Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Šventė kokybiško lietuviško maisto gamintojams ir vartotojams

  • 2021-09-14
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

2021 09 14

Jau ketvirtus metus rugsėjo mėnesį Vilniuje vykstanti Kokybiško maisto šventė sukviečia gausų būrį sveikatai palankaus maisto mėgėjų, ūkininkų, mokslininkų, maitinimo įstaigų atstovų. Šiuo renginiu Žemės ūkio ministerija siekia didinti žmonių sąmoningumą renkantis kokybe ženklintus maisto produktus ir populiarinti jų vartojimą Lietuvoje.

Visame pasaulyje auga dėmesys maisto tausojimui, produktų kokybei ir žmonių sveikatai. Lietuvos vartotojai turi vis daugiau galimybių įsigyti kokybiškų maisto produktų. Tačiau pagal kokybės sistemas pagaminti produktai vis dar nėra labai gerai žinomi vartotojams. Todėl šventėje daug dėmesio skirta ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams bei maisto produktams, paženklintiems saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Visi jie ypatingi tuo, kad jiems keliami aukštesni reikalavimai, negu įprastiniams.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kalbėdamas apie Žaliojo kurso siekius, ateities maistą, padėkojo visiems šventėms dalyviams, besidomintiems lietuvišku maistu, pagamintu tvariais gamybos būdais.

Ministerija remia vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigas – šiemet parama (1 008 tūkst. Eur) pasinaudojo 45 vaikų ugdymo įstaigos, sveikatai palankiu maistu maitindamos daugiau kaip 7200 vaikų. „Šie pinigai – tai ženklas, kad valstybė ne tik deklaruoja pažadus, bet juos ir vykdo, – sakė ministras.  – Skatindami trumpąsias maisto tiekimo grandines norime, kad Lietuvoje tarp valgytojo ir gamintojo būtų kuo mažiau tarpininkų“.

Iš lauko tiesiai ant stalo

Šventės metu surengtoje konferencijoje pristatytos kokybės sistemų naujovės ir aktualijos, mokslininkai lygino ekologiškų ir įprastinių produktų maistinę vertę, įtaką sveikatai bei kartu su praktikais dalijosi trumpųjų maisto tiekimo grandinių vystymo teorija ir praktika.

Pasak žemės ūkio ministro patarėjo Daivaro Rybakovo, trumposios maisto tiekimo grandinės yra vienas iš faktorių, priartinančių kokybiškus maisto produktus prie vartotojo. „Trumpoji tiekimo grandinė yra maistas iš lauko tiesiai ant stalo. Realiame gyvenime – tai ūkininkų turgeliai, sveiko maisto parduotuvėlės, prekyba iš ūkio, elektroninės parduotuvės, tiesioginis produkcijos pristatymas  vartotojams į namus, mugės, parodos, paviljonai, vaikų darželiai ir mokyklos, maitinančios vaikus ekologiškais produktais, restoranai ir kavinės, bendradarbiaujančios su vietiniais ūkininkais“, – kalbėjo ministro  patarėjas. Trumposios grandinės ne tik atpigina maistą, nes tarp ūkio ir vartotojo gali dalyvauti tik vienas tarpininkas, bet ir prisideda prie klimato kaitos mažinimo, produktus pervežant mažesniais atstumais. Žemės ūkio ministerija nuo šių metų rems ūkininkų bendradarbiavimą – trumpųjų grandinių kūrimui numatyta 7,7 mln. Eur.

Pagal kokybės sistemas pagaminti produktai jau įtraukti ir į „žaliuosius pirkimus“. Vyriausybė yra numačiusi, kad perkančiųjų organizacijų „žalieji pirkimai“ nuo 2023 m. turės sudaryti 100 procentų visų pirkimų.

Kuria naujas tradicijas

Konferencijoje savo pasiekimais bei gerąja patirtimi dalijosi ūkininkai, auginantys ir gaminantys produktus, paženklintus kokybės ženklais. Mobiliųjų ūkininkų turgelių sumanytojas, kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius ypač pabrėžė asmeninį ryšį tarp gamintojų ir vartotojų. „Kuriame tradicijas, kurių neturėjome. Pas mus jau yra prekiaujančios trys vienos šeimos kartos“, – džiaugėsi M. Maciulevičius.  Pradėję nuo kelių ūkininkų parduodamų morkų ir kopūstų, šiandien kooperatyvo nariai įtinka ir išrankiems gurmanams. „Priklausomai nuo sezono, mobiliuosiuose turgeliuose prekiauja apie 500 ūkininkų ir kitų gamintojų. Mums svarbi savikontrolė, o visos naujos prekybos vietos atidaromos konsultuojantis su bendruomenėmis, seniūnijomis”,  – sakė kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas.

Kokybiško maisto šventės dalyviai ne tik įsitraukė į įvairias diskusijas, klausė pranešimų, bet ir ragavo kokybe ženklintų produktų. Ūkininkai ir gamintojai pristatė įvairiausius gaminius – grūdų, pieno,  daržovių ir vaisių produktus, gėrimus, medaus gaminius, įvairiausius gardėsius.

 Apdovanoti konkursų nugalėtojai

Žemės ūkio ministerija remia gamintojus, kurie populiarina pagal kokybės sistemas gaminamus produktus. Siekiant apdovanoti geriausius iš geriausiųjų, šiemet surengti net du konkursai.

Konkurse „Geriausia 2021 m. ekologinės gamybos įmonė“ I vietą užėmė kooperatinė bendrovė „Grybai LT“. Ji apdovanota už didelę ekologiškos produkcijos įvairovę ir aplinkai draugiškų technologijų diegimą. II vietos laimėtoja tapo UAB „Du medu“, turinti ilgametę patirtį gaminant ekologiškus duonos gaminius. Už bendradarbiavimą su mokslininkais kuriant ekologiškus produktus apdovanota įmonė UAB „Allive  Europe“, užėmusi III vietą.

Konkursui „Kokybe paženklintas maistas 2021“ 12 gamintojų pateikė 20 ekologiškų, nacionalinės kokybės ir su saugomomis nuorodomis produktų. Komisija už išradingumą gaminant ekologiškus maisto produktus iš lietuviškos žaliavos apdovanojo UAB „EKKO LT“. UAB „Daumantai LT“ buvo įvertinta už ekologiškų produktų asortimento plėtrą. UAB „ProBIOduktai“ atsiėmė apdovanojimą už išradingumą puoselėjant mikroorganizmus ekologijoje ir praturtintą vartotojų mitybą. Viena iš konkurso laimėtojų tapo UAB „Geld Baltic“, gaminanti liofilizuotus ekologiškus produktus. Už ekologiškų produktų išskirtinumą įvertinta UAB ,,Orka foods“, už inovatyvių ekologiškų produktų gamybą – UAB „Nordic proteins“. Komisija nusprendė apdovanoti ir UAB „Miltinuko  receptas“, gaminančią ekologiškus tradicinės virtuvės miltinius gaminius.

Konkurse apdovanoti ir išskirtiniai produktai. Ūkininkas Edmundas Henrikas Jastramskis įvertintas už ekologišką šalto spaudimo rapsų aliejų, UAB „Du medu“ – už ekologiškus sausainius „Du medu“.  Produktų su Europos Sąjungos saugomomis nuorodomis grupėje laimėjo UAB „Lukšių pieninė“ puskietis sūris „Liliputas“. Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą gaminamų produktų grupėje laimėtoju paskelbtas Ginto Cimakausko ūkis, gaminantis vištų kiaušinius.

Šventėje pasidžiaugta ir jau trečius metus ministerijos teikiamos paramos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms rezultatais – apdovanotos visos prie šios iniciatyvos prisijungusios savivaldybės ir darželiai.

 Žemės ūkio ministras padėką įteikė ir pirmajai sertifikuotai ekologiško viešojo maitinimo įmonei – Ukmergės vaikų lopšeliui-darželiui „Žiogelis“. Šiame darželyje ekologiškos žaliavos maiste, gaminamame vaikams, sudaro ne mažiau kaip 60-90 proc. visų naudojamų žaliavų.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kaune „Konteinerio krata“

Kelininkai įspėja vairuotojus

Kaunas kviečia JAV bendradarbiauti, kovojant su dronais

Automobilio nuoma Kaune – pažink miestą kaip kaunietis

Svarbi informacija dviratininkams: dėl bėgimo renginio laikinai uždaroma tako atkarpa ties Zapyškiu

Šiltos naujų bulvyčių salotos su lašiša ir krapų padažu

Taminskas: išvadas dėl gegužę vykusių traukinių avarijų kitą savaitę

Kauniečių pamėgtas Birštonas ruošia staigmeną: per Nemuną kils naujas tiltas

Policija tebeieško dingusio vyro

Parama Kauno rajono gyventojams: kas gali gauti socialinę kortelę ir kur kreiptis?

Lietuvos ir Vokietijos kariniam bendradarbiavimui skirta ekspozicija

Dienos horoskopas: galinga planetų jungtis žada proveržį ir sėkmę

Pomidorų ir arbūzo gazpacho

Pasaulinę bėgimo ir dviračių dieną – įžvalgos apie bėgikų ir dviratininkų įpročius

Prezidentas Sąjūdžio įkūrimo metinių nepaminėjo

Lietuvos rankinio veteranai yra ypatinga bendruomenė

Kauno mokslininkai apie nematomą grėsmę

Keturi pavogti automobiliai ir vienas įtariamasis

Rūkymo tendencijos tarp jaunimo ir moterų

Verslo paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu privalumai ir sąlygos

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

Ankstyvosios vasaros hitas: keptos šviežios bulvytės su varške ir žalumynais

Vilkijos 600-metį vainikuos nemokamas džiazo festivalis

Zapyškyje – krepšinio legendos ir mero prisiminimai: moksleivius įkvėpė išskirtinė diena

Trečiadienio horoskopas: Liūto energija vieniems atneš sėkmę, o kitiems – konfliktus

Juozapaitis tikisi, kad prezidentas vetuos LRT įstatymą 

teismas

Vieša skaitytojo nuomonė apie teismų sistemą

Rimas Armaitis

PUTINAS GRASINA: „BAUSMĖ BUS NEIŠVENGIAMA“

Pasimatymas su tikrąja Kauno dvasia

Seimas aršiai nusistatęs prieš grynuosius pinigus

Juostos statybos ties Ašigalio gatve baigtos?

Futbolo kamuolys

Pasaulio taurės organizatoriai pasisakė dėl Ebolos

LRT įstatymo pataisos priimtos

Kvietimas siūlyti kandidatūras apdovanojimui

Garliava sujungė bendruomenę: praūžė trečiasis „Ąžuolų žydėjimo festivalis“

Pakaunės keliuose – šimtai vairuotojų su telefonais rankose

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje nuskendo 20 vaikų

PRAŪŽĖ TREČIASIS „ĄŽUOLŲ ŽYDĖJIMO FESTIVALIS“ GARLIAVOJE

Švelnus žemaitiškas kastinys su jaunomis bulvytėmis

Irane pakarti  vaikų prievartautojai

Zaporižės atominė elektrinė – dingstis naujam Rusijos terorui?

Trumpas vadina Netanyahu bepročiu

Nuo džiazo iki sporto švenčių: Kauno rajono renginių gidas birželio 1-7 dienoms

Festivalyje „Atsparūs“ pristatytas mobilus civilinės saugos konteineris

Dienos horoskopas: galinga Marso ir Jupiterio jungtis žada sėkmę drąsiausiems

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

Vasaros kelionės į pajūrį: atnaujinamas patogus maršrutas savaitgaliams

Š. MARČIULIONIO AKIVAIZDOJE – LIETUVOJE NEREGĖTA ŠVENTĖ

Šimtai bėgikų Zapyškyje: tradicinis Kauno rajono bėgimas vėl suvienijo bendruomenę

Kaunas nepratęsė profesinės karo tarnybos Rupšio byloje liudijusiam kariui

Keičiasi dalies „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvių darbo laikas

Pirmadienio horoskopas: žvaigždės ragina veikti, bet atsargiai rinkti žodžius

Didmiesčių gyventojai mano, kad NT brangs

Sausai seriją laimėjęs „Žalgiris” – pirmasis finalo dalyvis (video)

Žemės grąžinimo epopėja nenori baigtis

Ieškotas mažametis berniukas buvo pas motiną

Virš JAV sprogo meteoritas

Pabradėje vyksta Vokietijos brigados pratybos „Freedom Shield 26-I“

Sekmadienio horoskopas: harmonija santykiuose ir kūrybiniai impulsai

„Garbė Dievui –Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai“ Švč. Trejybės šventė

Viniuje šaltibarščiai, Kaune dainos ir šokiai

Vokietijoje protestavo prieš dujomis kūrenamas elektrines

 S. Daukanto pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas

Pastatas Kaune virto gyva meno instaliacija 

Tajus – 400-asis šių metų Kauno rajono naujagimis

Policija ieško dingusio mažamečio

„Kas ir kodėl?“ 21-ojo sezono nugalėtojas laimėjimu pasidalins su likimo nuskriaustaisiais

Kauno VDU Botanikos sode vyks pilietiškumo festivalis „Atsparūs“

Šeštadienio horoskopas: Liūto energija žada aistrų audrą ir dramatiškus posūkius

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas  elektromobilių įkrovimo parkas

Kauno dainų ir šokių šventėje dalyvius gaivins „Kauno vandenys“

Savaitgalis ir ateinančios savaitės pradžia bus vasariška

Pasaulio čempionate krepšininkai sieks aukščiausių tikslų

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

Žemaitiškas kastinys su šviežiomis virtomis bulvėmis

Kas yra miltelinis dažymas ir kaip jis veikia

Naujas Raudondvario dvaro etapas: istorinėse oficinose – verslas, santuokos ir svečių namai

Gegužės 29-osios horoskopas: Liūto ženklo galia įkvėps drąsiems poelgiams

konferencija LOGIN

Prasideda jubiliejinė inovacijų ir progreso konferencija LOGIN

Teismas liepė palikti Salomėjos Nėries paminklą. Istoriko komentaras

Nuo prašymo iki sutarties: kaip sėkmingai sutvarkyti privačios mokyklos dokumentus

Kaune susidūrus automobiliams, į lignonę pristatyti du žmonės

Vaitiekūnas: Kauno regionas turi potencialo 

Rekordų liūtis per vieną savaitgalį

Domeikava stato parką

Kauno „Oktoberfestas“ vėl bus?

Raudondvario dvare pagerbti Kauno rajono protai: apdovanoti gabiausi mokiniai ir jų mokytojai

Kastinys su šviežiomis bulvytėmis – pavasario skonis lėkštėje

Ekonomikai naudingas migrantas vežioja maistą ar narkotikus?

Vengras lekia Briuselin prašyt pinigų?

Dainų šventė Kaune suburs per 3 tūkst. dalyvių

Kauno rajone suaktyvėjo erkės: specialistai įspėja dėl dvigubos grėsmės – Laimo ligos ir erkinio encefalito

Teismas skelbs, ar galima nukelti S. Nėries paminklą (Papildyta)

Kremliaus pijokė Zacharova klupdo Sakartvelą?

Kauniečiai kviečiami į Birštoną: kurortas švęs įspūdingą 180 metų jubiliejų

Dienos horoskopas: Mėnulis Liūte žada kūrybinę ir aistringą dieną

Kas yra lazerinė magnetinė terapija

Kultūra kaip atsakomybės išraiška

Ebola. Kada į Lietuvą tai atkeliaus?

Kauno „Akropolis“ naujina erdves

Kaune „Konteinerio krata“

2026-06-04

Kelininkai įspėja vairuotojus

2026-06-04

Kaunas kviečia JAV bendradarbiauti, kovojant su dronais

2026-06-04

Automobilio nuoma Kaune – pažink miestą kaip kaunietis

2026-06-04

Svarbi informacija dviratininkams: dėl bėgimo renginio laikinai uždaroma tako atkarpa ties Zapyškiu

2026-06-04

Šiltos naujų bulvyčių salotos su lašiša ir krapų padažu

2026-06-04

Taminskas: išvadas dėl gegužę vykusių traukinių avarijų kitą savaitę

2026-06-04

Kauniečių pamėgtas Birštonas ruošia staigmeną: per Nemuną kils naujas tiltas

2026-06-04

Policija tebeieško dingusio vyro

2026-06-04

Parama Kauno rajono gyventojams: kas gali gauti socialinę kortelę ir kur kreiptis?

2026-06-04

Lietuvos ir Vokietijos kariniam bendradarbiavimui skirta ekspozicija

2026-06-04

Dienos horoskopas: galinga planetų jungtis žada proveržį ir sėkmę

2026-06-04

Pomidorų ir arbūzo gazpacho

2026-06-04

Pasaulinę bėgimo ir dviračių dieną – įžvalgos apie bėgikų ir dviratininkų įpročius

2026-06-03

Prezidentas Sąjūdžio įkūrimo metinių nepaminėjo

2026-06-03

Lietuvos rankinio veteranai yra ypatinga bendruomenė

2026-06-03

Kauno mokslininkai apie nematomą grėsmę

2026-06-03

Keturi pavogti automobiliai ir vienas įtariamasis

2026-06-03

Rūkymo tendencijos tarp jaunimo ir moterų

2026-06-03

Verslo paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu privalumai ir sąlygos

2026-06-03

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

2026-06-03

Ankstyvosios vasaros hitas: keptos šviežios bulvytės su varške ir žalumynais

2026-06-03

Vilkijos 600-metį vainikuos nemokamas džiazo festivalis

2026-06-03

Zapyškyje – krepšinio legendos ir mero prisiminimai: moksleivius įkvėpė išskirtinė diena

2026-06-03

Trečiadienio horoskopas: Liūto energija vieniems atneš sėkmę, o kitiems – konfliktus

2026-06-03

Juozapaitis tikisi, kad prezidentas vetuos LRT įstatymą 

2026-06-03
teismas

Vieša skaitytojo nuomonė apie teismų sistemą

2026-06-02
Rimas Armaitis

PUTINAS GRASINA: „BAUSMĖ BUS NEIŠVENGIAMA“

2026-06-02

Pasimatymas su tikrąja Kauno dvasia

2026-06-02

Seimas aršiai nusistatęs prieš grynuosius pinigus

2026-06-02

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos