Šiandien 11 metų būgnininkė žmonėms viešai pristato muzikinį video klipą. Pirmojo video žinutė: pagundas galima prisijaukinti.
Neįprastoje vietoje vykęs filmavimas yra unikalaus projekto pradžia: Fausta savo talentu iškels visuomenei opias problemas: gyvenimo pagundos, kritinis žmonių vartotojiškumas ir ekologija.
Muzikinis klipas parodo kaip lengva tiesiog imti ir paklysti blogio keliu. Smalsumas veda link baimių ir pagundų. Tačiau jas galima prisijaukinti su atkakliu noru daryti tai, kas labiausiai patinka. Jeigu sieki tikslo, turi valios ir esi stiprus – nugalėsi visas kliūtis.
Filmavimo užkulisiai
Nors Fausta jau ne naujokė prieš kameras, tačiau prisipažįsta, kad klipo filmavimas jai buvo labai įdomus:
“Man patiko, kad buvo labai šauni komanda, su jais labai smagu. Juokingas buvo Deividas –filmmeikeris ir Sandrulė.”
Filmavimas vyko užmirštoje ir negyvenamoje Kauno rajono vietoje. Klipe taip pat buvo pasitelktos kinologų pajėgos bei filmuojami šveicarų aviganiai, kurie išvaizda prilygsta Šiaurės vilkams.
“Sunkiausiai buvo filmuotis su šunimis. Nes jie vienu metu ir mieli, bet tuo pačiu ir sunku su jais: tai kažką padaro, arba jie neatlikdavo komandų, arba aš kažką ne taip padarau. Aš maža – o jie tokie dideli. Tokia didelė makalynė.” – įspūdžiais dalinasi Fausta.
Muzikinio klipo bei viso projekto režisierė–scenaristė Sandra Galdikaitė prisipažįsta, kad vaiko ir gyvūnų vaidybai turėtų būti užkabintas medalis: “Prie šuns komandų vykdymo dirbo 3 kinologai vienu metu. O taip, kaip filmavimo aikštelėje Fausta buvo susikaupusi, kantri ir užsispyrusi – turėtų pasimokyti kiekvienas suaugęs. Buvo vienas malonumas, nes pertraukėlių metu su Fausta eidavom tyrinėti gamtą, kartu sportuodavome ir klausydavomės jos įdomių pasakojimų.”
Operatorius ir montuotojas Deividas Kluonis taip pat išsiduoda, kad didžiasias iššūkis buvo darbas su šunimis – “Ne viskas filmavimo aikštelėje pavyko, todėl reikėjo keisti kadruotes ir stengtis išlaikyti pagrindinę istorijos žinutę. Faustai puikiai pavyko perteikti išgąsti. O kiekvieną kartą filmuodamas ir montuodamas jos grojimą – save pagaudavau išsižiojusį ir sulaikiusį kvapą. Man mergaitės grojimas yra nerealus talentas!”
Faustos mama – Laura neslepia, kad didžiausią nerimą jai kėlė orų permainos ir vaiko sveikata – “Jau ruduo, filmuojant Faustai teko bėgti ir basomis, buvo šaltoka, filmavome kelias dienas. Po kiekvienos scenos filmavimo stovėdavau rankose su vaikiškomis vilnonėmis šlepetėmis ir pledu – nors kelioms sekundėms apgaubdavau vaiką, kad nesušaltų.”
Vaizdo klipo filmavimas vyko natūralioje aplinkoje – lauke. Mažoji būgnininkė prisipažįsta, kad ji labai myli gamtą.
“Jeigu pamatau šiukšlę – man ją taip norisi pakelti. Aš ją paimu, išmetu ir tada toks gėrio jausmas nueina per širdį. Ir labai norėčiau, kad žmonės neterštų aplinkos ir ją saugotų. Nes kitaip nyksta gyvūnai ir mes patys.”
Klipas – tik pradžia. Kas bus toliau?
Laura Šukienė pasakoja, kad kai jai su Fausta gimė idėja apie klipą – norėjosi juo pasakyti kažką svarbaus. O iš to gimė ir visas tęstinis projektas.
Kiekvieną savaitę spaudoje bus publikuojamas video, kuriame Fausta groja vis kitoje keistoje vietoje. Kodėl keistoje? Nes žmonės tokių vietų arba nėra matę, arba jos paprastiems žmonėms nėra prieinamos, o kartais net draudžiamos.
Kiekviena vieta susijusi su žmonių godumu, vartotojiškumu ir ekologija.
“Jokių moralų nebus. Tiesiog iš arti ir per Faustos talentą parodysime vietas, kurios padės suvokti kaip mes savo noru gyventi komfortiškų daiktų apsuptyje, tenkinti savo užgaidas, nuolat pirkdami nereikalingus dalykus, niokojame savo aplinką. Įėjus į tas vietas kiekvieną kartą sustoja gumulas gerklėje, o kai Fausta su savo energija užgroja ir atrodo tokia miniatiūrinė prieš tuos milžiniškus objektus – supranti, kad reikia pradėti nuo savęs” – neslepia režisierė Sandra Galdikaitė.
“Vaikai, kaip ir suaugę žmonės, neturėdami artimos aplinkos palaikymo, o taip pat gyvenimo patirties – daro netinkamus pasirinkimus, kurie sukelia baimę. Palaikymas kuria saugumo jausma, skatina siekti tikslų.” – sako Greta Kursevičiūtė–Jakaitė, psichologė–psichoterapiautė.
“Aplinkosaugos problemos pasaulyje nėra sąlygotos politikų, ekspertų, finansų stygiaus ar mokslo nesugebėjimo aiškiai pateikti faktus apie ekologinę krizę. Pasaulis ir tokios kaip Alytaus padangų katastrofos yra sąlygotos godumo, savanaudiškumo ir apatijos.
Tikiu, kad prie Šiaulių bulvare kertamos liepos prisirakinusi mergaitė ir tokie jautrūs talentai kaip Fausta su savo būgnais – privers mus atsitokėti. Jose mūsų humaniškumo likučiai” – teigia Lina Šleinotaitė-Budrienė, “Forvardas” fasilitatorė.
Šiandien jau pasirodė Faustos muzikinis klipas apie žmonių pagundas: gėrį ir blogį. Po savaitės bus išleistas pirmasis ekologinio pasaulinio projekto “World worries” vaizdo klipas. Žiūrovus ir skaitytojus kviečiame spėti, kokia tai bus vieta.