Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

KREDA siūlo žemės ūkiui apyvartinį kreditą be hipotekos ir su palūkanų kompensavimu

  • 2021-08-11
  • Kaunieciams.lt
  • Lietuva

Įpusėjus javapjūtei vėl tikimasi rekordinio derliaus – tai reiškia ne tik didesnes ūkininkų bei žemės ūkio bendrovių pajamas, bet ir poreikį didinti technikos resursus. Visoje Lietuvoje veikianti, 11 finansinių paslaugų įmonių grupę vienijanti Jungtinė centrinė kredito unija KREDA ir valstybės valdomas „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ (ŽŪPGF) kviečia nelaukti darbų pabaigtuvių, o pasitaikius progai pasidomėti atnaujintomis sąlygomis gauti lengvatinį kreditą. 

 

„Produktas skirtas visiems ūkininkams – ir nukentėjusiems nuo COVID-19, ir nenukentėjusiems nuo pandemijos. Pagrindinis skirtumas yra gaunamos garantijos dydis – nukentėję nuo pandemijos gauna 90 proc. garantiją, o nenukentėję – 80 proc.“, – sako Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA administracijos vadovė Kristina Simonovič.

 

  1. Simonovič teigimu, bene didžiausias darbas siekiant palankesnio finansavimo – dokumentų našta, todėl ji siūlo šią užduotį perduoti profesionalams, ypač, kai laukuose pats darbymetis. KREDA ir ŽŪPGF vienija jėgas ir kviečia ūkio subjektus, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, žemės ūkio produktų gamyba ir perdirbimu, miškininkyste, kaimo plėtra, akvakultūra ir žuvininkyste, pildyti vieną paraišką ir tik vieną kartą.

Likusiais tolimesniais uždaviniais – kredito suteikimu, garantijos gavimu, palūkanų kompensavimu ir kitais formalumais – pasirūpins KREDA grupės unijų darbuotojai. Bendras su ŽŪPGF sukurtas produktas labai palengvins dokumentų naštą ūkininkams ir pasitarnaus kaip puiki alternatyva prekybiniam kreditui, kurį siūlo grūdų, trąšų ir kuro tiekėjai. Tai – apyvartinis kreditas žemės ūkiui be hipotekos įkeitimo.

Kristina Simonovic

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, augintojai per šią javapjūtę turi nestokoti optimizmo. Grūdų kainos pasaulinėje rinkoje išlieka aukštos nepaisant to, jog augintojai savo aruoduose dar tebeturi 2020 metų derliaus likučių.

 

Lietuvoje daugiausia pasėta kviečių, kurių derlingumas turėtų siekti 5,6 tonų iš hektaro. Palyginti, pernai derlingumas siekė 5,4 t/ha. Rapsų derliaus padidėjimą taip pat turėtų lemti geresnis derlingumas – prognozuojama 3,7 t iš hektaro. Tikimasi, kad bendras grūdinių augalų derlius šiais metais sudarys 6,93 mln. tonų, iš jų kviečiai – 4,89 mln. tonų. Rapsų derlius turėtų pagaliau peržengti simbolinę 1 mln. tonų ribą ir siekti 1,04 mln. tonų. Tai – geriausias derlius per pastarąjį dešimtmetį.

 

Naujas instrumentas, gamybos išlaidoms padengti, gerokai pigesnis 

 

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Ignas Jankauskas atkreipia dėmesį, jog apyvartinio kapitalo formavimas žemės ūkio sektoriuje yra ne mažiau svarbus nei pelningumo valdymas, ypač tuo metu, kai brangsta žaliavos, gamybos priemonės, didėja darbo užmokestis ir net ekstremalėja gamtinės sąlygos.

„Mažėjančio pelningumo fone brangūs prekiniai kreditai, su apribota galimybe prekiauti savo produkcija, kelia dar didesnę finansinę riziką. Kartais tenka spręsti situacijas, kai po prastesnių metų ūkininko pajamos yra mažesnės nei per metus panaudotas prekinis kreditas. Žemdirbiai privalo apsirūpinti apyvartinėmis lėšomis visų metų trukmės gamybos sezonui. Didžioji dalis ūkių gamybos išlaidas finansuoja skolintais pinigais ir itin dažnai tai daro, naudodamiesi prekiniais kreditais. Tačiau tai kainuoja. Finansų specialistai skaičiuoja, kad kaina kartais gali siekti net iki 18 proc. metinių palūkanų. Tad KREDOS įmonių grupės ir ŽŪPGF naujoji priemonė, tikrai, daugeliui ūkių padės spręsti finansines problemas“, – teigia I. Jankauskas.

 

„KREDA unijų grupės unijoms žemės ūkio sektorius strategiškai svarbus, todėl nepaliekame žemdirbių likimo valiai. Nuolat galvojame apie finansavimo produktus, kurie padėtų subalansuoti ūkio piniginius srautus ir dirbti pelningai. Prasidedant naujam gamybos sezonui rinkai pristatome visiškai naują apyvartinių lėšų finansavimo produktą, patogumu ir paprastumu nenusileidžiantį prekiniams kreditams ir net keliolika kartų pigesnį“, –  tvirtina K. Simonovič.

 

KREDA grupės kreditų portfelis 2021 m. liepos pradžioje siekė 176,89 mln. Eur. Iš šių lėšų daugiau nei trečdalis (59,3 mln. Eur) – kreditai žemės ūkiui. KREDA grupės strategija – didinti žemės ūkio sektoriaus dalį.

 

Pagrindinė KREDA ir ŽŪPGF naujojo produkto informacija: 

 

  • Terminas – iki 3 metų, su galimybe pratęsti dar 3 metams;
  • Palūkanų kompensacija – 80 proc. (Tik ūkio subjektams, susijusiems su žemės ūkio veikla);
  • Maksimali palūkanų norma kompensacijai – 4 proc.;
  • ŽŪPGF suteikia 90 proc. garantiją nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkio subjektams neatgautos kredito sumos ir Jungtinei centrinei kredito unijai išduodamas dalies kredito vekselis. Tuo tarpu nuo COVID-19 nenukentėjusiems ūkio subjektams siūloma 80 proc. neatgautos kredito sumos ir dalies kredito vekselis;.
  • Paslauga teikiama iki 2021 m. gruodžio 31 d.

 

Kredito suma:

 

Kredito suma apskaičiuojama individualiai. Nukentėjusiems nuo pandemijos, vadovaujantis viena iš 3 sąlygų:

 

  • Kredito suma neturi viršyti dvigubo ūkio subjekto darbuotojams priskaityto darbo užmokesčio ir su juo susijusių išlaidų 2019 m.;
  • Kredito suma negali viršyti 25 proc. ūkio subjekto apyvartos 2019 m.;
  • Kita reikalinga kredito suma, siekiant patenkinti likvidumo poreikius nuo paskolos sutarties pasirašymo momento ateinantiems 18 mėn. ūkio subjektams, kurie priskiriami mažoms ir vidutinėms įmonėms.

 

Nenukentėjusiems kredito suma apskaičiuojama priklausomai nuo ūkio vykdomos apyvartos.

 

Kas gali gauti kreditą?:

 

Ūkio subjektai, užsiimantys žemės ūkio veikla, kurių žemės ūkio valda yra įregistruota LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre:

 

  • Ūkininkų ūkiai;
  • Žemės ūkio bendrovės;
  • Kooperatinės bendrovės (kooperatyvai) – nustatyta tvarka pripažintos žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis (kooperatyvais);
  • Kitos žemės ūkio veikla užsiimančios įmonės (UAB, MB ir pan.).

 

Kaip gauti kreditą?:

 

Norintys pasinaudoti žemės ūkio apyvartinio kredito paslauga turi atitikti keliamas finansines sąlygas, pateikti Jungtinei centrinei kredito unijai bendrą paraišką paskolai gauti bei kitus reikalingus dokumentus. Likę formalumai patikimi į KREDA unijų grupės darbuotojų rankas.

 

Kredito suteikimui taikomos finansinės sąlygos:

  • Ūkio subjektas atitinka 2019 m. gruodžio 31 d. sunkumų nepatiriančios įmonės ar ūkio bei kitus keliamus kriterijus.
  • Ūkio subjektas yra įregistravęs žemės ūkio valdą (išskyrus žuvininkystės veikla užsiimančius ūkio subjektus).
  • Ūkio subjektui reikalingas kreditas išvardintiems tikslams įgyvendinti.

 

Daugiau apie siūlomus finansinius sprendimus galite sužinoti apsilankę https://www.kreda.lt/

arba susisiekę su KREDA unijų grupėje dirbančiais profesionalais telefonu +370 612 333 66 ir elektroniniu paštu info@kreda.lt.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Policija praneša

Kauno rajono seniūnijų projektų rezultatai

KTU mokslininkės apie visuomenės atsparumą

Vaikams norima atimti socialinius tinklus

Tomas Čyvas

Atsiduoti Vėsaitei bus galima, o susimokėti ne

Išteisintas Isoda: dalis čekių galėjo pasiklysti

Ką kam žada žvaigždės?

Raudondvaryje prisistatė futbolo akademijos moterų komanda

Kauno atranka į 2026 metų Tarptautinį skulptūros simpoziumą

Skvernelis turėtų atsisakyti teisinės neliečiamybės?

Kainos: Trumpas ir ajatolos, žalieji ir raudonieji (Video)

Šilainių plento remontas

Kviečia į veteranų slalomą

Seimas toliau svarsto siūlymą laikinai sumažinti akcizą dyzelinui

Ką kam žada žvaigždės?

FC „Hegelmann“ žvilgsnis į Afriką

ES pasveikino Trumpo ir ajatolų paliaubas

Kaune po žiemos bunda lauko gertuvės

Ministras: ,,Lietuva žengia link skaitmeninio radijo“

TS-LKD: turime tapti rusiškai meškai sunkiai įveikiamu ežiu

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone

A. Anušauskas: Ukraina plečia galimybes

„Rail Baltica“ pradeda Kauno mazgo dalies projektavimo darbus

Ką kam žada žvaigždės?

Rusija pavirtino 16 kamerūniečių žūtį kare prieš Ukrainą

Policija ieško Kaune dingusios moters

„RYTAS“ FIBA ČEMPIONŲ LYGOS FINALO KETVERTE

Tris kėlinius dominavęs „Žalgiris” sugriuvo ketvirtajame

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

Ką dėti ant kavos staliuko, kad atrodytų stilingai?

Slapti simptomai, kuriuos ignoruoja dauguma lietuvių: ką pastebi šeimos gydytoja?

Juodi maišytuvai – stiliaus viršūnė ar trumpalaikė mada?

Ką kam žada žvaigždės?

Stonio byla dėl galimo PVM grobstymo grąžinta prokuratūrai

„Šventinė” įvykių suvestinė

Kaune birželį vyks stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos

Fiksuota virš 3 tūkst. elektros atjungimų

Kremlius netinkamai reaguoja į padažnėjusius Ukrainos smūgius

Sinoptikė: šiltesni orai žada sugrįžti tik savaitgalį

Moterų rankinio lygoje liko keturios pretendentės į čempionės titulą

Baigtas vilkų medžioklės sezonas: sumedžioti 275 žvėrys

Policija: į Kauno klinikas paguldytas kūdikis iš Marijampolės

Naujakuriai Kauno „Silicio slėnyje“ – Lietuvos inžinerijos kolegija

„Artemis II“ astronautai pasiekė Mėnulio gravitacinės įtakos sferą

Popiežius Velykų sveikinime „Urbi et Orbi“ pasmerkė karą

Pirmosios poros sveikinimas

Olimpiečiai kviečia į nemokamus renginius

„Jis pamatė ir įtikėjo“ (Jn 20, Velykų homilija)

Taivaniečių atstovybė gavo veiksmų planą investicijoms

Nuotr. asociatyvi.

Ką kam žada žvaigždės?

Taikos derybos sustabdytos?

uostas

Klaipėdos uosto parama Odesos uostui

Lietuvoje Laimo liga plinta

Popiežius Leonas XIV vadovavo Kryžiaus kelio procesijai

Įmanoma, apsimetinėjant, pagrobti 46 tūkst. eurų?

Kam vėl į Mėnulį? Interviu su astronautu

Futbolo kamuolys

Kaip FIFA prekiauja bilietais?

Nuotr. asociatyvi.

Balandžio 4 d. horoskopas

Krantinė

Nemuno krantinės rekonstrukcija – laikini eismo ribojimai

Prancūzija išduos Lietuvai rusą – banko „Snoras“ bankroto byloje

Rimas Armaitis

Išminuotojo iš Ukrainos tikros istorijos

Šiaurės Korėja iškilmingai laidos Ukrainos kare žuvusius karius

Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas mato Kauno sužydėjimą

Sprendimai padedantys greičiau gydyti sunkiai sergančius vaikus

Žalieji teiginiai reklamoje – pasitaiko siekių apmulkinti?

Kaune ir Kauno rajone du žmonės nukentėjo gesindami gaisrus

Vyriausybė pritarė iki birželio vidurio sumažinti akcizą dyzelinui

Svarbi informacija Samylų ir Taurakiemio seniūnijos gyventojams

Kaune sode rasta žmogaus kaukolė

Per keturias dienas į Lietuvą bandė prasibrauti 117 neteisėtų migrantų

Startuoja ypatingas projektas: kvies atkreipti dėmesį į šalia esančius vyrus

Traški plutelė be lašo aliejaus

Žalimas

Ką darysime su laukiniais vakarais socialiniuose tinkluose?

Savivaldybių šilumos ūkiams 14,2 mln. eurų

Kauno „Žalgiris” nušlavė „Barseloną”

Raudonasis Kryžius kviečia į nemokamas ekskursijas  

Irane toliau žudomi protestuotojai

Nausėda susitiko su Kaunu

Kaubrė neigia įtarimus dėl galimo tarnybinio romano

Velykų nuotaika sklando

Rusijoje bėdos su benzinu

Pareigūnai ieško galimos įvykio liudininkės

Šakalienė sulaukė „Fegdos“ reikalavimų paneigti žodžius

Žemaitaitis

Teismas imsis už neapykantos kurstymą nuteisto Žemaitaičio bylos

A. Kubilius žino kaip apginti Europą?

Amerikiečiai vėl kils į Mėnulį

Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus paroda

Atnaujintos „Sodros“ išmokų ribos

Airija humanitarinei paramai Ukrainai skiria dar 40,3 mln. eurų

Premjerė sveikina žydus Pesacho proga

Hidraulika be fantastikos

Nauji kontaktai pranešimams apie kliūtis keliuose

Kauno policija ieško

Pirmieji Baltijos šalyse taikė branduolinės medicinos terapiją

Kauno policija praneša

Seime pritarta siūlymui leisti teisėjams naudotis tėvadieniu

Lietuvos aviacijos muziejuje moderni ekspozicija

Kada meluojama? Balandžio Pirmoji

Velykinių kiaušinių marginimo ypatumai

M. Plečkaitis: „Matau didelę šios programos naudą“

Net 10 tūkst. vairuotojų pažeidimų – daugoka?

Policija praneša

2026-04-10

Kauno rajono seniūnijų projektų rezultatai

2026-04-10

KTU mokslininkės apie visuomenės atsparumą

2026-04-10

Vaikams norima atimti socialinius tinklus

2026-04-10
Tomas Čyvas

Atsiduoti Vėsaitei bus galima, o susimokėti ne

2026-04-10

Išteisintas Isoda: dalis čekių galėjo pasiklysti

2026-04-10

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-10

Raudondvaryje prisistatė futbolo akademijos moterų komanda

2026-04-10

Kauno atranka į 2026 metų Tarptautinį skulptūros simpoziumą

2026-04-09

Skvernelis turėtų atsisakyti teisinės neliečiamybės?

2026-04-09

Kainos: Trumpas ir ajatolos, žalieji ir raudonieji (Video)

2026-04-09

Šilainių plento remontas

2026-04-09

Kviečia į veteranų slalomą

2026-04-09

Seimas toliau svarsto siūlymą laikinai sumažinti akcizą dyzelinui

2026-04-09

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-09

FC „Hegelmann“ žvilgsnis į Afriką

2026-04-08

ES pasveikino Trumpo ir ajatolų paliaubas

2026-04-08

Kaune po žiemos bunda lauko gertuvės

2026-04-08

Ministras: ,,Lietuva žengia link skaitmeninio radijo“

2026-04-08

TS-LKD: turime tapti rusiškai meškai sunkiai įveikiamu ežiu

2026-04-08

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone

2026-04-08

A. Anušauskas: Ukraina plečia galimybes

2026-04-08

„Rail Baltica“ pradeda Kauno mazgo dalies projektavimo darbus

2026-04-08

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-08

Rusija pavirtino 16 kamerūniečių žūtį kare prieš Ukrainą

2026-04-08

Policija ieško Kaune dingusios moters

2026-04-08

„RYTAS“ FIBA ČEMPIONŲ LYGOS FINALO KETVERTE

2026-04-07

Tris kėlinius dominavęs „Žalgiris” sugriuvo ketvirtajame

2026-04-07

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

2026-04-07

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

2026-04-07

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos