Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauniečiai kviečiami įvertinti planuojamus pokyčius Nemuno krantinėje ir teikti siūlymus

  • 2022-05-28
  • Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Kaunas, Kauno rajonas, Miestas

Profesionali architektų komanda patobulino Nemuno krantinės viziją Žemuosiuose Šančiuose. Urbanistikos ir transporto organizavimo specialistai įžvelgė neišnaudotą pakrantės potencialą tiek poilsiui, tiek eismo problemų sprendimui. Remiantis Vakarų Europos pavyzdžiais, čia prioritetas būtų skiriamas pėsčiųjų ir dviračių judėjimui. Visi kauniečiai kviečiami susipažinti su vizija ir išreikšti savo nuomonę.

Išskirtinis projektas

„Tai – analogų neturintis projektas Kaune. Specialistai atliko didžiulį darbą, kruopščiai išanalizuodami 173 hektarų teritoriją nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki pat Nemuno upės. Manome, kad vizija atlieps daugelio kauniečių lūkesčius. Sprendiniai – ne galutiniai, todėl šiame etape labai svarbu išgirsti gyventojų siūlymus.

Norime krantinę sutvarkyti taip, kad ja galėtų naudotis visi miesto gyventojai. Neabejojame, kad atgijusi teritorija taptų patrauklesnė ir naujakuriams. Pagerintas susisiekimas naudos suteiktų ne tik pačiam kvartalui, bet ir visam miestui“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pasak architekto Rimanto Giedraičio, sutvarkyta pakrantė galėtų tapti dar vienu traukos objektu tiek aktyvų, tiek ramų poilsį mėgstantiems kauniečiams. Tam yra suplanuotas erdvus dviračių takas palei upę ir abipus kelio besitęsiantys patogūs bei vaizdingi šaligatviai pėstiesiems. Tarp gatvės ir takų numatyti žalieji plotai su medžiais ir kita augalija.

„Nemuno krantinę matome kaip humanišką, gausiai apželdintą, alėjos formavimo principais nuraminto eismo gatvę su skirtingais ruožais, atliepiančiais atitinkamus funkcinius, socialinius vietos ir miesto gyventojų poreikius bei interesus. Čia galima skirtinga rekreacinė ir aptarnavimo infrastruktūra“, – teigė vienas iš rengiamos vizijos autorių R. Giedraitis.

Architektų Lino Naujokaičio, R. Giedraičio ir transporto organizavimo specialisto Mariaus Noreikos atlikta galimybių studija pabrėžė smarkiai išaugusią Žemųjų Šančių mikrorajono svarbą dėl patvirtinto Kauno miesto teritorijos bendrojo plano. Vizijos autorių teigimu, pokyčiai svarbūs mikrorajono vidiniam aptarnavimui ir pakrantės pasiekiamumui pagerinti.

Išspręstų kelias problemas

Šiuo metu nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki Kranto 11-osios gatvės driekiasi 1673 metrų ilgio žvyrkelis. Vietos gyventojai į savo namus Kranto alėjoje priversti vinguriuoti siauromis gatvelėmis ir ten pat statyti savo automobilius. Dėl per mažo atstumo tarp sklypų čia nėra vietos ir šaligatviams.

Atliktas tyrimas nustatė, kad sutvarkyta atkarpa palengvintų atvykimą ir išvykimą iš teritorijos. Be to, spūstis ir padidėjusį avaringumą A. Juozapavičiaus prospekte dažnai lemia transporto priemonių kairieji posūkiai, tad pokyčiai pakrantėje prisidėtų ir prie šios problemos sprendimo, užtikrinant vietos žmonių saugumą automobiliais išvykstant ar sugrįžtant į namus.

„Teritorijos gatvių tinklas yra menkai išvystytas, chaotiškas ir klaidus, nemažai vienos krypties eismo gatvių. Sutvarkytas kelias palei upę padidintų A. Juozapavičiaus prospekto eismo pralaidumą, bet tuo pačiu krantinė netaptų tranzitine susisiekimo arterija – prioritetas būtų skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams“, – tikino transporto organizavimo specialistas M. Noreika.

Nemuno pakrantėje planuojama lėto eismo gatvė vien tik lengvajam transportui. Remiantis Vakarų Europos saugaus eismo patirtimi, čia galimos iškiliosios sankryžos ir pėsčiųjų perėjos, susiaurinimai, geresnis apšvietimas, kelio ženklai, leidžiantys ne didesnį nei 30 km/val. greitį. Čia pat suplanuota ir apie 190 išilginio parkavimo vietų.

Ateities planuose – jungtis šalia prekybos centro „Lidl“. Čia bus pratęsta Geležinkelio gatvės atkarpa tarp Juozapavičiaus pr. ir Nemuno krantinės gatvės, kartu sujungiant ir Kranto alėją.

Sulaukė pirmųjų pokyčių

Pokyčiai Nemuno krantinėje prasidėjo nuo požeminių darbų. Šiuo metu daugiabučiams tiesiama centralizuoto miesto šildymo trasa. Iki šiol Kranto alėjoje esantys 9 daugiabučiai namai šiluma apsirūpindavo iš gamtinėmis dujomis kūrenamų nusidėvėjusių katilinių. Tiek už jų priežiūrą, tiek už suvartotas dujas apie 400 namų ūkių turėdavo gerokai patuštinti kišenes. O ir naujų katilinių įrengimas būtų kainavęs dar brangiau.

„Be šiluminės trasos čia numatyta įrengti ir paviršinio vandens surinkimo tinklą, tad užbaigus pagrindinius darbus po žeme, visą teritoriją būtų galima sutvarkyti kompleksiškai“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Keras.

Nemuno krantinė galimybių studijoje padalinta į 5 ruožus. Vėlesniuose projekto įgyvendinimo etapuose čia numatyta vietos ir gyventojų laisvalaikio erdvėms – vaikų žaidimo, sporto, apžvalgos ir poilsio aikštelėms, paplūdimiui su visa reikiama infrastruktūra, sezoninei kavinei ar net amfiteatrui.

Pirmieji su patobulinta pakrantės vizija prieš kelias savaites supažindinti Šančių bendruomenės atstovai – artimiausiu metu bus išklausyti jų pasiūlymai, toliau tęsiama diskusija ir dalijamasi įžvalgomis. Visi kauniečiai savo pastebėjimus ir siūlymus apie Nemuno krantinės gatvės projektą kviečiami teikti el. paštu nuomones@kaunas.lt.

 

 

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Rusija ketina tęsti diversijas Europoje

Savivaldai perduodama virš 800 tūkst. hektarų žemės

Bartoševičius sako, kad jis nekaltas

Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą merginų nužudymais Kaune įtariamam Mikutavičiui

Azerbaidžano prezidentas pažadėjo atkeršyti už „teroristinę“ Irano dronų ataką

Maskva teigia, kad Teheranas neprašė Rusijos karinės paramos

Budrys: Irano veiksmai kelia grėsmę tarptautiniam stabilumui

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

2026-03-18

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

2026-03-18

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

2026-03-18

Kaune veiks erdvė jaunimui

2026-03-18

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

2026-03-18

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

2026-03-18
Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

2026-03-18

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

2026-03-18

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

2026-03-18

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

2026-03-18
Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

2026-03-18

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

2026-03-18

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

2026-03-18

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

2026-03-18
Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

2026-03-17

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

2026-03-17

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

2026-03-17

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

2026-03-17
Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

2026-03-17
vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

2026-03-17

Lietuvos darželių bėdos

2026-03-17
Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

2026-03-17

Savaitės orai įvairuos

2026-03-17

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

2026-03-17

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

2026-03-17

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

2026-03-17

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

2026-03-17

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

2026-03-17

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

2026-03-16

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

2026-03-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos