Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Pokyčiai Kaune: miestas įdomus ir stambiojo, ir smulkaus verslo atstovams

  • 2018-12-07
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

Pastaraisiais metais suaktyvėjęs Kaunas traukia vis daugiau investicijų ir demonstruoja optimistinius augimo rodiklius. Jei sėkmė antrojo Lietuvos miesto neapleis, po kelerių metų galima laukti antrosios augimo bangos. O kol kas sparti komercinio nekilnojamojo turto srities plėtra suteikia daug vilčių ir kitų verslo šakų, taip pat ir smulkiojo bei vidutiniojo verslo atstovams.

Iki Vilniaus toli, bet augimas – akivaizdus

Apie teigiamus pokyčius Kaune pastaruoju metu tikriausiai girdėjo visi. Kad tai ne paviršutiniškas įspūdis patvirtina ir statistika. Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikas Martynas Tininis atkreipia dėmesį, kad 2015–2017 m. materialiųjų investicijų augimas Kaune buvo ženkliai aukštesnis nei sostinėje – 395 eurai vienam gyventojui. Kai tuo tarpu Vilniuje tesiekė 248 eurus. Analitikas taip pat pabrėžė, kad Kaune 1000 gyventojų išduotų statybos leidimų skaičius siekia 5,7, kai tuo tarpu Vilniuje – 5,33.

Tiesa, Tiesioginių tarptautinių investicijų (TUI) augimas vienam gyventojui  sostinėje vis dar yra gerokai didesnis ir Vilniuje tuo pačiu laikotarpiu siekė 1461 eurą, o Kaune – 766 eurus.

„Šie skaičiai rodo, kad Kaunas sparčiai plečiasi, vis daugiau miesto gyventojų įsigyją naują nekilnojamąjį turtą ir miestas tampa vis patrauklesnis tiek tarptautiniam, tiek ir smulkiajam, vietiniam, verslui“, – sakė M. Tininis.

Pokyčiai didina miesto patrauklumą

Komercinio nekilnojamojo turto ekspertė Raminta Trakimavičienė sako, kad modernizuojama miesto infrastruktūra, plintanti paslaugų bei pramogų pasiūla, didėjančios, tiek vietinio tiek ir užsienio kapitalo, investicijos yra pagrindiniai veiksniai lemiantys sparčią naujų verslo centrų plėtrą Kauno mieste.

„Galima išskirti dvi pagrindines priežastis, kodėl Kaunas tampa vis patrauklesnis, tiek smulkiajam tiek ir didžiajam verslui. Pirma – Kauno geografinė lokacija. Miestas įsikūręs šalies centre, jį kerta ne tik pagrindiniai šalies keliai, bet ir regioninė automagistralė „Via Baltica“. Tai užtikrina patogią, kaštus mažinančią transporto logistiką bei lengvą kompanijos biuro pasiekiamumą. Antra, verta paminėti pastaraisiais metais Kaune vykstančius pokyčius. Modernizuojama miesto infrastruktūra, didėjanti kokybiškų paslaugų įvairovė, įvairių projektų gausa didina miesto patrauklumą verslininkams. Greta to, čia kasmet universitetą baigia reikšmingas skaičius naujų, įvairių sričių specialistų. Tai reiškia, jog mieste yra sukurtos sąlygos lengvai suburti jaunų specialistų komandą“, – sakė R. Trakimavičienė.

Renkasi naujas patalpas

Pašnekovė pastebi, kad naujųjų verslo centrų nuomininkai turi įvairius poreikius, tačiau jų pasirinkimą vienija svarbiausi kriterijai – patogumas bei modernumas.

„Dabar vienas iš svarbių kriterijų yra patalpų sukuriama pridėtinė vertė darbuotojams ir klientams. Tai galima matuoti įvairiais aspektais: patalpų modernumu, pramogų ir laisvalaikio zonomis, vietos padėtimi mieste, lauko terasa ar išskirtiniu vaizdu. Tačiau bet kuriuo atveju, geras biuras privalo turėti šarmo, kuris darytų teigiamą įspūdį tiek personalui, tiek klientams“, – teigė R. Trakimavičienė.

Ekspertė akcentuoja, kad būtent dėl naujųjų verslo centrų sukuriamos pridėtinės vertės senųjų centrų populiarumas sparčiai mažėja ir nuomininkai vis dažniau pasirenka modernesnes, patrauklesnes patalpas. Nepaisant kylančio verslo centrų populiarumo, kainos pokytis nebuvo labai ryškus, todėl naujieji biurai yra prieinami ir mažesnėms įmonėms. Naujai besikuriančios įmonės arba laisvai samdomi darbuotojai (freelanceriai) vis dažniau renkasi ir bendradarbystės erdves (coworking), įsikūrusias tuose pačiuose, naujuose, verslo centruose.

Investuotojai atrado Kauno potencialą

Kauno vicemero Simono Kairio teigimu Kauno investicijų šuolį lemia stiprūs miesto universitetai bei pagaliau investuotojų pastebėti talentai.

„Kaune buvo pakankamai daug neišnaudoto talento ir džiugu, jog tą pagaliau įžvelgė ir investuotojai. Vilniuje investicijų bumas buvo šiek tiek anksčiau, o į Kauną jis atėjo tik pastaraisiais metais. Abu miestai turi savų stipriųjų pusių, tačiau vienas pagrindinių Kauno privalumų –  itin stiprūs kompetencijų centrai, kurie garantuoja specialistų pasiūlą įvairiam industrijų spektrui“, – sakė S. Kairys.

Vicemeras taip pat pastebi, kad kylančios investicijos atneša naudą ne tik verslui, tačiau ir visam miestui. „Pirma – akivaizdi komercinio nekilnojamo turto plėtra dėl augančio paslaugų sektoriaus investuotojų kiekio. Antra – miesto prisitaikymas prie investuotojų poreikių, pavyzdžiui, anglakalbių klasių viešosiose mokyklose sukūrimas, efektyvaus viešojo transporto užtikrinimas, darnaus judumo skatinimas“, – sakė S. Kairys.

Pašnekovas pabrėžia, kad mieste augančios užsienio investicijos padeda smulkiajam verslui, skatindamos naujas verslo idėjas bei konkurenciją. „Ateinančios užsienio investicijos kuria sveiką konkurenciją vietinėms įmonėms, o tuo pačiu ir augina vietinių gamintojų ir paslaugų tiekėjų paklausą. Kaune stebimas smulkių ir vidutinių verslų (SVV) skaičiaus augimas. O tam įtakos turi ir dažnai pamirštamas multiplikatoriaus efektas, kurį sukelia ateinančios didžiosios užsienio investicijos kuriančios įvairaus spektro paslaugų paklausą vietinėje ekosistemoje“, – atkreipė dėmesį Kauno vicemeras.

Pašnekovas akcentavo, kad prie smulkiojo verslo plėtros prisideda ir savivaldybės parama. Nuo 2015 m. miestas vykdo SVV skatinimo programą „Kauno startuoliai“, kuri viena ar kita forma startuoliams jau skyrė daugiau nei 350 tūkst. eurų.

Rezultatai – po 3–4 metų

Ekonomistas Edvardas Klimavičius sako, kad dabartinio komercinio nekilnojamojo turto bumo rezultatai Kaune geriausiai matysis po 3–4 metų.

„Per tą laiką turėtų pasimatyti, ar tai nebuvo burbulas, ar šis augimas buvo tvarus. Matysis, ar komercinių patalpų užimtumas yra aukštas, ar naujos įmonės čia įsitvirtino, rado pakankamai veiklos. Paaiškės, ar miesto valdžia ir toliau skiria pakankamai verslo pritraukimui ir išsaugojimui. Ar augimui nesutrukdys prognozuojama ekonominė krizė. Jei viskas bus gerai, papildomai atsiras naujų nišų ir smulkiajam verslui. Ypač brangesnės, aukštesnės vertės, išskirtinės produkcijos ir paslaugų segmentuose. Tokie verslai gali steigtis miesto centre, pirmuose naujų verso centrų aukštuose. O gal ir atgaivintose, specialiai pritaikytose buvusiose pramoninėse erdvėse. Jie aptarnautų išaugusią geras pajamas gaunančią viduriniąją miestiečių klasę“, – prognozavo ekonomistas.

Pasak jo, jei viskas klostytųsi sėkmingai, po kelerių metų Kauno turėtų laukti dar vienas augimo etapas, pasižymintis tikriausiai dar didesne komercinių patalpų plėtra. O paskui sektų ir prekybinio bei gyvenamojo ploto didesnis augimas.

Jau jaučia teigiamus pokyčius

Teigiamus pokyčius Kaune jau dabar pastebi įvairių verslo sričių atstovai, taip pat ir prekybininkai.

„Augančios investicijos, tvarkoma infrastruktūra ir darbo vietų gausėjimas ne tik finansiškai stiprina miesto gyventojus, bet ir pritraukia naujų vartotojų. Mums, kaip prekybininkams, tai yra labai aktualu. Jau dabar jaučiame pagyvėjimą – pastaruoju metu sulaukiame ne tik daugiau lankytojų, bet ir daugiau susidomėjimo iš naujai besikuriančių verslų dėl patalpų nuomos“, – teigia prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta.

„Urmas“ yra ne tik didžiausia bet ir daugiausia smulkiųjų verslininkų vienoje vietoje telkianti  prekybos erdvė Kauno regione.

„Būtent smulkus ir vidutinis verslas visur yra laikomas ekonomikos stuburu. Todėl jo stiprėjimas yra naudingas tiek Kaunui, tiek visai Lietuvai. Mes savo ruožtu taip pat įvairiapusiškai prisidedame prie šio verslo segmento stiprėjimo padėdami smulkiesiems įsikurti, konsultuodami juos įvairiais klausimais. O taip pat ir investuodami keletą milijonų eurų tiek į prekybos miestelio, tiek greta jo esančią miesto infrastruktūrą – prekybos salių atnaujinimą, naujų stovėjimo aikštelių automobiliams ir viešajam transportui, sankryžų įrengimą“, – pasakojo „Urmo“ atstovas J. Plenta.

 

urmas.net inf.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

2025-06-24

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

2025-06-24

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

2025-06-23

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

2025-06-23

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

2025-06-23

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

2025-06-23

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

2025-06-23

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

2025-06-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos