Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Darnaus judumo link: Kaunas ruošia nepopuliarius, bet būtinus sprendimus automobilių užgultose teritorijose

  • 2021-05-15
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

Laisvėjant karantinui Kauno gatves užplūsta vis didesni transporto priemonių srautai. Ne tik centrinė miesto dalis, bet ir atokesnių gatvių kelkraščiai tampa kone sausakimši nuo automobilių. Dažnai jie suplūsta ir į daugiabučių kiemus, užimdami gyventojų vietas. Situacijai suvaldyti būtini neatidėliotini sprendimai. Kauno miesto taryba jau artimiausiame posėdyje svarstys įstaigos „Parkavimas Kaune“ inicijuotus pasiūlymus – nuo liepos 1 d. keisti ir ženkliai išplėsti rinkliavos už automobilių stovėjimą zonas.

Parkuoja svetimuose kiemuose

„Kasmet sulaukiame vis daugiau gyventojų skundų dėl užstatomų kiemų. Miesto centre ir senamiestyje visos gatvės yra apmokestintos, todėl vairuotojai dažnai ieško nemokamo parkavimo, palikdami automobilius gyvenamųjų namų kiemuose. Prieš kelerius metus viename iš kvartalų greta Laisvės alėjos įgyvendintas pilotinis projektas įrodė, kad rinkliavos įvedimas kiemuose – pasiteisino. Didelė dalis namų susiformavo sklypus, legaliai įsirengė kelio užtvarus ir pamiršo praeityje kamavusias problemas.

Parkavimo zonų plėtimas buvo numatytas dar prieš metus, tačiau situaciją pakoregavo užklupusi COVID-19 pandemija – eismas tapo ne toks intensyvus ir iki šiol pokyčių neprireikė. Tačiau po karantino švelninimų situacija kardinaliai keičiasi“, – aiškino BĮ „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip pusė senamiesčio sklypų nėra suformuoti. Tačiau gyventojai vis tiek yra linkę net ir tokius kiemus užsitverti, kad būtų išvengta neprašytų svečių vizito, o kitur erdvės po namų langais ar siauros gatvelės tampa tiesiog per ankštos automobiliams.

„Įsirengti užkardus galima tik susiformavus sklypą. Kitu atveju teritorija yra atvira visiems ir bet kuris pilietis turi teisę ja naudotis. Siekiame, kad miesto erdvės būtų patogiai praeinamos ar pravažiuojamos – kiekvienas laisvas plotas negali būti užgrūstas vien tik automobiliais. Visų centrinės miesto dalies ir senamiesčio kiemų apmokestinimas atgrasytų atvykėlius nuo gudravimo, keliant nepatogumus vietos gyventojams“, – neabejojo Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Savalaikė išeitis – plėsti teritorijas

Pasak J. Limanausko, gausiai parkuojamų transporto priemonių problema anksčiau būdavo itin opi išskirtinai Kauno centre. Tačiau dinamiškas ir intensyvėjantis miesto gyvenimas diktuoja atitinkamas permainas. Jau kuris laikas šis klausimas tampa tikru galvos skausmu ir kitose teritorijose, ties verslo centrais bei naujai vystomais gyvenamojo būsto objektais.

Kiekvienas atvejis turi savų motyvų bei objektyvių argumentų, kodėl būtina nedelsiant imtis priemonių situacijai suvaldyti.

Aleksotiškiai ne vienerius metus ragina spręsti savaitgaliais aplink nutįstančių automobilių spūsčių klausimą, kuomet į garsųjį Aleksoto turgų suplūsta tūkstančiai pirkėjų. Tuo metu savotišku verslo prospektu tampančioje Jonavos gatvėje situacija tampa kone kritinė būtent darbo dienomis.

Žaliakalnio gyventojai nerimastingai laukia kaimynystėje apsistosiančių naujakurių, vietoje senosios Kauno radijo gamyklos įrengus vadinamuosius loftus su formaliu dirbtuvių statusu. Šimtus atskirų, gyventi pritaikytų bei komercinių patalpų ties Savanorių prospekto ir Žemaičių gatvės sankirta statantys nekilnojamojo turto vystytojai, savivaldybės atstovų nuomone, mėgina gudrauti, esą tai yra ne gyvenamosios paskirties būstai, todėl automobilių stovėjimo vietos jiems tarsi nebūtinos. Akivaizdu, kad čia įsikursiantys naujieji šeimininkai bus priversti ieškoti vietų savo transporto priemonėms aplinkinėse gatvėse, taip sukeldami nepatogumų Žaliakalnio senbuviams.

Reaguojant į kauniečių prašymus bei nusiskundimus, artėjančiame tarybos posėdyje bus siūloma plėsti apmokestintas teritorijas, įvedant rinkliavas naujose gatvėse ir visuose senamiesčio bei naujamiesčio kiemuose.

Nauja paplūdimio zona

Pagal siūlymą mėlynoji zona būtų nustatyta dalyje Jonavos, Servitutų, Hipodromo, Pravieniškių, Skuodo, A. Šociko, Aušros, P. Višinskio, Vaisių, A. Mackevičiaus, Telšių, Žemaičių ir Astronomijos gatvių bei Vaistinės skersgatvyje.

Mėlynojoje zonoje taip pat atsidurtų ir Svirbygalos, Yliškių, Lakūnų, Antanavos bei Skudučių gatvės, tačiau jos būtų apmokestintos tik savaitgaliais nuo 8 iki 18 val., kuomet čia, turgaus dienomis, aleksotiškių kiemų prieigas ir vietos gatveles chaotiškai užstato atvykėliai iš viso Kauno regiono.

Taip pat parkavimo problemas siekiama spręsti likusioje Karaliaus Mindaugo prospekto dalyje (nuo „Akropolio“ iki Kaunakiemio gatvės) ir Savanorių pr. teritorijoje ties 292 ir 292B numeriais pažymėtais pastatais. Šias vietas siūloma priskirti mažiausiu tarifu įkainotai žaliajai zonai.

Pokyčiai paliestų ir atokesnes miesto vietas, esančias netoli vandens telkinių. Dėl labai didelio stovėjimo vietų užimtumo vasaros sezono metu „Parkavimas Kaune“ siūlo 4 teritorijas priskirti prie Paplūdimio zonų, kuriose rinkliava galiotų nuo gegužės 1 iki rugsėjo 15 dienos (1 val. – 0,5 Eur).

Tarp tokių patektų aikštelės greta Kauno marių paplūdimio (priešais R. Kalantos g. 21A) ir iki vasaros planuojamas naujai įrengti plotas parkavimui greta Lampėdžių kempingo (Raudondvario pl. 190). Analogiškos parkavimo zonos paliestų ir Gervių bei Dovinės gatves kitame Lampėdžio krante.

Beje, dalyje Dovinės gatvės numatyta apskritai riboti transporto priemonių stovėjimą, taip įvedant daugiau tvarkos, kad automobiliai nebūtų statomi ant žalios vejos, o jų nuolatiniai srautai dulkėmis bei triukšmu nedrumstų vasarotojų poilsio ties senuoju Lampėdžio pliažu.

Specialūs leidimai vietos gyventojams

Dėl didelio stovėjimo vietų užimtumo, siekiančio nuo 70 iki 100 procentų, siūloma imtis ir daugiau priemonių. Kai kuriose miesto gatvėse bei atskirose teritorijose planuojama keisti esamas parkavimo zonas. Šiuo metu mėlynojoje zonoje esančios I. Kanto, Druskininkų, Nemuno, D. Poškos, Puodžių, Smalininkų ir Šilutės gatvės bei senamiestis patektų į raudonąją zoną. Joje atsidurtų ir iki šiol žalia zona ženklinta aikštelė K. Donelaičio gatvėje, „Merkurijaus“ statybvietės užnugaryje.

Taipogi dalis aikštelių Kęstučio, Smalininkų gatvėse ir Vytauto prospekte vietoje ligšiolinės žalios zonos būtų priskirtos mėlynajai.

Senamiestyje ir naujamiestyje įsikūrę gyventojai specialiuosius leidimus automobiliams parkuoti gali įsigyti lengvatinėmis sąlygomis. Mėnesiui tai kainuotų vos kelis eurus – kone mažiau nei geros kavos puodelis kavinėje. Visose rinkliavos zonose leidimas fiziniam asmeniui už pirmą automobilį kainuoja 35 eurus metams, o antrai transporto priemonei – dukart tiek. Kiek didesni įkainiai juridiniams asmenims – atitinkamai 105 ir 210 eurų. Daugiabučių gyventojų, kurių kiemuose suformuoti žemės sklypai, naujoji rinkliava nepalies.

Susipažinti su detaliais parkavimo zonų įkainiais galima internete: bit.ly/ParkavimasKaune.

Tikslas – darnus miestas

Kauno savivaldybės atstovai priminė, kad miestas yra įsipareigojęs ilgainiui centrinėje dalyje pastebimai sumažinti automobilių, varomų vidaus degimo varikliais, skaičių. Tai planuojama padaryti vadovaujantis Darnaus judumo planu iki 2030 metų.

„Norint įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, turime skatinti gyventojus rinktis alternatyvias transporto priemones. Pastaraisiais metais pastebimai atnaujinome viešojo transporto parką, nutiesėme naujus pėsčiųjų ir dviračių takus. Stengiamės, kad ypač šiltuoju metų laiku kauniečiams būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis. Darnaus judumo siekia ne tik Kaunas – tai yra daugelio Europos miestų prioritetas“, – teigė eismo organizavimą mieste koordinuojantis M. Matusevičius.

Jeigu gegužės 25 d. posėdžiausianti Kauno miesto taryba siūlymams pritars, pokyčiai įsigalios nuo liepos 1 d.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

Kalėjimų tarnybos vadovas: kalbėti apie subkultūros panaikinimą įkalinimo įstaigose būtų naivu

Paluckas apsilankė STT

Skvernelis antradienį atvyks apklausai į STT

Nausėda neplanuoja dalyvauti Knygų mugėje

Išsaugoti tai, kas dar liko: Kauno benediktinės telkia bendruomenę dokumentiniam filmui

Lietuva švenčia 108-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines

Šalies vadovai sveikina Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga

Vokiečių kalbos populiarinimui būtini struktūriniai pokyčiai

Finansiniais nusikaltimais įtariamas Germanas paleistas iš Kauno kalėjimo

Garliavos apylinkėse įrengtos stirnų šėrimo vietos

Švęskime Vasario 16-ąją Kauno rajone!

Siekiama užkirsti kelią krantų erozijai

„Laimingi, kas laikosi jo įsakų“ (Ps 119, 2) VI eilinis sekmadienis

Advokatas: Jasučio byla apibrėžė ribas tarp darbo santykių ir paslaugų teisinių santykių

Kasčiūnas apie korupcinį skandalą: tai tektoninis lūžis šalies politiniame gyvenime

Šventinėmis dienomis dalis Lietuvos pašto skyrių nedirbs

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kaip sukurti miesto „sielą”

Profesinė sąjunga padėjo darbuotojui pasiekti pergalę prieš Lietuvos kalėjimų tarnybą

Interneto realybė be kaukių: apie ką privalome kalbėti šiandien

Kitokia Kinija (video)

„Žalgiris” antrą kartą pranoko „Hapoel” žvaigždyną (video)

Maskva ir Ankara praras Azerbaidžano garanto statusą

Laura Juškaitė apie žaidimą Lietuvos rinktinėje (video)

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

Kaune į avariją pateko policijos automobilis

Saugumo ekspertas: karo Ukrainoje baigtis nulems Europos likimą

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Kaip Kaišiadorių merą perrinks „čekiukai“

Kaunas planuoja statyti dar vieną tiltą

Kurtinaitis

Lietuvos vyrų rinktinės 24 žaidėjų išplėstinis sąrašas

„Žalgiris” po atkaklios kovos krito Stambule

LSA Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų paramos: padės įsigyti šildytuvų ir elektros generatorių

Trumpas paskelbė apie savo vardo interneto svetainę, kurioje bus pigesnių receptinių vaistų

Asanavičiūtė-Gružauskienė dėl Pankausko veiksmų kreipėsi į VTEK

Rusai už pasikėsinimą nužudyti armijos generolą Aleksejevą kaltina Ukrainą

„TikTok“ priklausomybę keliantis dizainas pažeidžia ES teisę

Karinių technologijų permainos Ukrainos kare stebina toliau

Žmonės stovintys karo zonoje ukrainoje

127 konvojai Ukrainai ir jausmas, kad tai dar ne pabaiga

Šančiuose atidaryta atnaujinta „Iki“ parduotuvė

Lietuvos startuoliai pernai papildė biudžetą 544 mln. eurų

VMI apie „Nemuno aušros“ automobilių nuomą: nuolat vertiname mokesčių mokėtojų rizikingumą

Liberalų frakcija traukiasi iš darbo grupės dėl LRT pataisų

Antrosios pensijų pakopos pokyčiais jau pasinaudojo 29 tūkst. kaupiančiųjų

Su Putinu pasikalbėjęs Xi Jinpingas netrukus skambino Trumpui: kodėl?

Verslo ir sporto sinergija: TGFilters partnerystė su iMATCH stiprina aktyvią bendruomenę

Bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinė tarnyba dirba sustiprintu režimu

Mažins priklausomybių plitimą Kauno rajone

Ką veikti Kauno rajone – kultūros renginiai

Žalgiriečiai sutriuškino Eurolygos čempionus

Prancūzijoje mokinys subadė ir sunkiai sužalojo mokytoją

Rusai numojo į Trumpo prašymą dėl energetinių paliaubų ir smogė dviguba jėga

Matijošaičiai varsto teismų duris

Vyriausybės vadovė sako, kad vadinamasis Pieno įstatymas bus tobulinamas toliau

Dėl šalčio Lietuvoje galimi pavieniai traukinių vėlavimai

Ruginienė nesitikėjo tokios žiemos: šildymo sąskaitos gventojams išaugs

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

2026-02-22

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

2026-02-22

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

2026-02-22

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

2026-02-22
Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

2026-02-22

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

2026-02-21

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

2026-02-21

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

2026-02-21

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

2026-02-21

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

2026-02-21

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

2026-02-21

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

2026-02-21

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

2026-02-21

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

2026-02-21

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

2026-02-21

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

2026-02-21

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

2026-02-21
Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

2026-02-21

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

2026-02-20

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

2026-02-20

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

2026-02-19

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

2026-02-19

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

2026-02-18

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

2026-02-18

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

2026-02-18

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

2026-02-18

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

2026-02-18

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

2026-02-18

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

2026-02-18

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

2026-02-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos