Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

ESO neigia dalyvavusi apvagiant vartotojus (papildyta)

  • 2023-11-10
  • kaunieciams.lt
  • Finansai, Kriminalai, Lietuva, Verslas

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša kreipęsis į Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolę prašydamas paneigti ir patikslinti šios įstaigos paskleistą informaciją dėl gyventojų permokos už elektros skirstymo paslaugas.

Viskas, anot, bendrovės, daroma teisingai ir teisėtai. Ji nori, kad auditoriai atsiprašytų. Mat:

Bendrovė atkreipia dėmesį, kad Valstybės kontrolės paskleista žinutė apie individualią kiekvieno vartotojo 88,8 Eur permoką už elektros skirstymo paslaugas suklaidino gyventojus ir sukėlė nepagrįstus jų lūkesčius. Bendrovė taip pat prašo Valstybės kontrolės oficialiai patikslinti paskleistą informaciją apie permokos grąžinimo būdą bei maksimalius laikotarpius.

„Valstybės kontrolė, spalio 24 d. išplatinusi viešą pareiškimą, kad „vienas vartotojas už skirstymo paslaugas sumokėjo vidutiniškai 88,8 Eur daugiau, nei turėjo“, suklaidino šalies gyventojus ir sukėlė nepagrįstus jų lūkesčius. Sulaukėme daugybės kreipimosi iš vartotojų, kurie mano, kad kiekvienas jų permokėjo tokią sumą ir todėl jiems į asmenines sąskaitas turėtų būt grąžinta po 88,8 euro. Ši informacija yra klaidinga, pateikta neįsigilinus į valstybės reguliavimo mechanizmą ir paslaugos paskirstymo tarifo skaičiavimo metodiką. Dėl šios priežasties kreipėmės į Valstybės kontrolę, prašydami, kad ši viešai paneigtų jos paskleistą ir vartotojus suklaidinusią informaciją“, – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

ESO rašte aiškinama, kad Valstybės kontrolės suskaičiuota 88,8 Eur suma, tikėtina, buvo gauta nepagrįstai padalinus 160 mln. Eur sumą (dėl reguliacinių skirtumų apskaičiuotą vartotojams grąžintiną sumą) iš visų vartotojų skaičiaus. ESO įsitikinimu, tai Valstybės kontrolė atliko neįvertinusi taikomos skirstymo paslaugų kainodaros specifikos.

Pagal valstybės reguliavimą, kiekvieno vartotojo mokama suma už skirstymo paslaugą tiesiogiai priklauso nuo per mėnesį suvartoto elektros energijos kiekio.

Valstybės kontrolės klaidinančią iškomunikuotą informaciją ir konkrečius joje įvardintus skaičius 2023 m. spalio 30 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje paneigė ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (toliau – VERT) pirmininkas Renatas Pocius, kuris nurodė, kad vidutinė permoka buitiniam klientui per metus siekia 7,42 Eur.

„Valstybės kontrolės komunikacija suklaidino vartotojus ir sukūrė nepagrįstus jų lūkesčius tiesiogiai atgauti neva konkrečią permokėtą 88,8 Eur sumą už skirstymo paslaugą, susidariusią dėl kainų reguliavimo ypatumų ir reguliacinių skirtumų. Tuo tarpu valstybinis reguliavimas numato, kad sumos vartotojams kompensuojamos mažinant ESO skirstymo tarifo dedamąją, kurią nustato VERT“, – rašoma ESO kreipimesi.

Bendrovė taip pat siekia, kad Valstybės kontrolė patikslintų ir grąžinimo terminą, nes savo vieša komunikacija sudarė įspūdį, kad „vartotojų permokėtos sumos grąžinimas kiekvieną kartą gali būti nukeltas maksimaliam laikotarpiui“.

„Tokia informacija yra ne tik klaidinanti, bet ir neatitinka teisinio reguliavimo, pagal kurį permokos grąžinimas gali būti tik paankstinamas, o ne nukeliamas“, – sakoma ESO rašte.

ESO galimybės grąžinti reguliacinius skirtumus anksčiau termino yra vertinamos kiekvienais metais VERT nustatant skirstymo paslaugų kainų viršutines ribas. Tai daroma atsižvelgiant į bendrovės finansines galimybes ir užtikrinant investicijas tinklo patikimumui  bei saugai.

„ESO yra suinteresuota grąžinti visą sumą anksčiau termino, todėl šiuo metu su VERT ieškome būdų grąžinimo terminą paankstinti. Sprendimą tikimasi priimti iki šių metų pabaigos“, – teigia R. Juodkienė.

