Kiekvienus naujus metus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrius (toliau – Migracijos skyrius) pradeda nuo susitikimų. Sausio 9 – 10 dienomis buvo surengti susitikimai su universitetų bendruomenės nariais bei trečiųjų šalių piliečius įdarbinančių įmonių darbuotojais ir vadovais.
Susitikimo metu, kuriame dalyvavo 12 Kauno miesto universitetų ir 16 įmonių atstovai, Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyrio viršininkė Tatjana Znamenskienė pristatė esminius įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos:
-nustatytos palankesnės sąlygos atvykti užsieniečiams, kurie yra trūkstamų Lietuvos darbo rinkoje profesijų specialistai, ir įsidarbinimas užsieniečių, kurie studijuoja ir įgyja profesinę kvalifikaciją Lietuvoje. Į Lietuvą studijuoti atvykę užsienio valstybių studentai, turėdami Lietuvos Darbo biržos išduotą leidimą dirbti, galės dirbti (20 valandų per savaitę) jau nuo pirmų studijų metų, o ne nuo antrų, kaip buvo iki šiol.
-nustatyta, kad nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti atleidžiami užsieniečiai, jeigu jų turima profesija, yra įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, pagal ekonominės veiklos rūšis. Tokiu atveju, kai užsieniečio profesija įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, užsienietis kartu su prašymu Migracijos tarnybai turės pateikti dokumentą patvirtinantį turimą kvalifikaciją ir dokumentą patvirtinantį ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį, pagal turimą kvalifikaciją per pastaruosius du metus;
-palengvintos sąlygos įsidarbinti užsieniečiui, kuris pabaigė studijas ar mokymąsi pagal profesinio mokymo programą Lietuvoje ir ketina dirbti darbą pagal įgytą kvalifikaciją;
-keitėsi reikalavimai keliami sveikatos draudimui, t. y. sveikatos draudimas nuo šiol turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl užsieniečio grąžinimo į užsienio valstybę, dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą.
Susitikimo metu akcentuota, koks svarbus yra informacijos teikimo momentas ir pabrėžta, kad institucijos, kviečiančios studijuoti ar dirbti užsieniečius, yra atsakingos už juos nuo jų atvykimo į šalį iki jų išvykimo.
Už surengtą naudingą susitikimą, aiškiai bei išsamiai pateiktą naujausią informaciją, Kauno apskr. VPK Migracijos poskyriui padėkojo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija bei Lietuvos sporto universitetas.
Kauno apskr. VPK Migracijos skyriaus specialistai primena, kad Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 542 straipsnyje už nepranešimą apie pasikeitusius užsieniečio duomenis, numatyta :
1. Informacijos apie leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje turinčio užsieniečio mokymosi, studijų, stažuotės ar kvalifikacijos tobulinimo nutraukimą nepateikimas laiku vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai
užtraukia baudą švietimo įstaigos ar mokslo ir studijų institucijos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.
2. Informacijos apie darbo sutarties su leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje turinčiu užsieniečiu nutraukimą, o nustatytais atvejais – apie jo darbo užmokesčio sumažėjimą nepateikimas laiku vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai
užtraukia baudą darbdaviui ar jo įgaliotam asmeniui nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.