Kauno rajono socialinių paslaugų centras nuo ketvirtadienio pradeda mokymų ciklą, kurio tikslas – padėti svarbių įgūdžių stokojantiems asmenims nepasimesti sudėtingose gyvenimo situacijose.
Perdėtos emocijos
Centro veikla yra nukreipta į socialinių įgūdžių stokojančius ir sudėtingose situacijose dažnai atsiduriančius asmenis.
„Realybė tokia, kad beveik kasdien tenka susidurti su stresinėmis situacijomis. Jei nemokėsi sau padėti, turėsi bėdų, susipainiosi prieštaravimuose, nusivilsi savimi ir kitais. Atsiras pyktis, pasimetimas, emocinė įtampa arba rezignacija, neadekvatus aplinkos vertinimas. Tai veda į aklavietę, jausmų painiavą. Aklavietėje pasijutęs žmogus yra labai pažeidžiamas. Mūsų tikslas – padėti. Viena iš priemonių ir yra gyvenimo įgūdžių užsiėmimai“, – portalui „kauniečiams.lt“ sakė Kauno rajono socialinių paslaugų centro Krizių centro skyriaus vedėja socialiniams reikalams Ona Grabauskienė.
Ji atkreipė dėmesį, kad krizinėje situacijoje atsidūrę žmonės dažnai savo bėdas vertina labai dramatiškai, suvokia jas kone kaip pasaulio pabaigą.
„Mūsų psichologė supažindins su metodais, kaip valdyti stresines situacijas, kaip rasti išeitį iš emocinės painiavos“, – patikino O. Grabauskienė
Svarbu pasitikėjimas
O. Grabauskienė pabrėžė, kad centro specialistai nuolat bendrauja su įvairiausių krizių gniuždomais asmenimis, stengiasi identifikuoti jų bėdas ir suteikti veiksmingą pagalbą.
„Vienas pagrindinių tikslų – užsiėmimų metu užtikrinti vadinamų atgalinį ryšį. Paskatinti žmones atsiverti, sukurti abipusį pasitikėjimą ir pasiūlyti išeitis. Svarbu, kad žmogus nebijotų prašyti pagalbos. Pagal galimybes, jei žmogus nori, galime suteikti individualias psichologo konsultacijas“, – pabrėžė specialistė.
Gyvenimo įgūdžių mokymo cikle nuo liepos 4 iki spalio 17 dienos iš viso numatyti aštuoni užsiėmimai: „Stresas ir jo valdymas“, „Lytiškumas“, „Motyvacija ir tikslo siekimas“, „Priklausomybės“, „Mano šeima“, „Smurto samprata“, „Konfliktų sprendimo būdai“, „Dienos rėžimas: planavimas, kūrimas ir laikymasis“.
Glaudėsi per 500 šeimų
Specialistai atkreipė dėmesį, kad dalis tėvų nesuvokia, kada su vaikais reikia pradėti kalbėti apie lytinį gyvenimą.
„O kalbėti reikia, nes su lytiškumo apraiškomis vaikai nuolat susiduria, ypač socialiniuose tinkluose. Kuo anksčiau su vaikais apie tai kalbėsimės, tuo bus geriau, nes pavėluotas kalbėjimas gali turėti neigiamų pasekmių – vaiko požiūrį į lytiškumą gali suformuoti internete esantis šlamštas“, – perspėjo specialistė
Garliavoje įsikūręs centras veikia 12 metus. O. Grabauskienė atkreipė dėmesį, jog suplanuoti seminarai – tik nedidelė centro veiklų dalis.
„Pavyzdžiui, teikiame apgyvendinimo paslaugas krizių ištiktoms moterims su vaikais. Per 15 metų centre buvo apsigyvenusios per 500 tokių moterų. Kai kurios centre gyveno pusę metų, kai kurios metus – nelygu kaip pavyksta sutvarkyti atsiradusią problema. Pavyzdžiui, kai kurios moterys apsigyveno po gaisro, kai liko be stogo virš galvos ir be artimųjų pagalbos“, – sakė Kauno rajono socialinių paslaugų centro specialistė.