Į neeilinį suvažiavimą, kuris praėjusį sekmadienį vyko Kaune, rinkosi Lietuvos regionų partijos delegatai. Jame dalyvavo 94 delegatai iš 108, kuriuos delegavo partijos skyriai. Tik keletas skyrių savo atstovų nedelegavo. Vieni jų palaiko buvusį pirmininką Joną Pinskų, kiti – nusprendė užimti lūkuriavimo poziciją. Tai – Širvintų, Klaipėdos miesto ir dar keletas nedidelių partijos skyrių.
Tenka pastebėti, kad J. Pinskus ir negausus būrelis jo šalininkų agitavo šiemet nerengti suvažiavimo, atidedant jį kitų metų vasario pabaigai. Apie tai savotiškai buvo užsiminta ir Neeilinio suvažiavimo išvakarėse – penktadienio, gruodžio 20-osios, vakarą pats J. Pinskus paskleidė žinią, kad jis vėl, tik jau tikrai šį kartą, atsistatydina iš partijos pirmininko pareigų. Su atsistatydino raštu ir neva negrįžtamai. Daugelis nelabai tuo patikėjo, mat tiesa tokia, kad po pirmojo atsistatydinimo, sulaukęs partijos kolegų kritikos, buvęs partijos pirmininkas persigalvojo ir nusprendė likti vadovauti partijai. Jis sulaukė netgi Teisingumo ministerijos palaikymo – pareigų atsisakė žodžiu, o persigalvojo raštu, kas sukūrė partijoje dvivaldystę.
Po pirmojo J. Pinskaus atsistatydinimo jau buvo apsispręsta dėl laikinojo partijos pirmininko – partijos Taryba ir Valdyba jau buvo priėmusios sprendimus, kas keičiasi partijos vadovybėje po jo pasitraukimo. Buvo apsispręsta ir dėl būsimo partijos suvažiavimo rengimo. Atsiradusi dvivaldystė ir nusprendusio dar pavadovauti partijai J. Pinskaus veiksmai tik paskatino paskubėti surengti Neeilinį suvažiavimą, kurio dalyvių pagrindinis tikslas ir buvo pagaliau išspręsti susidariusią situaciją bei atsveikinti su Pinskais bei jų vadovavimo metodais. Todėl eilinis atsistatydinimas nesutrukdė partijos Neeilinio suvažiavimo.
J. Pinskus vieningai buvo atšauktas iš partijos pirmininko pareigų. Taip pat suvažiavimas pripažino niekiniais J. Pinskaus dvivaldystės laikotarpiu skelbtus „vienasmenius“ sprendimus, prieštaraujančius partijos įstatams – dėl išbraukimo iš partijos narių, iš partijos Tarybos ir Valdybos.
Partijos naujoji Valdyba įpareigota, kad būtų ištirtas vienasmenių buvusio partijos pirmininko sprendimų bei partijos lėšų panaudojimo teisėtumas.
Daugelis skyrių partijos pirmininku norėjo matyti populiarų partijoje Vytautą Kamblevičių, tačiau jis atsisakė kandidatuoti į partijos pirmininkus. Pasak jo, partijai vadovauti turi jaunas, turintis patirties savivaldos veikloje, energingas lyderis. Kandidatuoti į partijos lyderius atsisakė ir siūlomas kandidatas Zenonas Vaigauskas. Jis pritarė V. Kamblevičiui: „Partijai reikia jauno, ambicingo ir energingo lyderio“. Tokią jie matė kaišiadorietę Giedrę Pavasarytę, Tarybos narę, partijos skyriaus vadovę. Susirungti dėl partijos pirmininko pareigų sutiko ir vilniečiai Oskaras Jankauskas bei Valdas Tutkus. Po balsavimo paaiškėjo, kad dauguma pirmininke nori matyti G .Pavasarytę.
Taip pat buvo suformuoti ir kiti partijos valdymo organai – Valdyba, Taryba, Etikos ir Finansų komisijos.
Lietuvos Regionų partijai pavyko atsisveikinti su Pinskais, bet ar jai pavyks išgyvendinti su pinskiškais vadovavimo partijai metodais ir ideologija? Dalis delegatų buvo įsitikinę, kad tai tikrai bus sunkus ir nelengvas darbas. Akivaizdu naujosios pirmininkės laukia dideli iššūkiai!