Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Goldman Sachs“ sumažino „Mercedes” ir „Porsche” reitingus

  • 2025-01-16
  • Almantas Karčiauskas
  • Automobiliai, Finansai, Pasaulis, Redakcija, Verslas

Europos automobilių gamintojams susiduriant su vis didėjančiomis problemomis 2025 m., „Goldman Sachs“ sumažino „Mercedes-Benz AG“ ir „Porsche SE“ reitingus, nurodydama didėjančias sąnaudas, tarifus ir spaudimą maržai.

Vokietijos automobilių gamybos titanai, ilgą laiką garsėję savo inžineriniu meistriškumu, dabar susiduria su dviem iššūkiais – silpnu elektromobilių pelningumu ir mažėjančiomis pajamomis Kinijoje.

Dėl šių neaiškių aplinkybių „Goldman Sachs“ sumažino „Porsche SE“ ir „Mercedes-Benz AG“ reitingą, o tai nuteikia niūriai vertinant visą Europos automobilių pramonę.

Šią savaitę paskelbtame pranešime „Goldman Sachs“ analitikas George’as Galliersas atkreipė dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria Europos automobilių gamintojai, nurodydamas didėjančias darbo sąnaudas, tarifų riziką, krintantį pelningumą Kinijoje ir didėjantį spaudimą laikytis griežtų aplinkosaugos taisyklių.

„Manome, kad 2025 m. Europos automobilių akcijoms bus dar vieni sunkūs metai“, – sakė G. Galliersas, pažymėdamas, kad 2024 m. sektorius jau patyrė daugiau kaip 12 % nuosmukį.

Atsižvelgdama į didėjantį spaudimą, „Goldman Sachs“ sumažino šio sektoriaus pelno prognozes 9 % 2025 m. ir 6 % 2026 m.

Viena iš pagrindinių problemų, kenkiančių Europos automobilių gamintojams, yra akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių (BEV) pelningumas.

Bankas „Goldman Sachs“ prognozuoja, kad BEV skvarba Europoje ir Europos laisvosios prekybos asociacijoje (ELPA) padidės nuo 14,3 % pardavimų 2024 m. iki maždaug 19 % 2025 m., o tai lems reguliavimo reikalavimai mažinti CO2 išmetimą.
Tačiau Galliers suabejojo, ar šie pardavimai galėtų kompensuoti dideles BEV gamybos sąnaudas, kurios vis dar mažina pelno maržą.

Be to, Vokietijos automobilių gamintojai jaučia nuosmukį dėl mažėjančio Kinijos ir ES bendrųjų įmonių pelno. Goldman Sachs“ duomenimis, 2024 m. šių įmonių pelnas, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 36 %, o tai rodo platesnio masto problemas, su kuriomis susiduria Vakarų automobilių gamintojai didžiausioje pasaulyje automobilių rinkoje.

Galliers“ pridūrė, kad ‚Ford‘ ir ‚General Motors‘ veiklos Kinijoje jau tapo nuostolingos, ir vis labiau nerimaujama, kad Europos gamintojai gali pasekti jų pavyzdžiu.

„Matome ribotas galimybes 2025 m. didinti pelną“, – teigė ‚Galliers‘, sumažintą reitingą aiškindama sumažėjusia BEV automobilių paklausa Vakarų rinkose ir tebesitęsiančiomis problemomis Kinijoje.
Be to, analitikas atkreipė dėmesį į „Porsche“ finansines problemas, įskaitant didelį finansinį svertą ir „Volkswagen“ restruktūrizavimo pastangas, kurios gali apriboti bet kokį artimiausio laikotarpio bendrovės finansinių rodiklių pagerėjimą. Goldman Sachs nesitiki, kad iki 2027 m. „Porsche“ grynoji skola sumažės iki 4 mlrd. eurų.

Taip pat buvo sumažintas „Mercedes-Benz AG“ reitingas: nuo „Pirkti“ iki „Neutralaus“. Ataskaitoje minimas tebesitęsiantis netikrumas dėl bendrovės aukščiausios klasės prabangių automobilių pardavimų, ypač atsižvelgiant į mažesnę paklausą pagrindinėse rinkose, nevienareikšmišką AMG modelių vertinimą ir senstančią S klasės modelių liniją.

Iki 2024 m. trečiojo ketvirčio pabaigos „Mercedes“ automobilių padalinio pakoreguotas pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) nuo metų pradžios sumažėjo 44 %, o per visus metus numatomas 40 % sumažėjimas. Žvelgiant į ateitį, „Goldman“ tikisi, kad 2025 m. pelnas sumažės dar 14 %, o 2026 m. šiek tiek atsigaus.
„Tikėtina, kad investuotojai reikalaus iš naujo nustatyti „Mercedes“ artimiausio ir vidutinio laikotarpio maržos tikslus“, – teigė ‚Galliers‘ ir pridūrė, kad BEV pelningumas ir mažėjantis Kinijos indėlis tebekelia didžiausią susirūpinimą.

Nepaisant šių nuogąstavimų, „Goldman Sachs“ atkreipė dėmesį į potencialias „Mercedes-Benz“ galimybes, ypač dėl pažangos 2+ lygio autonominio vairavimo technologijų srityje ir partnerystės su „Nvidia“.

Pažanga šiose srityse kartu su aiškiomis akcininkų grąžos strategijomis ir planais dėl „Daimler Truck“ akcijų paketo gali suteikti teigiamų perspektyvų bendrovės akcijų istorijai.

Prie pramonės sektoriaus bėdų prisideda ir neišspręsta prekybos ir tarifų rizika. Europos Sąjunga neseniai nustatė muitus Kinijoje pagamintiems BEV automobiliams, o didėjanti prekybos įtampa su Donaldo Trumpo administracija gali dar labiau sutrikdyti pasaulines tiekimo grandines.

„Automobilių pramonė iš esmės yra pasaulinė, todėl daugelis originalios įrangos gamintojų (OEM) yra pažeidžiami dėl bet kokio tarifų padidėjimo“, – pažymėjo ‚Galliers‘.

Nepaisant sudėtingų aplinkybių, „Goldman Sachs“ išskyrė „Renault“ kaip potencialiai geresnių rezultatų Europos automobilių sektoriuje galinčią pasiekti bendrovę. Prancūzijos automobilių gamintojo dėmesys sąnaudų drausmei ir stiprus naujų produktų planas gali padėti jam geriau nei jo kolegoms iš Vokietijos įveikti neramias rinkos sąlygas.

Dabar kyla klausimas, ar legendiniai Europos automobilių gamintojai sugebės prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančios aplinkos. Kaip pastebėjo Galliers: „Sekuliarios problemos jau beveik dešimtmetį slegia automobilių rinkos daugiklius“.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

VDU įgyvendinamiems projektams – 1,7 mln. eurų finansavimas

Ugniagesiai

Vyriausybės ir Seimo vadovai pasveikino ugniagesius gelbėtojus

Radviliada. Kaip išdygsta kandidatai į merus

Tuskas: paliaubos vardan Maskvos karinio parado – absurdas

Prezidentas pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios proga

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

Naujas plaukimo rekordas

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

Ką kam žada žvaigždės?

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

Ką kam žada žvaigždės?

Gegužės pirmoji 

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

„Delfi“ iniciatyva „Saugu“ lankysis Utenoje: ar jaučiatės saugūs 

Ukrainos pamokos NATO karybai

Svajonių automobilis: ar verta žvalgytis už Atlanto?

1500 pradinukų išbandė dešimt sporto šakų

Kas vyksta „Kauno Žalgirio“ akademijoje?

Nebegalima bus deginti durpių ir anglies

Vandžiogaloje vyko spalvinga šokių šventė

Rusija sunerimusi dėl „turkiško pasaulio”?

Liberalai kreipėsi į STT dėl teatrų

Ką kam žada žvaigždės?

Tomas Čyvas

Ką darys Vengrija?

Žalgiriečiams pirmosios atkrintamosios nepavyko

Sukčiai apsimeta banko ekonomistu

Kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

LMKA išreiškė nepasitikėjimą organizacijos prezidentu Staseliu

Kaip derinti basutes moterims: 5 vasariški deriniai nuo kasdienio iki vakarinio stiliaus

Juozas Meldžiukas

SODROS milijardai ir pagundos

Kaune susirungs jaunieji svetingumo ir maisto sektoriaus talentai

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Ką kam žada žvaigždės?

Gražulis džiūgauja

Galimų žudikų byla Teisme

Rusija skelbia gėjus ekstremistais

Statomas M. K. Čiurlionio koncertų centras

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

VDU įgyvendinamiems projektams – 1,7 mln. eurų finansavimas

2026-05-04
Ugniagesiai

Vyriausybės ir Seimo vadovai pasveikino ugniagesius gelbėtojus

2026-05-04

Radviliada. Kaip išdygsta kandidatai į merus

2026-05-03

Tuskas: paliaubos vardan Maskvos karinio parado – absurdas

2026-05-03

Prezidentas pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios proga

2026-05-03

2026-05-03

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

2026-05-03

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

2026-05-03
Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

2026-05-03

Naujas plaukimo rekordas

2026-05-03

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

2026-05-03

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

2026-05-02

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

2026-05-02

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

2026-05-02
Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

2026-05-02

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-02

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

2026-05-02

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

2026-05-01

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

2026-05-01

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

2026-05-01

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

2026-05-01

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

2026-05-01

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

2026-05-01

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-01

Gegužės pirmoji 

2026-05-01

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

2026-05-01
keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

2026-04-30

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

2026-04-30

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

2026-04-30

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

2026-04-30

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos