Liepos – spalio mėnesiais kauniečiai turėjo galimybę apsilankyti eilėje nemokamų ekskursijų po įvairios paskirties Kauno pastatus, modernizuotus / atnaujintus gavus ES fondų paramą.
Valstybės dieną netradicinių ekskursijų organizatoriaus “Ekskursas” komandos dėka paminėta netradiciškai – 28 ekskursijomis (500 lankytojų) po Kauno modernizmo pastatus ir kitas erdves, įtraukiant ir objektus, gavusius ES paramą. Jau nuo 11.30 ryto prie Ekskurso paviljono senosiose Kauno kapinėse (Ramybės parke) išsirikiavo kultūrines ir istorines žinias norinčiųjų pagilinti kauniečių eilutė – ir beveik kas pusvalandį vyko 5 atskirų objektų trumpi ekskursai ir 3 temų ilgesni maršrutai. Ekskursijų spektras labai platus: Kauno autobusų stotis, Darbo rūmai (Kauno kultūros centras “Tautos namai”), buvusi evangelikų–reformatų mokykla (dabartinė A. Puškino gimnazija), Vytauto parke esanti Kauno sporto halė, Kauno radijo stotis, Sporto universitetas, vienas iš ryškiausių tarpukario Lietuvos modernizmo pavyzdžių ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje – A. Iljinienės gyvenamasis namas ir daug kitų objektų.
Ar žinojote, kad Kauno kultūros centras už ES lėšas yra įsigijęs Stainway fortepijoną, Kauno Sporto halė bus išvystyta į daugiafunkcinį centrą, A. Puškino gimnazija taiko LEAN metodologiją, Kauno autobusų stotis įrenginėja dviračių laikiklius, keltuvus/rampas, švieslentes naujiems tarpmiestiniams autobusams, netgi modernizmo perlas – A. Iljinienės namas taip pat yra tvarkomas iš dalies finansuojant ES?
Rugsėjo–spalio mėnesiais buvo organizuotos 2 ekskursijos po Kauno nacionalinio dramos teatro užkulisius. Seniausias profesionalus dramos teatras Lietuvoje šiuolaikiškai modernizuotas valstybės ir ES lėšomis: rekonstruotos senosios patalpos ir scena, įrengta naujų salių, įsigyta modernios teatro įrangos. Ar žinojote, kad dabartinis teatro pastatas iš tiesų pastatytas kaip legendinis tarpukario kino teatras “Metropolitan”? Išgirdome gausybę tiek dramos Lietuvoje istorijos, tiek aktorių darbo užkulisinių faktų, apsilankėme naujai įrengtose salėse, dekoracijų gamybos ceche ir sandėlyje, pamatėme, kaip gimsta spektaklių personažų drabužiai. Daugeliui naujiena buvo tai, kad būtent Kauno dramos teatre, tyliosios rezistencijos bastione, scenos dekoratoriumi dirbo ir Romas Kalanta, susideginęs praėjus 2 mėnesiams po cenzūruoto garsiojo “Barboros Radvilaitės” spektaklio premjeros. Būtent šiai premjerai buvo pagaminta ir dabar teatre esanti Aušros vartų Mergelės Marijos dekoracija (kurios, deja, dėl cenzūros, žiūrovai nepamatė, bet kurią turėjo galimybę pamatyti mūsų ekskursijų dalyviai).
Ekskursijų festivalio Ekskursas: L6 akimirkos
Ekskursijų Kauno nacionaliniame dramos teatre akimirkos
Ekskursijų festivalio Ekskursas: L6 akimirkos
Ekskursijų Kauno nacionaliniame dramos teatre akimirkos
Europe Direct Kaunas informacija