Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pranešė vykstantis į Kyjivą. „Vykstame į Kyjivą su tvirta politinio palaikymo ir karinės pagalbos žinia. Lietuva toliau rems Ukrainos kovą už suverenumą ir laisvę“, – tviteryje paskelbė prezidentas.
Jis pasidalijo nuotrauka, kurioje drauge su kitais šalių lyderiais yra įamžintas šalia traukinio. G.Nausėda antradienį lankėsi Lenkijoje, kur kartu su šios šalies, Latvijos prezidentais ir Estijos užsienio reikalų ministre aptarė karo Ukrainoje eigą, paramą Ukrainai ir NATO rytinio flango stiprinimą.
Kaip BNS sakė prezidento patarėjas Tomas Beržinskas, daugiau informacijos apie vizitą dėl saugumo kol kas nėra skelbiama. Plačiau apie vizitą Prezidentūra žada informuoti vėliau.
Pasak G. Nausėdos patarėjo, Ukrainoje prezidentas lankosi su Lenkijos, Latvijos ir Estijos prezidentais Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda), Egilu Levitu ir Alaru Kariu.
Kai kurių apžvalgininkų nuomone, tai kažkiek iliustruoja neformalią politikų konkurenciją. Prieš tai Ukrainoje apsilankė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Premjerė, atsakydama į šalies vadovo kritiką infliacijos valdymo klausimu, yra pareiškusi, kad šalies G. Nausėda yra pamiršęs tiesiogines pareigas, t.y. užsienio politiką. Ta proga primintina, kad abu lyderiai konkuravo prezidento rinkimuose.
Apžvalgininkas, istorikas, buvęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas Imantas Melianas pastebi, kad toks reiškinys jo nestebina. “Tai nėra būdinga vien tik Lietuvai. Prancūzijos prezidentas, Vokietijos kancleris – visi tokiuose kontekstuose bando vienaip ar kitaip pasireikšti, spręsti savo reitingų klausiomus. Kauno mero oponentai irgi nėra išimtis, nes gauna progą iškelti seniai keltinus klausimus. Savaime tame nėra nieko labai blogo. Reikia tik atidžiai stebėti retoriką ir nepamiršti kas buvo sakoma prieš tai. Jeigu politikas anksčiaui flirtavęs su Maskva arba gudravęs ima tarsi remti Ukrainą ir keikti Vakarus, kad jie “per mažai padeda” – jo tikslai aiškūs. Suvelti viską taip, kad kaltesni už Kremlių liktų Baltieji Rūmai arba kažkokie “judomasonai”. Čia reikia neapsigauti, o banalus demokratinių šalių politikų populizmas atleistinas, nors kartais ir komiškas,” – sakė jis.