Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį susitiks su Italijos įmonės „Leonardo“ prezidentu Stefano’u Pontecorvo’u ir pristatys įmonėms, Lietuvoje vystančioms gynybos ir saugumo pramonės veiklą, taikomą supaprastintą reguliavimą.
„Ėmėmės drąsių sprendimų gerinti saugumo ir gynybos pramonės veiklą Lietuvoje – nuo palankesnių sąlygų patiems pasigaminti Europos gynybai reikalingų produktų iki galimybių lengviau plėtoti stambius projektus. Pakeitimais jau galės pasinaudoti „Rheinmetall“ amunicijos gamykla, taip pat kitos užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonės. Esame atviri bendradarbiauti ir į savo šalį priimti naujo potencialo investuotojų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
„Leonardo“ kompanija yra pasaulinė lyderė aerokosmoso, gynybos ir saugumo srityse. Bendrovė atlieka svarbų vaidmenį pagrindinėse tarptautinėse strateginėse programose ir yra patikima institucijų ir įmonių technologinė partnerė.
„Mes ypač didžiuojamės ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės mums suteikta galimybe pristatyti „Leonardo“ technologinius ir gamybos pajėgumus – tiek karinius, tiek civilinius – Lietuvai. Tikiuosi, kad po šio susitikimo pradėsime produktyvų bendradarbiavimą“, – pabrėžė „Leonardo“ prezidentas Stefano’as Pontecorvo’as.
„Leonardo“ dirba daugiau nei 53 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje. Pernai „Leonardo“ pajamos siekė 15,3 mlrd. eurų, o naujų užsakymų suma – 17,9 mlrd. eurų.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuosekliai dirba, kad į Lietuvą būtų pritraukiama kuo daugiau užsienio investicijų ir būtų stiprinama gynybos ir saugumo pramonė. Viena iš iniciatyvų – parengti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonei aktualūs įstatymų pakeitimai, kuriais siūloma atsisakyti perteklinių reikalavimų šio sektoriaus plėtrai ir, sumažinus ribojimus ginkluotės gamybai, išvengti priklausomybės nuo užsienio tiekėjų.
Taip pat Seimas pritarė ministerijos pasiūlymui supaprastinti stambiems projektams, kurie skirti neatidėliotiniems valstybės saugumo ir gynybos poreikiams užtikrinti, reikalingas su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusias procedūras.
Iki šiol preliminarus terminas, per kurį Lietuvoje galėtų būti įgyvendinami būtini neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius tenkinančio stambaus gamybos projekto parengiamieji procesai iki gamybinių statinių statybos pradžios, buvo apie 2–2,5 metų. Priėmus pakeitimus, jis sutrumpėja preliminariai iki pusmečio.
Be to, ministerijos iniciatyva panaikintas ribojimas Lietuvoje esančiose laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) verslui vykdyti veiklą gynybos srityje. Tai paskatins verslą plėsti savo veiklą ir kurti naujas darbo vietas.