpikai su spirgučių padažu

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Geras jausmas, kai pats nukenti ir dar kaltina

Kaune – džiugios žinios vasaros laukiantiems: Lampėdžio ežeras pasitinka neatpažįstamai atsinaujinęs

Kauną vėl užlies Japonijos kultūra: sugrįžta festivalis „Japonijos dienos WA“

„Japonijos dienos Kaune WA“

Dienos horoskopas: galingas Marso ir Saturno aspektas atvers kelius į sėkmę

Kauniečio patarimas: kaip su senais diskais išprašyti balandžius iš balkono visam sezonui

Kanuose apdovanojimas„Žiedų valdovo“ režisieriui Jacksonui

Laurynas Kasčiūnas apie demografiją

Pakruojo šokių kolektyvas „Laja“ 45-metį paminėjo įspūdingu koncertu Kauno rajone

LAT teisėja Sigita Rudėnaitė apie saviraiškos laisvę ir viešą kritiką

Kreminis vištienos troškinys su jaunomis bulvytėmis ir krapais

Laisvės liepsna neužgeso: Kaunas minės R. Kalantos metines nemokamu koncertu

Egdūnas Račius: reikia bent menkiausios nuovokos apie religijas

Per savaitę sustabdyta beveik 30 neblaivių vairuotojų

Raudondvaryje – unikalus renginys jaunimui „Ride Fest“: pramogos sujungiamos su atsakingo vairavimo pamokomis

Kalifornijos miesto merė kaltinama tuo, kad yra Kinijos agentė

Lietuviai masiškai bando atsisakyti cukraus

Antradienio horoskopas: įtampa tarp norų ir galimybių privers suklusti

Prezidentas: šachmatai mąstymo įgūdžius

Kaip kauniečiai gali perpus sumažinti elektros sąskaitas: patarimai, kurie veikia

LŠT pirmininkė: iškelti trys kandidatai į LRT tarybą

Kaunas minės Romo Kalantos 54-ąsias mirties metines

Svarbi informacija Kauno gyventojams: kaip pensijų išmokos veikia socialinę paramą?

Pavasariški kiaulienos suktinukai su grybų įdaru ir krapų padažu

Kauno gyventojams primenama: artėja turto deklaravimo terminas

Kauno ugniagesiai įspėja: kaip apsaugoti savo namus daugiabutyje nuo gaisro?

Kaunas skatina verslą įdarbinti jaunimą

Ką veikti Kauno rajone šią savaitę?

Europos ir pasaulio čempionas Lo: jie ištesėjo savo žodį (Video)

Kauno policijos informacija

Kauniečių pamėgtas Birštono kurortas švenčia 180 metų jubiliejų: pristatė naują veidą

Kauno regione puoselėjama lietuvių kalba: Kėdainiuose apdovanos išradingiausius

PATS SVARBIAUSIAS UŽDARYMAS

Šios dienos horoskopas: intuicija ir veiksmas atvers naujas duris

Dėl dronų traukiasi Latvijos gynybos ministras

Žvejams Europos Komisija turi naujienų

Šauliams ir kariams siūloma laisviau laikyti ginklus namuose

Mėlynosios vėliavos paplūdimiai

Šalies vadovai sveikina aktorių Vytautą Anužį

„Jei mane mylite“ (Jn 14, 15) VI Velykų sekmadienis

Prancūzijoje sulaikytas prorusiškas Ukrainos separatistas

KTU pradeda tirti Lietuvos architektų palikimą Šiaurės Amerikoje

Lietuva užsitikrino beveik 6,4 mlrd. eurų gynybai

Fantastika skatina ir gydo, kai neveda beprotybėn

Gegužės 10 dienos horoskopas: intuicija padės priimti teisingus sprendimus

„Rytas“ laimėjo taurę

Istorikė: klaidinga sieti Antrojo pasaulinio karo aukas tik su Rusija

Vokiečiai nori raketų „Tomahawk“

Ką daryti su sodo ir daržo atliekomis, jei deginti negalima?

operacija

Kauno klinikose pacientei Ritai atlikta kepenų transplantacija

Premjerė Ruginienė sveikina su Europos diena

Pristatyta knyga apie 600 metų skaičiuojančią Vilkiją

Kauno literatūros savaitgalis

Viadukas

Sunkvežimiai išbandė viaduką

Gegužės 9 d. horoskopas: Liūtams – šlovės akimirka, Vėžiams – įtemptos valandos

Jūrinių reikalų komisija lankėsi Kauno buriavimo sporto mokykloje

Kaune – Vyšyvankos diena

Kauno žalgiriečiai garbingai pabaigė Eurolygos sezoną

Pentagonas paviešino slaptintas bylas apie NSO

Zelenskis įsakė nepulti Rusijos Raudonosios aikštės gegužės 9 d.

Žiniasklaida: dronai puolė karinių bazių zoną Grozne

Konservatorių piktina rusų kelionės Europoje

Kauniečių bendrovė Druskininkuose stato analogų pasaulyje neturinčią autobusų stotį

Pavasariškas kiaulienos kepsnys su šviežių krapų padažu

Kiaulienos medalionai su pavasarišku krapų padažu

Kauno rajone stiprinamas pėsčiųjų perėjų saugumas

Giraitės ginkluotės gamykla uždirbo 3,6 mln. eurų grynojo pelno

Kauniečių sukurta pramoga netoli Kauno: kviečia nemokamai išbandyti interaktyvų maršrutą visai šeimai

Geros žinios kauniečiams: gegužę šiluma ir karštas vanduo pigs

Kūryba žmonėms su negalia – langas į gyvenimą

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai stebėjo karines pratybas

Teismui perduota byla dėl itin žiauraus nužudymo Kaune

Kauniečiai kviečiami į „Atliekų kultūros“ egzaminą: pasitikrinkite, ar teisingai rūšiuojate

Kauno literatūros savaitė

Kauno technologijos universitetas plečia veiklą: protų mūšis šįkart vyks ne Kaune

Ąžuolyno parke – naujas miesto akcentas

„Rytas” – Čempionų lygos finale! (Video)

Gegužės 8-osios horoskopas: galinga planetų jungtis atvers naujas galimybes

Kauno policijos informacija

Kratos pas Vilniaus merijos šulą

Naujas Lietuvos rekordas ir bilietas į Paryžių

Policija ieško be žinios dingusios moters

Trynukai iš Garliavos šventė 7-ąjį gimtadienį

Svarbi informacija Kauno rajono gyventojams: Ringauduose dėl kasinėjimo darbų bus ribojamas eismas

Kauno rajone orų išdaigos nesutrukdė Jorės šventei: prie Pyplių piliakalnio skambėjo dainos

Pavasariški kiaulienos medalionai su šviežių žolelių padažu

Pavasariški maltinukai su šviežiomis bulvytėmis ir krapų padažu

Dėl dronų atsistatydina Latvijos prmejerė

2026-05-14

Kauno rajone stiprinama gyventojų apsauga: priedangų plėtrai skirta beveik 400 tūkst. eurų

2026-05-14

Nausėda nenustebo dėl kratų Žemaitaičio aplinkoje

2026-05-14

Pavasariška kiaulienos sprandinė su jaunomis bulvytėmis

2026-05-14

Jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“ Kaune: ką pamatyti ir nuveikti?

2026-05-14

FNTT krečia „aušriečius”

2026-05-14

Kaunas: neaišku, kaip Pentagono sprendimas paveiks Lietuvą

2026-05-14

Kazlų Rūdoje už 160 tūkst. eurų atnaujins keturias priedangas: didelis dėmesys – prieinamumui

2026-05-14

Purvainis vėl pretenduoja į Kauno apylinkės teismo vadovus

2026-05-14

Kauno policija ieško asmens sumušusio moterį

2026-05-14

Ketvirtadienio horoskopas: intuicija ves į priekį, tačiau saugokitės nesusipratimų

2026-05-14
Užimtumo tarnyba

„Kauno alui“ išsikeliant, darbo neteks 41 darbuotojas

2026-05-13

Kaune – jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“

2026-05-13

Kaunas ruošiasi 618-ajam gimtadieniui

2026-05-13

Pavasariški bulvių švilpikai su spirgučių padažu

2026-05-13
Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Geras jausmas, kai pats nukenti ir dar kaltina

2026-05-13

Kaune – džiugios žinios vasaros laukiantiems: Lampėdžio ežeras pasitinka neatpažįstamai atsinaujinęs

2026-05-13

Kauną vėl užlies Japonijos kultūra: sugrįžta festivalis „Japonijos dienos WA“

2026-05-13

„Japonijos dienos Kaune WA“

2026-05-13

Dienos horoskopas: galingas Marso ir Saturno aspektas atvers kelius į sėkmę

2026-05-13

Kauniečio patarimas: kaip su senais diskais išprašyti balandžius iš balkono visam sezonui

2026-05-12

Kanuose apdovanojimas„Žiedų valdovo“ režisieriui Jacksonui

2026-05-12

Laurynas Kasčiūnas apie demografiją

2026-05-12

Pakruojo šokių kolektyvas „Laja“ 45-metį paminėjo įspūdingu koncertu Kauno rajone

2026-05-12

LAT teisėja Sigita Rudėnaitė apie saviraiškos laisvę ir viešą kritiką

2026-05-12

Kreminis vištienos troškinys su jaunomis bulvytėmis ir krapais

2026-05-12

Laisvės liepsna neužgeso: Kaunas minės R. Kalantos metines nemokamu koncertu

2026-05-12

Egdūnas Račius: reikia bent menkiausios nuovokos apie religijas

2026-05-12

Per savaitę sustabdyta beveik 30 neblaivių vairuotojų

2026-05-12

Raudondvaryje – unikalus renginys jaunimui „Ride Fest“: pramogos sujungiamos su atsakingo vairavimo pamokomis

2026-05-12

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos