Jie išvyko į „pratybas“, o ne kariauti: Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) atskleidė įnelaisvę paimtų KLDR karių apklausos detales Kaip pažymėjo tarnyba, abu belaisviai davė beveik identiškus parodymus, nors nelaisvėn pateko atskirai.
Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė dviejų KLDR karių, kuriuos paėmė į nelaisvę Ukrainos gynybos pajėgos, apklausos detales.
Kaip pažymėjo SBU, tai pirmieji į nelaisvę patekę šiaurės korėjiečiai. Anksčiau žiniasklaida, remdamasi Pietų Korėjos žvalgyba, pranešė, kad vienas Pchenjano karys buvo paimtas į nelaisvę, tačiau jis mirė dėl sužeidimų, patirtų per kovinius veiksmus.
Pažymima, kad SBU gavo nenuginčijamų įrodymų apie KLDR dalyvavimą Rusijos Federacijos kare prieš šią valstybę. Kalbama apie du Šiaurės Korėjos kariškius, iš kurių vieną 2025 m. sausio 9 d. paėmė į nelaisvę SDF taktinės grupės Nr. 84 kariai, o kitą – Ukrainos ginkluotųjų pajėgų desantininkai.
Iškart po suėmimo užsieniečiams buvo suteikta visa būtina medicininė pagalba ir jie buvo nugabenti į Kijevą.
Belaisviai nekalba ukrainiečių, anglų ar rusų kalbomis, todėl bendravimas su jais vyksta per korėjiečių kalbos vertėjus, bendradarbiaujant su Pietų Korėjos LDK žvalgyba.
Sulaikymo metu vienas iš užsieniečių turėjo Rusijos karinį bilietą, išduotą kito asmens vardu, registruotą RF Tuvos Respublikoje. Kitas buvo be jokių dokumentų.
Per apklausą KLDR kariškis, pas kurį buvo rastas bilietas, SBU pareigūnams sakė, kad šis dokumentas jam buvo išduotas Rusijoje 2024 m. rudenį. Tuo metu, pasak jo, kai kurie Šiaurės Korėjos koviniai daliniai savaitę derino veiksmus su okupantų grupėmis.
Belaisvis pasakojo, kad yra gimęs 2005 m., yra šaulys ir nuo 2021 m. tarnavo Šiaurės Korėjoje. Karys tvirtina, kad keliavo tariamai mokytis, o ne į karą prieš Ukrainą.
Kitas 1999 m. gimęs karo belaisvis davė beveik tokius pačius parodymus. Dalį atsakymų į klausimus jis pateikė raštu, nes turi traumuotą žandikaulį. Jis nuo 2016 m. tarnauja kariuomenėje kaip snaiperis-žvalgas.
kaunieciams.lt, UNIAN.ua