Šiais laikais yra tiek daug būrelių bei užklasinių veiklų, kurios yra skirtos mažųjų ugdymui. Žinoma, kad visi tėvai nori, jog jų vaikas būtų aktyvus, stiprus fiziškai, bet taip pat ir kūrybingas, muzikalus, nebijantis reikšti savo nuomonę bei už ją pakovojantis, taip pat atlaidus, komandiškas, priimantis teisingus sprendimus, savarankiškas bei atsakingas. Vaikui augant šios jo savybės yra ugdomos. Tai padaryti labai palengvina ne tik dėstomos pamokos mokykloje arba darželyje kuriamos veiklos, bet ir popamokinės veiklos.
Vieni tėvai stengiasi jau nuo pirmųjų mažųjų žingsnių pratinti vaikus su tam tikromis rutinomis ir juos supažindinti su plačiojo pasaulio galimybėmis, kad jie gali tiek šokti, tiek plaukti, tiek groti, dainuoti, konstruoti, sportuoti ar kūrybiškai leisti laiką. Nemažai ir protinių veiklų šiais laikais yra kuriama kartu su fiziniais užsiėmimais, bet visi puikiai žinome, kad šiuolaikiniams vaikams labai trūksta sportinių užsiėmimų bei aktyvaus laisvalaikio. Būtent tuo ir turi pasirūpinti tėvai. Nereikia pamiršti, kad aktyvus laikas tiek namuose, tiek ir gamtoje yra naudingas ne tik Jūsų atžaloms, bet ir Jums patiems.
Taigi ar jau vedate vaikus į būrelius? Ar spėjote susipažinti su jų gausa savame mieste? O gal pasidomėjote ateinančios vasaros stovyklomis? Vieni vaikai patys puikiai žino, kuo nori užsiimti, kur gilinti žinias ar tiesiog domisi tam tikra sritimi, o kitai daliai tenka šiek tiek padėti ir juos panaviguoti, kad nepasiklystų tarp norų ir galimybių. Juk galbūt Jūsų vaikas ateityje atstovaus sostinės Vilniaus Lietuvos Ryto komandą, garsųjį Kauno Žalgirį arba taip sparčiai populiarėjantį Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubą?
Žaidžiant krepšinį tiek vaikui, tiek ir suaugusiam tenka nemenkas fizinis krūvis. Galbūt dėl to šią sporto šaką ir renkasi didesnė daugumą berniukų. Kadangi žaidžiant krepšinį tenka patirti nemažai šuoliukų, kūnas gauna didelį apkrovimą. O jie ilguoju periodu traumuoja kelio ir čiurnų sąnarius bei stuburą. Tad su šiomis problemomis ir susiduria dažnas krepšinio profesionalas. Dėl to ir nesistebėkite, kad Jūsų vaikas, kuris aktyviai žaidžia krepšinį, vis pasiskundžia, kad skauda nugarą arba sąnarius. Nenumokite į tai ranka, kad problemos neįsisenėtų.