Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauno kultūros mugė: 30 organizacijų bei iniciatyvų ir viena scena

  • 2024-08-28
  • Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Kaunas, Kultūra

Ar kada svajojote pažvelgti į teatro užkulisius ar pirmieji išgirsti, kokius naujus projektus ruošia jūsų mėgstamas muziejus? Rugsėjo 6–7 dienomis Nepriklausomybės aikštėje jau ketvirtąjį kartą vyksianti Kauno kultūros mugė yra unikali proga tai patirti ir dar daugiau atrasti. Kauno menininkų namų organizuojamas renginys kviečia miesto gyventojus ir jo svečius sužinoti naujojo kultūros sezono detales ir pamatyti fragmentus iš būsimų spektaklių.

Kultūros užkulisiai

Visada drąsiau ir tvirčiau, kai žinome, kas laukia pasimatymo metu. Daugiau nei 30 kultūros organizacijų ir iniciatyvų, tarp jų – teatrai, muziejai, bibliotekos, festivaliai, įvairūs atlikėjai ir kolektyvai, Kauno kultūros mugėje atskleis savo naujausias veiklas. Lankytojų lauks ne tik pažintis su miesto kultūros bendruomenės projektais, pokalbiai, bet ir nuolaidos bilietams į koncertus, spektaklius, kiną, ekskursijas, parodas ir kitus renginius. Be to, mugėje bus taip pat galima pamatyti šokio spektaklio „Žmogus Mėnulyje“ ištraukas, klausytis koncertų ar dalyvauti diskusijoje apie kultūrą skaitmeniniame amžiuje.

„Šalyje vyksta ne vienas panašaus formato renginys, tačiau Kauno kultūros mugė iš jų tikrai išsiskiria įvairove. Dažnai mugės būna specializuotos, skirtos tam tikrai kultūros ar meno sričiai, tuo tarpu Kauno kultūros mugė jungia skirtingas organizacijas ar iniciatyvas. Kiekvienas dalyvis įneša savo unikalų indėlį, tačiau visus juos vienija profesionalumas ir atsidavimas savo veikloms“, – teigia Kauno menininkų namų Kultūros infocentro vadovė Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.

Nuo gyvosios scenos iki naujosios kartos kūrėjų

Šiais metais renginį sudarys trys dalys: kultūros organizacijų ir iniciatyvų prisistatymai, scenos programa bei pažintis su kylančių ir Kaune kuriančių menininkų kūryba.

Mugėje kultūros bendruomenė kvies susipažinti su šių metų kultūriniu sezonu ir naujausiais sumanymais. Čia bus proga iš pirmų lūpų išgirsti ne tik apie Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų kultūros lauko naujienas: šiais metais mugėje – svečiai iš Klaipėdos, Vilniaus, Alytaus ir Šiaulių. Pasak V. Mašanauskaitės-Rinkšelės, panašu, jog renginio dalyviai nebijo iššūkių: „Organizacijos ir iniciatyvos drąsiai palieka įprastas erdves ir atvyksta pristatyti veiklų į atvirą centrinę miesto aikštę, kur susitinka su įvairia publika, nebūtinai sau įprastais lankytojais, ir bando atsakyti į visus jiems užduodamus klausimus. Daugėjant tokių kultūros organizacijų auga ir pats festivalis“.

Scenos programa pasiūlys platų žanrų spektrą – nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio šokio. Pavyzdžiui, penktadienį mugę atidarys Tarptautinio chorų festivalio „Sing in Lithuania” koncertas, vakare į sceną žengs charizmatiškoji atlikėja Petunija, o šeštadienį apsilankiusiųjų lauks Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklio „Iš vandens“ ištraukos ar roko grupės „Lyja“ pasirodymas. Be koncertų ir spektaklių, mugėje taip pat vyks interaktyvios edukacinės veiklos: Kauno miesto kamerinis teatras kvies į edukaciją „Kaip sukurti spektaklį?“, o muziejus „Mokslo sala“ pristatys, ko laukti naujai duris atversiančiose jo erdvėse.

Pirmą kartą mugėje organizuojamos kylančių menininkų portfolio peržiūros supažindins su jaunąja karta. Tai puiki proga meno organizacijoms, prodiuseriams ir kuratoriams atrasti naujus, Kaune kuriančius, įvairių sričių kūrėjus. Šioje renginio dalyje, skirtoje tikslinei auditorijai, savo kūrybą pristatys 20 atrinktų skirtingų sričių menininkų ir menininkių.

„Manau, kad visus mugės dalyvius neabejotinai jungia noras daryti kažką daugiau, tiek turinio, tiek ryšio su lankytojais prasme“, – įsitikinusi KMN Infocentro vadovė ir kviečia nepraleisti abiejų renginio dienų. Organizatoriai tikisi, kad lankytojai grįš namo ne tik su įspūdžiu apie sodrų Lietuvos kultūros lauką ir galimybių turiningai leisti laiką sąrašu, bet ir su pasipildžiusiu rudens-žiemos kalendoriumi.

Kauno kultūros mugė vyks rugsėjo 6–7 d., Nepriklausomybės aikštėje. Visi renginiai – nemokami. Renginio programa ir dalyvių sąrašas.

Kauno kultūros mugę organizuoja Kauno menininkų namai, finansuoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų autoriai: Martynas Plepys, Gražvydas Jovaiša

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

VSAT: nuo punktų atidarymo į Lietuvą iš Baltarusijos negrįžo nė vienas lietuvių vilkikas

Ąžuolyną papuošė M. K. Čiurlioniui dedikuotas meninis akcentas „Karaliai“

Nausėda pareiškė užuojautą dėl Pyrago netekties

Teismui perduota sukčiavimo byla, kurioje kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims

Masteikaitė apie Raslanienės kandidatūrą į viceministres: nematome jokių jos sąsajų su kultūra

Teisininkas, kuris darbuotojų teises gina kaip ringe – atkakliai, sistemiškai ir iki galo

Kas yra proteinas sportui ir kada jo reikia? Sporto fazė patarimai

Su protestuojančias mokytojais susitikusi Popovienė buvo pasitikta šūksniais „gėda“

Pritarta siūlymui įšaldyti dabartinį LRT finansavimą

Dėl geležinkelio sabotažo Lenkija uždaro paskutinį likusį Rusijos konsulatą

Kopenhaga: socialdemokratai užleido vietą raudoniesiems ir socialistams

Zelenskis po naujų rusų smūgių: spaudimas Rusijai nepakankamas

Mūsų laikų vyrų bėda: vengia tikrintis sveikatą ir į gydytojus kreipiasi per retai

„Daryk kaip sau“: principas, kurį verslininkas pavertė sėkmės formule

Muitinės atstovas: atvejai, kai pasienio punktuose išvengiama kontrolės, yra pavieniai

Kultūros ministerija paskelbė konkursą vadovauti Kauno valstybinei filharmonijai

Ar įmanoma keliauti į ateitį?

Lietuvos sportininkų pergalės kurčiųjų olimpinėse žaidynėse

„Sodra“ teigia sulaukianti vis daugiau užklausų dėl antrosios pensijų pakopos: gyventojams trūksta žinių

Zelenskis ir Macronas pasirašė ketinimų protokolą dėl „Rafale“ naikintuvų pirkimo

Kaune pradedami M. K. Čiurlionio kultūros centro statybos darbai

Žinomi žmonės jau įžiebė eglutę išskirtiniame grožio salone

Kurčiųjų olimpinių žaidynių medalių nereikėjo ilgai laukti

LRT

Seimas tęs LRT audito išvadų svarstymą: Skardžius neatmeta, kad bus prašoma atlikti ir papildomų tyrimų

D. Britanija rengiasi pertvarkyti prieglobsčio suteikimo politiką

„Štai tavo sūnus!” – „Štai tavo Motina!” (Jn 19, 26.27), 33 eilinio laiko sekmadienis

Homoseksualias poras ginantis teisininkas apie pataisas dėl partnerystės: palyginčiau su rasizmo ir segregacijos laikais

Trumpo įspėjimas Nigerijai tampa vilties ženklu persekiojamiems krikščionims

Iki pirmojo medalio pristigo 34 sekundžių

Kauno Kalėdų eglutė pasiekė Rotušės aikštę: įžiebimas po savaitės

Kaip Kremlius „atstato“ okupuotas Ukrainos teritorijas

Kaune, stovėjimo aikštelėje, apgadinta dešimt automobilių

„Gražinkime Kauną“ uždarys žygių sezoną

Tamašunienė apie padėtį LKT: būtina pasirūpinti pareigūnais, modernizuoti sistemą

Prokuratūra siūlo įkalinti Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimu kaltinamus asmenis

Per Rusijos bepiločių orlaivių ataką žuvo du žmonės

Sezoninė vaikų apranga: ką svarbu žinoti tėvams kiekvienu metų laiku?

Lietuvos zoologijos sodas kviečia į nemokamą V. Bareikio koncertą

Parlamentarai svarstys siūlymą padidinti algas kelioms Seimui pavaldžioms kultūros institucijoms

Nedzinskas: kaltas „čekiukų“ byloje nesijaučiu

Seimas svarstys siūlymą naikinti desovietizacijos komisiją

KT: Vyriausybės nutarimas dėl nuobaudos skyrimo buvusiam VST vadui Pociui neprieštarauja Konstitucijai

Paaiškėjo Kauno miesto mokslo premijų laureatai

Kaune surengtas tarptautinis karatė turnyras „Tigro kelias 2025“ – tradicija, vienijanti Baltijos šalis

Kada verta kreiptis į vertimų biurą?

Aliuminio stoginės terasoms – ne tik stilingas, bet ir praktiškas sprendimas Jūsų namams

101 rožės puokštė – išskirtinė dovana, kurią brangiam žmogui galite dovanoti nepriklausomai nuo skiriančio atstumo

Ruginienė sako, kad tesėjo kultūros bendruomenei duotą pažadą: turime puikią ministrę

Kaune ir Kauno rajone per kratas paimta 580 gramų į narkotikus panašių medžiagų

Teniso turnyras „Ūsuotas lapkritis” primena: tikras čempionas rūpinasi savo sveikata

Žemaitaičio požiūris į Lietuvos užsienio politiką sutampa su Vyriausybės pozicija

Trumpas: karas Ukrainoje jau nebeperaugs į Trečiąjį pasaulinį karą

Dešimtmetį gyvuojanti programa „Iniciatyvos Kaunui“ kviečia ruoštis 11 sezonui

Lietuvoje mirė difterija susirgęs nelegalus migrantas

Kaune daugiabutyje padegtos buto durys

Prezidentas paskyrė socialdemokratą Kauną krašto apsaugos ministru, Aleknavičienę – kultūros ministre

Kai žvyras tampa stiliaus ženklu

Ilgakiemyje kvepėjo „Močiutės pyragas“ – šiluma, bendrystė ir muzika

„Ryanair“ nuo trečiadienio atsisako popierinių bilietų

Premjerė pateikė prezidentui Kauno ir Aleknavičienės kandidatūras į krašto apsaugos bei kultūros ministrus

Nacionalinio susivienijimo nariai atnaujina Tautos forumo veiklą

Į teismą neatvykusiai Švenčionienei skirta 500 eurų bauda, bus atvesdinta kartu su Juraičiu

Didelės bangos Tenerifėje pražudė tris žmones

Savivaldybės apie daugiabučių renovaciją: didžiausias iššūkis – besikeičiančios finansavimo tvarkos

Skundų dėl diskriminacijos sulaukusi skolinimo platforma „SAVY“ atsisakė amžiaus apribojimų

„Jūs esate Dievo šventovė” (1 Kor 3, 16), 32 eilinis sekmadienis

Kaune automobilį apgadinusiai vairuotojai nustatytas 4 prom. girtumas

Kaip tinkamai pasirinkti šildymo kilimėlius skirtingoms grindų dangoms?

Kaip išsirinkti tinkamas telefonų dalis – nuo ekranų iki baterijų: patarimai ir klaidos, kurių verta vengti

Advokatas: Gražulio pasakymai apie LGBTQ asmenis negali būti vertinami kaip nusikaltimas

Lvive – konferencija „Laisvę tautoms“: pavergtų tautų balsai pranašauja Rusijos imperijos griūtį

„Žalgiris” nukovė ir Ispanijos lyderius bei išlaikė pirmą vietą Eurolygos lentelėje

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

2025-11-27

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

2025-11-25

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

2025-11-25

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

2025-11-25

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

2025-11-25

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

2025-11-24

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

2025-11-24

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

2025-11-24

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

2025-11-24

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

2025-11-24

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

2025-11-24

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

2025-11-24

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

2025-11-24

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

2025-11-23

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

2025-11-23

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

2025-11-23

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

2025-11-22

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

2025-11-22

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

2025-11-22

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

2025-11-22

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

2025-11-22

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

2025-11-22

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

2025-11-22

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

2025-11-21

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

2025-11-21

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

2025-11-21

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

2025-11-21

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

2025-11-21

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

2025-11-21

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

2025-11-21

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos