Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Archeologas J. Račas: „Net ir kurmiarausyje galima ką nors rasti“

  • 2019-03-08
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas, Naujienos

Ar Zapyškio bažnyčią pastatė Vytautas Didysis? Kiek žmonių kaulų radote? O ką radote? Tai – klausimai, kurių dažniausiai sulaukė vilnietis archeologas Justinas Račas. Kartu su kolegomis Zapyškio bažnyčioje ir prie jos archeologinius tyrimus vykdęs specialistas apie tai atvyko pasikalbėti su miestelio bendruomene.
Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, stovinti ant Nemuno kairiojo kranto, vilioja ir turistus, ir besidominčius istorija. Praėjusią vasarą su ja susipažino ir pirmą kartą programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ surengtos tarptautinės jaunimo stovyklos dalyviai, o visus metus, kol vyko tyrinėjimai, čia lankėsi ir vietos gyventojai, ir mokinių grupės.

Pasak Zapyškio kūrybos ir užimtumo namų „Stuba“ vienos iš įkūrėjų Daivos Vaišnorienės, mintis į bendruomenę pasikviesti archeologą kilo pernai, kai su stovyklos dalyviais apsilankė prie miestelio bažnyčios bei susitiko su J.Raču.

„Išgirdome, kaip archeologas pasakoja, kokių įdomių dalykų randa. Todėl ir pagalvojome, kad radinius jis galėtų pristatyti bendruomenei.

Idėja pasiteisino, nes žmonės į šį susitikimą atvažiavo net iš Jurbarko, Kauno, Vilniaus, atvažiavo tie, kurių gimtinė yra Zapyškis, kurie domisi archeologija. Akivaizdu, kad žmonėms šios temos yra aktualios ir įdomios“, – sakė D.Vaikšnorienė.

– Archeologo profesija atrodo kiek paslaptinga. Ar dažnai nutinka, kai archeologas važiuoja į bendruomenę papasakoti apie savo darbą, apie tai, kas buvo rasta?, – paklausėme J.Račo.

– Viskas priklauso nuo pačios bendruomenės. Pastaruoju metu man tenka susipažinti su bendruomenėmis, kurios tuo domisi ir aktyviai įsijungia. Kai vyko tyrimai, iš Zapyškio ir Ežerėlio mokyklų ateidavo vaikų grupės, ekskursijos vykdavo beveik kas savaitę.

Man atrodo, kad archeologai neturėtų būti per daug uždari, kurie tik knaisiojasi ir dirba su įvairiais šepetukais ir kitomis priemonėmis. Po archeologinių tyrimų turi būti rezultatas. Dažniausiai po jų rašomi moksliniai straipsniai, kurie aktualūs tik tam tikrai visuomenės daliai. Jei į archeologinius tyrimus ateina jais susidomėję žmonės, dažniausiai joks archeologas jų neišvarys. Gal tik paprašys paeiti toliau (nuo kasinėjimo vietų).

Kalbat apie Zapyškį, tai buvo ypatinga vieta, kuri traukia žmones. Čia ir taip yra nuolatiniai atvažiuojančiųjų srautai. Kai ateidavo žmonės, aš visą laiką pasakodavau. Kartais nematydavau, ką dirba darbininkai, nes nuolat būdavo žmonių. Gal ir patys archeologai pakenkė savo įvaizdžiui, visur ieškodami tik Pilėnų pilies, o galėtų būti didesnė sklaida apie kasdienius tyrimus. Ir ji būtų reikalinga. Net ir tame pačiame Kaune per metus tiriama apie 20-30 objektų, tarp jų – ir visuomenei įdomių. Yra apie ką papasakoti.

– Kas žmonėms yra įdomu? Ko klausinėjo būtent Zapyškyje?

– Kokie radiniai seniausi, ar radom ką nors iš Vytauto Didžiojo laikų, ar radom žmonių kaulų.

– Ką radote Zapyškyje? Vienas iš mitų, kad šią bažnyčią galėjo pastatyti Vytautas Didysis?

– Vienintelis artefaktas, kurį galime tiksliai datuoti, radome vieną kryžiuočių ordino monetą, kuri nukaldinta nuo 1414 metų iki 1422 metų. Bet ji yra viena ir ji buvo iš sumaišyto sluoksnio, tad greičiausiai nesusiję su stipresniais procesais šioje vietoje.

– Kuo įdomi Zapyškio bažnyčia?

– Įdomu vien tuo, kad tai apskritai viena pirmųjų bažnyčių Lietuvos teritorijoje. Iki to laiko ankstyvieji mūrai buvo galbūt Vilniuje, Kauno senamiestyje aplink pilį. Visa kita – tik vėlesniais laikais, XVII-XVIII amžiuje. Kalbant apie Zapyškio bažnyčią, mes kalbame apie XVI amžiaus vidurį.

Istorija prasideda nuo to, kad pats Zapyškis turėtų būti Sapiegiškis, nes miestelį įkūrė Sapiegos. Vėliau pavadinimas asimiliavosi, buvo tariamas kitaip, o dabar yra Zapyškis.

Ši mūrinė bažnyčia neatsirado tuščiame lauke. Kažkas ėjo, žiūrėjo, pasakė, kad čia bus bažnyčia ir tada pastatysim miestą. Iki to laiko čia greičiausiai buvo miestelis arba kaimas.

Pirmieji bažnyčios minėjimai yra XVI amžiaus viduryje: kad ji stovi, kad yra Sapiegų fundacija, kad Pašušvio dvarininkė po mirties norėtų būti palaidota Zapyškio bažnyčioje. Tad galima daryti prielaidą, kad bažnyčia pastatyta pirmoje XVI amžiaus pusėje. Tai, beje, patvirtina ir archeologiniai radiniai. Praktiškai visi radiniai yra datuojami nuo XVI iki XVIII amžiaus. Nuo to laiko tarsi atsiranda vakuumas: radinių gerokai mažiau.

Matyt, kad nuolatinių potvynių neapsikentę žmonės pradėjo keltis aukščiau: į kalną, į kitą vietą. Taip senasis miestelis sunyko.

Tačiau bažnyčia buvo lankoma, rašytinuose šaltiniuose minima, kad dar XVIII amžiaus antroje pusėje ir XIX amžiuje į bažnyčią netelpa žmonės.

– Užsiminėte apie XIV-XVIII amžiaus radinius. Kokie jie?

– Pagrindiniai radiniai – monetos, kas labai stebina. Jau ruošdamasis šiems tyrimams pastebėjau, kad visi, anksčiau toje vietoje vykdę tyrimus, rasdavo sąlyginai didelį kiekį monetų. Iš šios vietos turime virš 1500 tūkstančio monetų, datuojamų nuo XVII iki XVIII amžiaus.

Aplink bažnyčią aptikta buvusios zakristijos vieta, buvusio medinio priestato bei osuarijaus (kaulų sandėliavimo vietos) pamatai, taup pat senosios mūrinės šventoriaus tvoros fragmentai.

Archeologiniai tyrimai su pertraukomis vykdyti nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų lapkričio mėnesio. Ištirtos 80 perkasų, kurių bendras plotas 5079 kv. m. Aptikta virš 500 individualių radinių (žiedų, medalikėlių, kryželių), virš 1000 XV-XIX a. monetų, keltas tūkstančių keramikos, stiklo dirbinių šukių. Fiksuoti 52 kapai ir kaulų sankaupos.

Kadangi tyrėme ne tik bažnyčią, bet ir miesto kultūrinį sluoksnį, tai čia daugiausiai išlieka keramika, koklių dalys – tai, kas yra išliekanti medžiaga.

– Ne visiems aišku ir tai, kodėl vienu ar kitu metu pradedami archeologiniai tyrimai, kasinėjimai tam tikroje vietoje.

– Pats geriausias archeologas yra tas, kuris viską gali padaryti be tyrimų. Bet visą laiką yra tam tikri infrastruktūros vystymo darbai, kurie priverčia juos atlikti tam, kad nebūtų sunaikintos vertingas kultūrinis sluoksnis. Šiuo atveju Zapyškyje buvo lygiai tas pats.

Bažnyčios viduje turėjo būti įrengta nauja elektros instaliacija, apšiltinti bažnyčios pamatai. Tad viskas ir susiveda į tai, kad archeologiniai tyrimai yra ne ten, kur man įdomiau pakasti, bet tose vietose, kur buvo numatyti žemės judinimo darbai.

– Prieš tokius tyrimus jūs ruošiate ir namų darbus?

– Visų pirma reikia gauti leidimus. Susistemini ankstesnių tyrimų medžiagą, paskui – istorinę medžiagą, stengiesi susirinkti visus istorinius šaltinius. Buvo išlikusi Zapyškio bažnyčios XX amžiaus pradžios nuotrauka. Iš jos matėsi, kad iš šiaurinės pusės stovi zakristija, o iš rašytinių šaltinių renkant medžiagą žinojau, kad iš vakarinės pusės stovėjo medinis priestatas.

Tikrindamas istorinę medžiagą tu pasirengi tyrimams ir toje vietoje jau kažko tikies.

Tada, visą projektą susisteminus, pateiki mokslinei archeologinei komisijai. Gavus leidimą atlikti tyrimus reikia dirbti griežtai pagal projektą. Archeologijos sistema yra griežta.

Senojo Zapyškio miesto vieta yra didesnė, nei mes tyrėme. Kas yra netirtuose plotuose – nežinom. Bet archeologiniuose tyrimuose laikomės principo, kad jei turime mažą objektą, pavyzdžiui, pilkapyną miške, kuriame numatyta vykdyti darbus, stengiamės bent vieną pilkapį palikti ateities kartoms. Neištiriame visko, kas įmanoma. Ateityje patobulės metodika, bus kitaip kasama, atsiras naujų žinių.

– Profesorius Liudas Mažylis turėjo tikslą – rasti Vasario 16-osios akto originalą. O kokią svajonę turi archeologas? Kas yra jūsų atradimo džiaugsmas?

– Man bet kurie tyrimai yra atradimo džiaugsmas, nes tu važiuodamas tirti bet kokio objektą nežinai, ką rasi. Pavyzdžiui, net ir Santakos parke, kurmiarausyje, galima ką nors rasti.

Būna netikėti atradimai. Man praėjusieji metai buvo ypatingi, nes tyriau didelius ir įdomius objektus – Zapyškis, Reformatų parkas, Didžioji Vilniaus sinagoga.

Niekada nežinai ką rasi. Tai ir yra atradimo džiaugsmas – kai tu atvažiuoji su tuščiu lapu ir žiūri, kas bus.

– Jūsų manymu, kodėl yra svarbu rasti ir paliesti, o ne tik perskaityti įvairiuose šaltiniuose ar istorijos vadovėliuose?

– Istoriniai šaltiniai kartais būna vienpusiai. Yra toks istorikų posakis: istoriją visą laiką rašo nugalėtojai. Kuo senesni laikai – tuo labiau jie vienapusiai. Vienareikšmiai.

Kartais, atliekant archeologinius tyrimus, nepasitvirtina net nesenos žmonių pasakojamos žodiniai, tuo labiau gali būti netikslūs ir rašytiniai šaltiniai.

Informacija per laiką išsikreipia. Todėl tai yra svarbu.

kaunas2022.eu inf.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

2025-07-01

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

2025-07-01

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

2025-07-01

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos