Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Gretos Thunberg įkvėptas judėjimas „Penktadieniai ateičiai“ skinasi kelią ir Kaune

  • 2019-12-01
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

Šiandien šešiolikmetės klimato aktyvistės Gretos Thunberg vardas pažįstamas visame pasaulyje, nors vos prieš kiek daugiau nei metus ji pirmuosius savo protestus rengė visiškai viena. Daugelyje šalių dabar jau veikia Gretos įkvėptas judėjimas „Fridays for Future“ („Penktadieniai ateičiai“). Rugpjūtį iniciatyva pasiekė ir Kauną. Su „Fridays for Future Kaunas“ įkūrėja Elze Drūlyte kalbėjomės apie organizacijos veiklą, tikslus ir jaunimo aktyvizmą.

– Gal gali trumpai papasakoti, kokia organizacija yra „Fridays for Future“? Kodėl ji atsirado ir kaip po šios iniciatyvos vėliava susikūrė Kauno klimato aktyvistų bendruomenė?

– Viskas prasidėjo 2018-ųjų rugpjūtį, kai Greta Thunberg surengė pirmąjį protestą prie Švedijos parlamento. Norėdama paskatinti politikus atsižvelgti į klimato kaitos grėsmes, tris savaites ji protestavo kasdien, o vėliau protestams išsirinko vieną dieną – penktadienį. Judėjimas greitai išplito Švedijoje, vėliau persikėlė į kitas Europos šalis bei Šiaurės Ameriką, o nuo 2019-ųjų pavasario iniciatyvos pradėjo kurtis ir Afrikoje, Azijoje bei Pietų Amerikoje. Šiandien ypač aktyvi yra Vokietijos klimato aktyvistų bendruomenė.

Kai grįžau po pusės metų Budapešte, kur pati aktyviai dalyvavau „Fridays for Future“ protestuose, Kaune man labai trūko iniciatyvos ir aktyvaus jaunimo domėjimosi klimatu, todėl ir nusprendžiau pati čia suburti šį judėjimą. Tiesiog pagalvojau: kas kitas, jei ne aš, ir, pasisėmusi patirties iš vilniečių bendruomenės, rugpjūčio 2-ąją suorganizavau pirmąjį piketą.

Penktadieniai ateičiai. D. Ščiukos nuotr.

 

– Kaip manai, kodėl būtent Gretos Thunberg balsas tapo paskata jaunimui aktyviau domėtis klimato kaita ir jos grėsmėmis?

– Manau, kad ji tiesiog sužavėjo ryžtu ir drąsa. Taip pat žmones veikia ir jos paprastumas. Gretos pavyzdys rodo, kad neprivalai būti labai didelis ir įtakingas ar net suaugęs žmogus, kad galėtum kažką pakeisti.

– Koks yra pagrindinis „Fridays for Future Kaunas“ bendruomenės tikslas?

– Manau, kad norint kovoti su klimato krize, šalies politikoje – Lietuvoje ir užsienyje – reikia sisteminių pokyčių. Vadovaudamiesi pasauliniais pavyzdžiais, esame sudarę reikalavimų sąrašą ir siekiame, kad klimato krizės problema taptų šalies politikos, ekonomikos, švietimo bei žiniasklaidos prioritetu. Norime, kad iki 2030-ųjų būtų pasiektas šiltnamio efektą sukeliančių dujų neutralumas ir imtasi visų įmanomų priemonių, kad planetos atšilimas neviršytų 1,5 laipsnio, lyginant su ikipramoniniu laikotarpiu.

Šiuos skaičius, nurodytus IPCC (Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos) dokumente, privalu įgyvendinti, norint išvengti negrįžtamos klimato krizės katastrofų grandinės pradžios. Vienas svarbiausių reikalavimų – valstybės sprendimai turi būti priimami remiantis naujausiais moksliniais tyrimais. Taip pat atsakomybė kovoje su klimato kaita turėtų būtų skirstoma proporcingai daromai žalai – daugiausia atsakomybės prisiimtų labiausiai teršiantieji.

– Dažna jūsų veiklos išraiškos forma – protestas. Prieš ką tiksliai jis nukreiptas? Ar norite pasiekti politikus, ar šiai problemai jautrius piliečius?

– Mūsų pagrindinis tikslas yra pasiekti politikus ir megzti su jais dialogą. Būtent jie turėtų suprasti ir įvertinti klimato krizę kaip prioritetinę šalies politikos problemą, tik tuomet galimi pakankami pokyčiai. Tačiau protestas vyksta viešose erdvėse ir gali padėti su šia problema supažindinti įvairius žmones. Viskas yra susiję: jeigu piliečiai supras problemos svarbą ir patys norės siekti pokyčių bei matyti juos įgyvendintus šalies politikoje, tuomet valdžios atstovai turės išklausyti daugumos nuomonę.

„Penktadieniai ateičiai“. AP nuotrauka.

 

– Ką „Fridays for Future Kaunas“ jau spėjo nuveikti?

– Mūsų judėjimas dar labai jaunas. Per šiuos kelis mėnesius surengėme tris piketus prieš klimato krizę, kurių tikslas buvo pabrėžti problemos svarbą ir parodyti Kaunui, kad čia yra aktyvių žmonių. Taip pat rugsėjo 20–27 dienomis įgyvendinome renginių ciklą „Savaitė už klimatą“. Jo metu suorganizavome eiseną, kuri tęsėsi nuo Kauno rotušės iki Istorinės Prezidentūros kiemelio. Prisijungėme prie „River Cleanup Lietuva“ iniciatyvos bei patys organizavome Panemunės miško tvarkymo darbus.

Ypač svarbi diena buvo rugsėjo 23-ioji, kai vyko Jungtinių Tautų susitikimas Niujorke, kuriame formuota klimato kaitos strategiją. Tada Rotušės aikštėje rengėme „sumirimą“, kurio dalyviai sugulė ant žemės tarsi būtų negyvi. Taip norėjome pabrėžti, kad tądien priimti sprendimai gali kainuoti žmonių ir daugelio kitų rūšių gyvybes.

Dar viena protesto akcija „Atmerk man akis“ buvo orientuota į žiniasklaidos ir švietimo sistemos vaidmenį klimato krizės kontekste. Šia akcija norėjome parodyti, kad klimato krizė nėra pakankamai aptariama, aktualizuojama ir nagrinėjama nei žiniasklaidoje, nei mokyklose. „Dienos be automobilio“ metu su plakatais pasitikome vairuotojus prie kelių, kurie piko metu labiausiai prisikemša. Plakatuose pateikėme informaciją, kaip automobiliai teršia aplinką. „Savaitės už klimatą“ baigiamuoju renginiu tapo „Eitynės už ateitį“ Vilniuje, kuriose dalyvavo visos trys – Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos – „Fridays for Future“ bendruomenės.

Norėčiau pabrėžti, kad visi mūsų protestai yra taikūs. Mes nerodome ir nenorime skatinti pykčio, tačiau siekiame skleisti informaciją ir bandome pasiekti kuo daugiau žmonių. Manau, viena opiausių problemų Lietuvoje yra būtent ta, kad nepakankamai žmonių žino ir supranta, kokia didelė ir reali yra klimato krizės grėsmė.

Greta Thunberg. AP nuotrauka.

– Kokių reakcijų sulaukiate iš aplinkinių savo protesto akcijų metu?

– Pačių įvairiausių: būna žmonių, kurie palaiko, padrąsina ir džiaugiasi jaunimo aktyvumu, o kartais net padėkoja, kad pagaliau kažkas pradėjo viešai kalbėti šia tema. Žinoma, yra ir skeptikų bei protestais nepatenkintų žmonių. Dalis jų sako, kad klimato kaita neegzistuoja, jog tai yra nesąmonė. Kiti mano, kad klimato šilimas yra natūralus procesas, kuriam žmonės neturi įtakos – dažnai jie lygina dabartinę situaciją su dinozaurų ir ledynmečių periodais. Trečioji dalis skeptikų pritaria, kad klimato krizė egzistuoja ir yra paskatinta žmonių veiklos, tačiau netiki, kad kažką galima pakeisti, ar netgi mano, kad nereikia nieko keisti, nes žmonijos išnykimas yra natūrali evoliucijos dalis.

Ne visi nori išgirsti protestuotojų balsus, tačiau iš dalies tai suprantama, juk mes – tik paprasti žmonės. Jei apie klimato kaitą daugiau kalbėtų politikai ar kiti žymūs žmonės, visuomenei ši problema atrodytų realesnė, artimesnė ir aktualesnė. Tačiau aš tikiuosi, kad mūsų judėjimas paskatins žinios sklaidą, o kuo daugiau žmonių susirūpins klimato kaita, tuo greičiau galėsime siekti rezultatų.

– Kaip manai, kodėl daug žmonių Lietuvoje vis dar netiki klimato kaita?

– Klaidingas žmonių mąstymas gali būti nulemtas edukacijos spragos. Pamokose apie klimato pokyčius užsimenama, tačiau neperteikiama reali grėsmė, neakcentuojama jos svarba. Dar viena galima priežastis yra ta, kad Lietuvoje nematyti drastiškų pakitimų. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gerai: gatvės tvarkomos, paplūdimiai bei upės švarūs, o dėl didėjančios temperatūros žmonės džiaugiasi, nes šiluma atrodo maloni. Vis dėlto tiesa yra kitokia: ir jūra, ir upės Lietuvoje yra užterštos, tačiau gilesniuose sluoksniuose. Paplūdimiai taip pat pilni šiukšlių, tik norint atrasti tuos atliekų „lobius“ reikia truputį prasijoti smėlį. Dėl karštėjančio klimato Lietuvoje mažėja gruntinio vandens bei kyla jūros lygis. Šį reiškinį pamatyti ypač sunku – apie tai mažai kalbama viešai, o procesai nėra žaibiškai greiti.

„Penktadieniai ateičiai“. AP nuotrauka.

– Minėjai, kad norint kovoti su klimato kaita reikalingi sisteminiai pasaulio valstybių politikos pokyčiai, o paprastų žmonių balsas neretai būna neišgirstas. Kas jus skatina nepaisyti visų šių kliūčių ir nepasiduoti?

– Aš manau, kad tiesiog neturime kito pasirinkimo. Protestas ir kalbėjimas apie problemą atrodo kaip vienintelė išeitis. Mes nemanome, kad nieko negalima pakeisti, ir atsisakome susitaikyti su situacijos padariniais. Vis dar galima bandyti situaciją spręsti, tačiau reikia, kad šalies valdantieji pripažintų klimato kaitą kaip svarbią problemą ir skirtų laiko, dėmesio bei išteklių jos sprendimui. Pasaulyje jau keli šimtai miestų yra paskelbę nepaprastąją padėtį dėl klimato kaitos ir aktyviai ieško išeičių bei informuoja visuomenę. Tokie veiksmai padeda žmonėms suprasti, kad pasaulyje vyksta kažkas svarbaus ir grėsmingo. Šie pavyzdžiai teikia vilties ir skatina kovoti.

– Ar Lietuvoje yra iniciatyvų, siekiančių kovoti su klimato kaita, kurios jums atrodo svarbios, progresyvios ir sektinos?

– Konkrečiai kovai su klimato kaita dedikuotų organizacijų, išskyrus „Fridays for Future“, mano žiniomis, nėra. Tačiau egzistuoja ne viena graži iniciatyva, kuri iš dalies prisideda prie klimato kaitos švelninimo. Viena tokių – „Gyvas miškas“ aktyviai rūpinasi Lietuvos miškų saugojimu. Dar viena organizacija, kurią verta paminėti, yra Kaune veikiantis „Kūrybos kampas 360“. Ši iniciatyva dirba su vaikų bei šeimų švietimu, akcentuoja minimalizmą, stengiasi mažinti vartotojiškumą. Neseniai Lietuvą pasiekė ir jau minėta „River Cleanup“ idėja organizuoti praktinius aplinkos tvarkymus. Ekologiškas yra socialus verslas „Textale“, kuris propaguoja tvarią madą ir gamina drabužius iš naudotos tekstilės. Informacijos sklaidos srityje puikiai reiškiasi socialinės platformos „Instagram“ vartotojai, o vienas jų – „Žalia žinutė“ neseniai sukūrė visą tinklalapį. Puslapyje pateikiama informacija apie klimato kaitos ir kovos su ja informacijos šaltinius. Taip pat informacija ir patarimais dalinasi tinklalapis eco-logika.lt. Galiausiai iniciatyva „Išpakuota“ ruošia puikius podkastus klimato kaitos ir ekologijos temomis.

Judėjimas „Penktadieniai ateičiai“.AP nuotrauka

– Kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie klimato kaitos švelninimo?

– Svarbiausia, ką gali padaryti paprastas vartotojas, yra skleisti žinią apie klimato problemas. Tai gali vykti paprasčiausiu buitiniu lygmeniu – perskaičius naudingą informaciją, ją reikia perduoti draugui, mamai, tėčiui, močiutei ir kitiems aplinkiniams. Norint su problema kovoti aktyviau, galima prisidėti prie klimato aktyvistų bendruomenės. Žinoma, klimatui draugiški asmeniniai įpročiai taip pat tikrai nepakenks. Kiekvienas iš mūsų gali stengtis vartoti mažiau mėsos, pirkti mažiau naujų daiktų, ne išmesti, o atiduoti nereikalingus daiktus, pirkti Lietuvoje pagamintą produkciją, o ne prekes, importuotas iš tolimų kraštų, vengti vienkartinio plastiko, rinktis viešąjį transportą vietoj automobilio ir kuo mažiau skraidyti lėktuvais.

lrt.lt informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Premjero vizite Kauno rajone – dėmesys sveikatos priežiūros, švietimo ir infrastruktūros projektams

Ką veikti Kauno rajone birželio 9-15 dienomis?

Lietuva bando užsitikrinti pozicijas puslaidininkių gamybos srityje

Teismas neleido vaikų prievartavimu kaltinamam K. Bartoševičiui išvykti į užsienį

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Dirbtinis intelektas – ateities ginklas prieš biurokratinį absurdą

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Kazachės moterys stepių kultūroje“ atidarymą

Išpuolis Kauno centre: peiliu sužalotas vyras

Premjeras: Giraitės ginkluotės gamykla rengiasi plėtrai

Ministerija siūlo Lietuvoje išplėsti defibriliatorių tinklą

„Rusiškas pasaulis” lietuvių galvose? Ekspertai teigia, kad nenoras mokytis vokiečių kalbos – didžiulė problema

Birštone atidarytas naujas viešbutis

KAM skelbia Kairių karinio miestelio vystymo ir priežiūros paslaugų pirkimą

Parlamentaras siūlo uždrausti nesveiko ir greitojo maisto reklamą

„Imkite Šventąją Dvasią” (Jn 20, 22) Sekminės

Vaikų vasara Kaune: priėmimas į papildomas stovyklas jau kitą savaitę

Ateina savaitgalis: kokie orai laukia?

B. Ulvaeusas iš grupės ABBA kūrybai pasitelkia dirbtinį intelektą

Pasiruošimas J. Timberlake‘o koncertui Kaune: kas vyksta užkulisiuose?

Įmonių įsigijimai ar susijungimai: tikroji sutarties rizika slypi derybose

Dvigubi pasiekimai: gabiausi Kauno mokiniai pagerbti šventėje

MKL sezono uždaryme apdovanojimais džiaugėsi ir jaunieji krepšininkai iš Kauno

Gydytoja rekomenduoja: prieš kelionę pasitikrinkite širdį

Gamtininkui Selemonui Paltanavičiui – V. Adamkaus premija

JAV ir Lietuvos kariai atliko kovinius šaudymus Baltijos jūroje

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

2025-06-23

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

2025-06-23

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

2025-06-23

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

2025-06-23

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

2025-06-23

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

2025-06-23

Joninių renginiai Kaune

2025-06-22

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

2025-06-22

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

2025-06-22

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

2025-06-22

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

2025-06-22

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

2025-06-21

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

2025-06-21

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

2025-06-21

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

2025-06-20

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

2025-06-20

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

2025-06-20

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

2025-06-20

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

2025-06-20

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

2025-06-19

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

2025-06-19

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

2025-06-19

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

2025-06-19

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

2025-06-19

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

2025-06-19
Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

2025-06-18

Vilties šventei artėjant

2025-06-18

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

2025-06-18

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

2025-06-18

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

2025-06-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos