Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

  • 2025-06-15
  • ELTA
  • Kriminalai

Vilnius, birželio 15 d. (ELTA). Oficialūs duomenys rodo, kad 20 procentų išaugo su vaikų pornogafija susijusių nusikaltimų, tačiau, pasak prokuroro Žydrūno Kungio, šių nusikaltimų mastas, tikėtina, yra dar didesnis, nes neretai nukentėję vaikai nedrįsta, bijo prabilti apie patirtą seksualinę prievartą, jie nusikaltėlių neretai būna įtikint, kad patys elgėsi amoraliai.

Prokuratūrai šią savaitę pranešus apie teismui perduotą bylą, kurioje vyras kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš 40 mergaičių, Eltos kalbintas Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Ž. Kungys pasakojo, jog stebimas pavojinga tokių tokių nusikalstamų veikų augimo tendencija.

„Remiantis oficialiais policijos duomenimis, palyginus su praėjusiais metais, tai 20 procentų padidėjo nusikalstamų veikų, susijusių disponavimu nepilnamečių asmenų pornografija“, – pasakojo prokuroras.

Anot jo, visgi nusikaltimai, susiję su vaikų pornografija, yra itin latentiški, kitaip tariant, labai tikėtina, kad apie daug tokių atvejų teisėsauga nesužino.

„Dažnai vaikai, nukentėję asmenys bijo pranešti apie tokias nusikalstamas veikas, todėl manau, kad į tą bendrą statistiką dalis tokių veikų nepatenka. Jų kiekis didėja, reikia įvertinti ir itin išaugusį vaikų aktyvumą elektroninėje erdvėje, nusikalstamas veikas darančių asmenų tikslingą aukų pasirinkimą“, – sakė Ž. Kungys.

Perspėjo tėvus apie jų pačių elgesį socialiniuose tinkluose

Anot pašnekovo, augantis su vaikų pornografija susijusių nusikaltimų skaičius susijęs ne tik su padidėjusiu vaikų aktyvumu elektroninėje erdvėje, ir su jų tėvų neapgalvotu elgesiu socialinėje erdvėje. Prokuroras perspėjo, kad vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa  būtent tėvų socialinėse paskyrose.

„Dažnai tėvai kelia savo vaikų – mažamečių, nepilnamečių – nuotraukas į socialinius tinklus. Suaugęs žmogus turi polinkį savo socialiniame tinkle priimti kuo daugiau draugų, net neįsigilinęs, kas tai per asmenys. Kadangi pats suaugęs žmogus nefiltruoja, kas ten patenka pas jį draugus, tai galimas nusikaltėlis, kuris ieško aukų, mato pas suaugusį žmogų patalpinamas nuotraukas su vaikais, mato automatiškai, kad tėvai savo vaikus įtraukia į draugų sąrašą. Taigi, potencialus nusikaltėlis, patekęs į draugų sąrašą, randą būdą, kaip pasiųsti vaikui žinutę atskirai, kaip pašalinis asmuo“, – aiškino Ž. Kungys.

Prokuroras akcentavo, kad nuo seksualinių nusikaltėlių nukentėję vaikai dažnai bijo kreiptis pagalbos, nedrįsta prabilti apie tai, jog tapo aukomis. Kaip pasakojo Ž. Kungys, neretai nusikaltėliai vaikus šantažuoja, grasina, kad paviešins vulgarias nuotraukas ir tokiu būdu toliau tęsia nusikalstamus veiksmus.

„Nusikalstamos veikos yra sudėtingos todėl, kad patys vaikai dažniausiai vengia kalbėti apie prieš juos panaudotą seksualinę prievartą, jaučią gėdos, baimės jausmą. Be to, vaikai patys mano arba yra nusikaltimą padariusio asmens įtikinti, jog patys aktyviais veiksmais prisidėjo prie tapimo auka, tai yra asmenys, darantys tokio pobūdžio nusikalstamas veikas, naudojasi nepilnamečiais, kaip psichologiškai ir socialine prasme nebrandžiais asmenimis, jų pažeidžiamumu.

Nusikaltimą padarę asmenys akcentuoja aukai kaltės, gėdos, baimės jausmus, toks manipuliatyvus elgesys įtikina ir nukentėjusį asmenį, kad neva jis savo iniciatyviu, amoraliu elgesiu sukūrė šią situaciją. Paprastai vaikai gąsdinami, kad bus paviešintos gautos nuotraukos, susirašinėjimai. Kadangi vaikas pasiduota tai manipuliacijai, nusikaltimą darantis asmuo vėl ir vėl reikalauja iš vaiko tenkinti jo norus, siųsti nuotraukas su vis labiau šokiruojančiais vaizdais“, – kalbėjo prokuroras.

Patys nusikaltėliai, jei būna identifikuoti ir patraukti atsakomybėn, anot Ž. Kungio, dažniausiai pripažįsta kaltę, tačiau kartu tą kaltę sumenkina, tvirtindami, jog nesuprato, kad susirašinėja su nepilnamečiu.

„Net ir pripažindami padarę tokias nusikalstamas veikas, šie asmenys linkę sumenkinti savo kaltę. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jie dalį savo kaltės perkelia nukentėjusiam asmeniui, sako, kad vaikas neatskleidė savo amžiaus, kad nesuprato, kad jie patys galvojo, jog bendrauja su 18 metų amžiaus žmogumi, nors akivaizdu, jei yra keičiamasi nuotraukomis, matosi, kada vaikas yra jaunesnis negu 16 metų amžiaus“, – dėstė teisėsaugos atstovas.

Prokuroras, kalbėdamas apie priemones, kurios padėtų užkardyti vaikų pornografiją, svarstė, jog galbūt reikėtų diskutuoti apie įstatymų pokyčius, kurie griežtintų socialinių tinklų paskyrų kūrimo tvarkas, siekiant numatyti, kad tokias paskyras galėtų susikurti tik pilnamečiai asmenys arba nepilnamečiai, bet tik su tėvų leidimu.

„Galbūt reikėtų priimti kažkokius teisės aktus, kurie reguliuotų asmenų socialinių tinklų paskyrų sukūrimą. Įsivaizduokime, kaip finansinėse institucijose, kai nori atsidaryti sąskaitą, tai tokia galimybe gali pasinaudoti tik nuo tam tikro amžiaus. Ir tokiu atveju, jei nori atsidaryti sąskaitą, reikalingas betarpiškas tėvų dalyvavimas. Tai šiuo atveju kažką panašaus galima būtų inicijuoti, kad panašiu būtų reglamentuotas ir socialinių tinklų paskyrų kūrimas“, – svarstė Ž. Kungys.

Jis taip pat ragino tėvus stebėti, domėtis, kuo socialiniuose tinkluose užsiima jų vaikai, su kuo jei bendrauja.

„Turėtų tėvai, artimieji, globėjai, giminaičiai stebėti, ką vaikas daro, su kuo bendrauja, kaip bendrauja, tai yra nesidžiaugti, kad vaikas pastoviai įkritęs į telefoną, nepakelia akių nuo įrenginio“, – kalbėjo prokuroras.

Nuo mažeikiškių galimai nukentėjo 40 mergaičių

Šią savaitę prokuratūra pranešė, kad Telšių apylinkės teismui perduota byla, kurioje 24-erių mažeikiškis kaltinamas disponavimu pornografinio turinio dalykais, žmogaus veiksmų laisvės varžymu, vaikų tvirkinimu. Bylos duomenimis, seksualinį smurtą patyrė 40 mergaičių.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis nuo 2022 metų gegužės iki 2023 metų vasario mėnesio socialiniuose tinkluose pasikviesdavo draugauti atsitiktinai pasirinktas nepilnametes mergaites ir pradėdavo joms rašinėti. Manoma, kad mažeikiškis siuntė joms seksualinio turinio žinutes, nurodė atlikti seksualinio pobūdžio veiksmus, prašė atsiųsti savo apnuoginto kūno nuotraukas. Įtariama, kad tam tikrais atvejais, vyras prašydavo parodyti apnuogintą kūną vaizdo skambučio metu.

Surinkta duomenų, kad pats kaltinamasis mergaitėms siųsdavo fotografijas ar vaizdo įrašus, kuriuose atvirai ir detaliai rodomi lytiniai organai ir įvairūs seksualinio pobūdžio veiksmai. Įtariama, kad tam tikrais atvejais mažeikiškis naudojo psichinę prievartą – grasino paviešinti nuogo mergaičių kūno nuotraukas ir įrašus socialiniuose tinkluose.

Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusiomis pripažinta 40 mergaičių iš visos Lietuvos, dauguma jų mažametės – iki 14 metų amžiaus, jauniausiai nukentėjusiajai nusikaltimo padarymo dieną buvo vos 8-eri.

Baudžiamasis kodeksas už nusikaltimus, kuriais kaltinamas 24-erių mažeikiškis, numato įvairias bausmes, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla dėl 85 nusikalstamų veikų perduota nagrinėti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

 

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Stasys Buškevičius. Paauglių nusikalstamumas – atsakomybės nebuvimo pasekmė

Baudžiamojoje byloje nuteistas Gražulis: kreipsiuosi į Trumpą

Gyventojų evakavimo pratybos vyksta be trikdžių

„Išlįsk iš ekrano“ – atvira diskusija Kaune apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

Budraitis perrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovu

Teismas skelbs nuosprendį LGBTQ asmenų niekinimu kaltinamam europarlamentarui Gražuliui

PSO: pasaulyje mažėja rūkalių skaičius

Jonas Narsutis. Europos pramonės kryžkelė

Žemaitaitis turi kandidatą į kultūros ministrus: tai yra ne partijos žmogus

Vilniuje įvyko pirmasis „Žygis už gyvybę“: dalyviai ragino atkreipti dėmesį į gyvybės apsaugą ir žmogaus orumą

Žemaitaičio retorika kultūrininkų atžvilgiu nesikeičia: jie vakar rėkė, cypė, klykė, baubė

Atvirų durų diena Kaune: verslininkai kviečiami pažinti Rūmų bendruomenę

Nobelio medicinos premija už imuninės sistemos tyrimus skirta trims mokslininkams

Policija ir VSAT: apie surastus meteorologinius oro balionus informacijos neturime

Žiniasklaida: bankrutuoja dar vienas restoranas. „Piano Piano” žlugimas

„Sustiprink mūsų tikėjimą!” (Lk 17, 5), 27 eilinis metų sekmadienis

Siūlo palikti galimybę pacientams primokėti už nemedicinines paslaugas

Vyks įspėjamasis kultūros bendruomenės streikas: tikslas – atskirti ministeriją nuo „Nemuno aušros“

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

Dar vienas gaisras Laisvės alėjoje: degė šiukšlės

Kauno ligoninėje mirė susižalojęs vyras

„Žalgiris” įspūdingai pradėjo Eurolygos sezoną

IN MEMORIAM aktorei Milei Šablauskaitei

Nuteistas kelyje Kaunas-Vilnius policininką pražudęs vairuotojas

VSAT: dėl pažeidėją galimai nužudžiusio pareigūno pasisakys teismas

Kremliaus karo ekonomika skurdina Rusijos regionus

Ruginienė: derybinė grupė ieškos sprendimų dėl „aušriečiams“ atitekusios Kultūros ministerijos

Jonavos meras neatvyko į Lobovo bylos posėdį, politikui gresia atvesdinimas

Mokėsi užsieniečių integracijos ypatumų

Tyrimas: draudimas moksleiviams vakarais naudotis išmaniaisiais telefonais gerina miegą ir pasiekimus mokykloje

Siūloma sujungti Nacionalinę sporto agentūrą ir Nacionalinę sporto tarybą: pirmininką skirtų Vyriausybė

Kodėl dalis dešiniųjų pažiūrų visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų įsivaizduoja galintys valdyti visuomenės nuomonę?

Kaune neblaivus vyras pripurškė dujų apsaugos darbuotojui į veidą

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga atsisako prezidento globos

Kodėl pastolių nuoma tampa išmintingu pasirinkimu?

Lietuvos muziejų asociacija jungiasi prie streikuojančios kultūros bendruomenės

Kaišiadorietiškos linksmybės – pinigingos?

Kauniečiams duris atverė naujas Šilainių baseinas

Spalio mėnesį Kauno senjorų lauks kava ir įdomūs pokalbiai

Pasieniečiai dėl suklastotų dokumentų į Lietuvą neįleido 7 Rusijos piliečių

Sulaikytas galimai prieš moterį smurtavęs Karo policijos pareigūnas

Laisvės alėjoje, kaip įtariama, padegta kavinė

„Ikea“ padegimu kaltinamam jaunuoliui siūloma skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis

Šakalienė tikisi, kad per artimiausias savaites Seimą pasieks projektai dėl naujo poligono

Trapecinė stogo skarda

Kokia sienų spalva 2025 metais dominuoja Lietuvos interjeruose?

Rūšinė arbata ir kombučia tiesiai iš ūkių

Kam reikalingas renginių organizavimas? Privalumai ir praktika

Odoo verslo valdymo sistema: įgyvendinimas ir pagrindiniai privalumai

Kaip kauniečiai gali pasiruošti artėjančiai žiemai: ekonomiški sprendimai ir dažniausios klaidos

Dažniausios klaidos po antakių permanento procedūros

Virtualių pergalių sezonas: kaip sekti svarbiausius e-sporto įvykius per metus

Kaip protingai išsikeisti valiutą prieš kelionę: Lenkijos zlotas ir Norvegijos krona praktiškai

Leiputė apie naująjį ministrą Adomavičių: tikimės, bent jau nesugadins kultūros sektoriaus

Šmeižtu kaltinti žurnalistai Janutienė, Pauliuvienė ir Jančys lieka išteisinti

Už nepilnamečių tvirkinimą nuteistas Jakštys nesutinka su kalėjime jam skirta skatinimo priemone

Spektaklis „Žemė” – dialogas tarp tautų kultūrų, suvienytas bendro laisvės troškimo

„Kovok šauniąją tikėjimo kovą” (1 Tim 6, 12) 26 eilinis sekmadienis

Kaune socialinės akcijos metu surinkta 30 tonų atliekų

STT: traktorių registro tvarkoje fiksuojamos kyšininkavimo bei papirkimo rizikos

Įstatymo pataisa leis sumažinti PSD įmokų skirtumą tarp dirbančiųjų ir valstybės lėšomis draudžiamų gyventojų

Valentinavičius: politikams žurnalistai objektyvūs tada, kai apie juos gražiai kalba

Tarptautinis paralimpinis komitetas panaikino Rusijos ir Baltarusijos suspendavimą

Antarktidos paslaptys: tirpstantis ledas ir netikėti prieaugiai

Prano Mažylio gimdymo namai Kaune užveria duris: nutrūkusi istorinė gija demografinės katastrofos akivaizdoje

Palangos meras: savaitgalį vyksiančiame Čiurlionio renginyje naujasis kultūros ministras nepageidaujamas

Prie URM – Palestinos rėmėjų piketas: reikalauja apsaugoti į Gazą plaukiančią flotilę

Vytauto parke atverta atnaujinta Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla

„Aušriečiai“ ištrynė „Facebook“ įrašą, kuriame kritikavo kultūrininkų protesto dalyvius

Kibernetinis saugumas šiandien: praktiška informacija įmonių vadovams

Adomavičiui tapus ministru, atsistatydina Literatūros taryba: jaučiamės apgauti ir pažeminti

Iniciatyvos Kaunui: bėgimo renginys išaugęs į sporto šventę

Menininkams atsiribojant nuo Prezidentūros, Nausėdos patarėjas sako – vykstantys procesai niekam nėra malonūs

Lietuvoje atvertas dar vienas dronų mokymų centras „Airtech“

Nuo kitų mokslo metų pirmąja užsienio kalba moksleiviai galės rinktis ispanų

Prie Prezidentūros kultūros bendruomenė protestuos dėl Adomavičiaus paskyrimo ministru

Stanislovas Buškevičius. Palestinos pripažinimas: iš idėjos ar iš baimės?

Vidmantas Janulevičius. Dronų siena: naujo karo ekonomika ir Lietuvos atsakomybė

Kaune ant tilto išsiliejus degalams, uždaroma viena eismo juosta

Ministro patarėja: statome tvoras, bet nesprendžiame problemų – kodėl kalėjimų sistema neveikia

Tarptautinis festivalis „Baltų raštai 2025“: ieškant savosios Laimės

Adomavičius ramina protestuoti pasirengusią kultūros bendruomenę: dėsiu visas pastangas atrasti konsensusą

Kaune siūlomas sprendimas parkavimo chaosui prieš didžiuosius metų renginius

Ar visi žmonės gali pasiimti kreditą internetu?

Vytautas Radžvilas apie tikrąsias Nacionaliniame susivienijime vykstančio vidaus konflikto priežastis

Robertas Kaunas siūlo svarstyti padangų depozito sistemą: „Naudotų padangų kalnai rodo, kad dabartinė tvarka neveikia“

„Čekiukų“ byloje teisiamas Kaišiadorių meras Čėsna: kaltės nepripažįstu, ginsimės teisme

Užimtumo tarnyba fiksuoja Kauno regione augantį medicinos darbuotojų poreikį

Kabišaitis: algų padidinimas nepadėjo pritraukti naujų teisėjų

Nausėda apie „aušriečių“ kandidatą į ministrus: man svarbu suprasti, ar žmogus savyje turi kultūros geną

Stasys Buškevičius. Paauglių nusikalstamumas – atsakomybės nebuvimo pasekmė

2025-10-07

Baudžiamojoje byloje nuteistas Gražulis: kreipsiuosi į Trumpą

2025-10-07

Gyventojų evakavimo pratybos vyksta be trikdžių

2025-10-07

„Išlįsk iš ekrano“ – atvira diskusija Kaune apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

2025-10-07

Budraitis perrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovu

2025-10-07

Teismas skelbs nuosprendį LGBTQ asmenų niekinimu kaltinamam europarlamentarui Gražuliui

2025-10-07

PSO: pasaulyje mažėja rūkalių skaičius

2025-10-06

Jonas Narsutis. Europos pramonės kryžkelė

2025-10-06

Žemaitaitis turi kandidatą į kultūros ministrus: tai yra ne partijos žmogus

2025-10-06

Vilniuje įvyko pirmasis „Žygis už gyvybę“: dalyviai ragino atkreipti dėmesį į gyvybės apsaugą ir žmogaus orumą

2025-10-06

Žemaitaičio retorika kultūrininkų atžvilgiu nesikeičia: jie vakar rėkė, cypė, klykė, baubė

2025-10-06

Atvirų durų diena Kaune: verslininkai kviečiami pažinti Rūmų bendruomenę

2025-10-06

Nobelio medicinos premija už imuninės sistemos tyrimus skirta trims mokslininkams

2025-10-06

Policija ir VSAT: apie surastus meteorologinius oro balionus informacijos neturime

2025-10-06

Žiniasklaida: bankrutuoja dar vienas restoranas. „Piano Piano” žlugimas

2025-10-05

„Sustiprink mūsų tikėjimą!” (Lk 17, 5), 27 eilinis metų sekmadienis

2025-10-05

Siūlo palikti galimybę pacientams primokėti už nemedicinines paslaugas

2025-10-05

Vyks įspėjamasis kultūros bendruomenės streikas: tikslas – atskirti ministeriją nuo „Nemuno aušros“

2025-10-05

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

2025-10-04

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

2025-10-04

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

2025-10-04

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

2025-10-04

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

2025-10-04

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

2025-10-03

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

2025-10-03

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

2025-10-03

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

2025-10-03

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

2025-10-03

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

2025-10-03

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

2025-10-03

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos