Mieli architektai,
Architekto pašaukimas ypatingas: jokie kiti kūrėjai savo veikloje taip glaudžiai neapjungia meno su inžinerija. Nuo meno dėmens architektų veikloje priklauso visų gyventojų estetiniai potyriai, nuo inžinerijos dėmens – mūsų komforto sąlygos.
Kaune prasidėjusi lietuviškoji Architektų diena simboliškai grąžina į Kauną. Kultūros ministerija jau išsiuntė į Paryžių paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“ – kitais metais greičiausiai šis vertingas urbanistinis Kauno klodas bus apsaugotas UNESCO paveldo sąrašu.
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse mums Seime pagerinus architektų – kaip laisvosios profesijos – sąlygas, patiems bendruomenės nariams linkiu aktyvios ir principingos savivaldos. Reikalaukite iš savęs ir vieni kitų projektų kokybės. Kurkite galvodami šimtmetį į priekį. Keiskite betoną ir trinkeles į medieną ir kitas tvarias medžiagas. Nepalikite pastatų nuogų – pasirūpinkite medžiais ir želdynais. Neskubėkite statyti nauja, kai galima atkurti sena.
Linkiu kūrybinės sėkmės ir neblėstančių profesinių iššūkių!
Simonas Gentvilas
Nuotraukoje naujoji Vilkaviškio autobusų stotis (autorius Gintaras Balčytis)