ESO taip pat atkreipia dėmesį, kad Valstybės kontrolės viešai paskelbta klaidinanti informacija daro žalą ESO, kaip skirstymo tinklų operatoriaus, reguliuojamos veiklos vykdymui. Pavyzdžiui, trukdoma inžinieriams atlikti savo darbą – iš ESO darbuotojų reikalaujama grąžinti pinigus asmeniškai, trukdoma keisti elektros skaitiklius, dėl ko ESO darbuotojams į objektus tenka vykti pakartotinai, o tai nepagrįstai didina ESO reguliuojamos veiklos sąnaudas. Be to, neatsakinga Valstybės kontrolės komunikacija kenkia ESO dalykinei reputacijai.

ESO jau anksčiau skelbė, kad 160 mln. Eur suma susidarė dėl skirstymo paslaugos kainodaros reguliavimo ypatumų ir reguliacinių skirtumų.. Nepaisant to, visas šis skirtumas, kartu su palūkanomis, bus grąžintas vartotojams. Tai daroma mažinant skirstymo paslaugos tarifo dedamąją, o šis procesas vyksta jau nuo 2022 metų.”

Į pagalbą ESO atėjo Seimo Ekonomikos komitetas. Jis penktadienį išplatino tokį pranešimą: „Seimo Ekonomikos komitetas, apsvarstęs parlamentinės kontrolės klausimą dėl Valstybės kontrolės 2023 m. spalio 24 d. ataskaitos Nr. VAE-6 „Elektros energetikos sektoriaus valdymas“, konstatavo, kad ataskaitoje yra klaidų ir pasiūlė Valstybės kontrolei iki 2023 m. gruodžio 1 d. patikslinti nurodytus netikslumus.”

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

Kaune į avariją pateko policijos automobilis

Saugumo ekspertas: karo Ukrainoje baigtis nulems Europos likimą

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Kaip Kaišiadorių merą perrinks „čekiukai“

Kaunas planuoja statyti dar vieną tiltą

Kurtinaitis

Lietuvos vyrų rinktinės 24 žaidėjų išplėstinis sąrašas

„Žalgiris” po atkaklios kovos krito Stambule

LSA Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų paramos: padės įsigyti šildytuvų ir elektros generatorių

Trumpas paskelbė apie savo vardo interneto svetainę, kurioje bus pigesnių receptinių vaistų

Asanavičiūtė-Gružauskienė dėl Pankausko veiksmų kreipėsi į VTEK

Rusai už pasikėsinimą nužudyti armijos generolą Aleksejevą kaltina Ukrainą

„TikTok“ priklausomybę keliantis dizainas pažeidžia ES teisę

Karinių technologijų permainos Ukrainos kare stebina toliau

Žmonės stovintys karo zonoje ukrainoje

127 konvojai Ukrainai ir jausmas, kad tai dar ne pabaiga

Šančiuose atidaryta atnaujinta „Iki“ parduotuvė

Lietuvos startuoliai pernai papildė biudžetą 544 mln. eurų

VMI apie „Nemuno aušros“ automobilių nuomą: nuolat vertiname mokesčių mokėtojų rizikingumą

Liberalų frakcija traukiasi iš darbo grupės dėl LRT pataisų

Antrosios pensijų pakopos pokyčiais jau pasinaudojo 29 tūkst. kaupiančiųjų

Su Putinu pasikalbėjęs Xi Jinpingas netrukus skambino Trumpui: kodėl?

Verslo ir sporto sinergija: TGFilters partnerystė su iMATCH stiprina aktyvią bendruomenę

Bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinė tarnyba dirba sustiprintu režimu

Mažins priklausomybių plitimą Kauno rajone

Ką veikti Kauno rajone – kultūros renginiai

Žalgiriečiai sutriuškino Eurolygos čempionus

Prancūzijoje mokinys subadė ir sunkiai sužalojo mokytoją

Rusai numojo į Trumpo prašymą dėl energetinių paliaubų ir smogė dviguba jėga

Matijošaičiai varsto teismų duris

Vyriausybės vadovė sako, kad vadinamasis Pieno įstatymas bus tobulinamas toliau

Dėl šalčio Lietuvoje galimi pavieniai traukinių vėlavimai

Ruginienė nesitikėjo tokios žiemos: šildymo sąskaitos gventojams išaugs

Zelenskis pranešė apie naujus rusų smūgius Ukrainos geležinkeliams

Teisėsauga: ikiteisminių tyrimų dėl Epsteino byloje minimos informacijos apie Lietuvą nepradėta

Dronų karai Ukrainoje

Kodėl automobilis neužsiveda šaltu oru ir ką daryti?

Siūloma keisti žemės paėmimo visuomenės poreikiams tvarką

Kaune ugniagesiai gelbėtojai ištraukė iš vandens nuo tilto nušokusį vaikiną

Iranas bijo JAV smūgio

Sigitas Tamkevičius: „Palaiminti beturčiai dvasia“ (Mt 5, 2), IV eilinis metų sekmadienis

Gyventojai dažniausiai įvardija nepasitikintys Žemaitaičiu

Kaune vyras užpuolė automobilyje sėdėjusius žmones, vyrą sumušė

Lietuviai žaidimų kūrėjai kviečia kurti istoriją

Valstybės kontrolė atskleidė rimtas Lietuvos kalėjimų tarnybos finansų ir turto apskaitos problemas – politikai privalo reaguoti

Teisininkas: išnaudojimas darbe – XXI amžiaus vergovė

Francisco benefisas nepadėjo – „Žalgiris” krito Vitorijoje

„Nostra-RKL“ prezidentas – apie 4 kartus išaugusį biudžetą (video)

Sukčiai vargšų rūbais

Žiniasklaida: Kaune už tūkstančius eurų statomi negaliojantys kelio ženklai

Danijos karališkoji pora tęsia vizitą Lietuvoje

Tapinui pralaimėjęs Orlauskas skundžiasi Aukščiausiajam Teismui

Žiniasklaida: „botai“ socialiniame tinkle kursto visuomenę dėl Kapčiamiesčio poligono

Pagrindiniuose šalies keliuose eismo sąlygos stabilizuojasi

Kodėl bijom rytų? (Video)`

Tinklaraštininkas: Žemaitaitis su Celofanu išsigando vaikų

„Žalgirio” tinklalaidėje – Grunkio debiutas bei Janavičiaus prisiminimai (video)

Į Kauną atkeliauja legendinio Ukrainos fotografo Oleksandro Gliadelovo paroda „Ir aš regėjau“

Kontrabandininko našlė reikalauja jai priteisti 120 tūkst. eurų

BBC: Rusija naudojasi Interpolo ieškomų asmenų sąrašu užsienyje esantiems kritikams persekiot

Latvijos žvalgyba įspėja dėl didėjančios Rusijos grėsmės

Tapinas toliau kovoja su Užkalniu

Prezidentūra ragina populiarinti vokiečių kalbą

Sostinėje pradedami nemokami lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen

Čmilytė-Nielsen: Cichanouskajos išsikėlimas į Lenkiją yra praradimas Lietuvai

Varšuva nebegalvoja apie euro įvedimą

Nausėda: Lietuva karinei Ukrainos paramai jau skyrė 1 mlrd. eurų

LDK vadavietė Vilniuje?

„Atsiverskite, nes čia pat dangaus karalystė!“ (Mt 4, 17) III eilinis sekmadienis

Prezidentas susitikime su Ukrainos vadovu: Lietuva visada išliks tarp aktyviausių Ukrainos rėmėjų

S. Plytnykaitė: „Karjeros lūžiu tapo EJOF“

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

S. Lozoraičio vardo premija – kultūros žurnalistei S. Javaitytei

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

Ruginienė pasitiki Oleku

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

2026-02-12
Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

2026-02-12

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

2026-02-11

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

2026-02-11

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

2026-02-11

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

2026-02-10

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

2026-02-10

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

2026-02-10

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

2026-02-10

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

2026-02-10

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

2026-02-09

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

2026-02-09

STT krečia Seimo narius

2026-02-09

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

2026-02-09

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

2026-02-08

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

2026-02-08

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

2026-02-08

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

2026-02-08

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

2026-02-07

Kaune į avariją pateko policijos automobilis

2026-02-07

Saugumo ekspertas: karo Ukrainoje baigtis nulems Europos likimą

2026-02-07
Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Kaip Kaišiadorių merą perrinks „čekiukai“

2026-02-07

Kaunas planuoja statyti dar vieną tiltą

2026-02-07
Kurtinaitis

Lietuvos vyrų rinktinės 24 žaidėjų išplėstinis sąrašas

2026-02-07

„Žalgiris” po atkaklios kovos krito Stambule

2026-02-07

LSA Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų paramos: padės įsigyti šildytuvų ir elektros generatorių

2026-02-06

Trumpas paskelbė apie savo vardo interneto svetainę, kurioje bus pigesnių receptinių vaistų

2026-02-06

Asanavičiūtė-Gružauskienė dėl Pankausko veiksmų kreipėsi į VTEK

2026-02-06

Rusai už pasikėsinimą nužudyti armijos generolą Aleksejevą kaltina Ukrainą

2026-02-06

„TikTok“ priklausomybę keliantis dizainas pažeidžia ES teisę

2026-02-06

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos