Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prezidento taurė – Kauno rajono sportininkams Mantui Bytautui ir Mindaugui Kaminskui

  • 2019-09-16
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas, Sportas

Sekmadienio pavakarę Vilniuje, S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą finišavo ralis „Aplink Lietuvą 2019“, kurį nuo pat pirmojo, įvykusio 1931 m., rengia tikrasis FIA narys, 1926-aisiais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). Finišo ceremonijoje Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, vairavęs „Seat Leon“ automobilį.

Repeticijos nenuėjo veltui

Ralio dalyviai varžėsi dėl garbingiausio trofėjaus visų sportininkų kolekcijoje – šalies Prezidento taurės.

Pasveikinusi absoliučius ralio nugalėtojus ir visus lenktynių dalyvius bei organizatorius, Prezidento taurę lenktynių laimėtojams įteikė Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė.

Nugalėtojai, be pagrindinio trofėjaus, laimėjo ir kovą SGC3 automobilių įskaitoje bei Alytaus, Pasvalio ir Kauno rajono merų taures už greičiausiai įveiktas varžybų trasas, besidriekusias šių rajonų teritorijomis.

Ralio „Aplink Lietuvą“ laimėtojai visas greičio ir specialiąsias rungtis, buvusias lenktynių programoje, įveikė per 43 min. 25,3 sek. ir negavo jokių baudų.

„Tai buvo tik antrasis mūsų ralis Prezidento taurei laimėti, tačiau jis mums su Mindaugu baigėsi kiek netikėta, tačiau laukta sėkme, – džiaugdamasis pergale sakė M. Bytautas. – Kita vertus, su Mindaugu esame pakankamai susistygavęs duetas, varžėmės LAS taurėje, o dabar rungtyniaujame šalies mini ralio čempionate. Todėl ta sėkmė gal ir nėra tokia netikėta.“

Apdovanota gausybė sportininkų

Per tris dienas įveikta 1150 km distancija su daugiau nei dviem dešimtimis greičio ir specialiųjų ruožų ir tik kelios sekundės, kartais – net jų dalys, skyrusios nugalėtojus nuo prizininkų. Tokia šio ralio realybė.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos viceministras Giedrimas Jeglinskas ministro taurę įteikė ir sveikino ralio bendrosios įskaitos antruosius prizininkus ir laisvosios klasės nugalėtojus Paulių Vasiliūną su Ramūnu Giliumi, vairavusius BMW 323ti. Jie nuo ralio laimėtojų atsiliko mažiau nei 40 sek.

Viceministras pasveikino ir įteikė apdovanojimus ir pirmą kartą šių ralių istorijoje atsiradusios karių įskaitos nugalėtojams ir prizininkams, o pirmaisiais smuikais čia griežė tėvo ir sūnaus Kęstučio ir Milvydo Malinauskų iš Pakruojo duetas. Jiems šis ralis buvo irgi jau antrasis bandymas lietuviškajame ralio maratone, kuriame jie vairavo „Subaru Legacy“.

Saulius Šuopys su Karoliu Volungevičiumi (VAZ 21013) pagal suminį rezultatą laimėjo net tris ralio įskaitas, o nugalėtojus sveikino ir susisiekimo ministro taure apdovanojo šios ministerijos kancleris Gintaras Aliksandravičius.

Be to, šis duetas iškovojo ir Tauragės mero taurę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministrė Kornelija Tiesnesytė šios ministerijos ministro taure apdovanojo trečiuosius bendrosios ralio įskaitos prizininkus Aurimą Margevičių ir Eveliną Drilingienę, vairavusius „Mitsubishi Colt“.

Mišrus Aurimo ir Evelinos duetas laimėjo ir SGC1 automobilių įskaitą bei Kėdainių mero taurę.

S.Daukanto aikštėje šiltai sutikti žmonių su negalia įskaitos dalyviai, jos nugalėtojai ir prizininkai, kuriuos sveikino ir apdovanojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė. Ministro taurė įteikta įskaitos nugalėtojams – Algimantui Kojui ir Vytautui Bareckui, šią pergalę pelniusiems su „VW Golf“. Beje, šis ne pirmame ralyje dalyvaujantis duetas laimėjo ir Akmenės mero taurę.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Saulius Girdauskas apdovanojo galingiausių – SGC4 automobilių klasės – nugalėtojus, kuriais tapo Donatas Dirginčius ir Vaidas Paulikas, vairavę „Subaru Impreza WRX“.

Donatas su Vaidu džiaugėsi ne tik šiuo apdovanojimu, bet ir laimėję Kauno miesto bei Pakruojo rajono merų taures.

Tarp ralio dalyvių buvo nemažai šeimyninių, dailiosios lyties atstovių ir mišrių ekipažų. Augustė Rupšytė su Rūta Saladžiene laimėjo ne tik moterų įskaitą, bet ir Lazdijų rajono savivaldybės merės Ausmos Miškinienės taurę.

Moterų trofėjų kolekciją dar papildė ir Marijampolės rajono mero taurė.

 Varžėsi ir elektromobiliai     

Lazdijų ir Druskininkų gyventojai bei šių miestų svečiai buvo vieninteliai, galėję gėrėtis šio ralio programoje buvusiomis tyliomis lenktynėmis.

Nors elektromobilių entuziastų nesulaukta tiek, kiek tikėtasi, tačiau varžybos kėlė nemenką dėmesį, ypač – jas regintiesiems pirmąsyk.

Šioje grupėje netikėtumų nesulaukta. Pergalę šventė didelis šios transporto rūšies entuziastas, kaunietis Dainius Jakas, vairavęs „Tesla Model S“.

Dainius pranoko antrąją vietą užėmusį vilnietį, „Auto Bild Lietuva“ vyriausiąjį redaktorių Vitoldą Milių su „Audi e-tron“ ir kitą sostinės atstovą, jau penkerius metus rengiamų tradicinėmis tapusių elektromobilių lenktynių Vilnius–Palanga iniciatorių ir organizatorių Darių Grinbergą, vairavusį „Hyundai Ioniq“.

Pirmąkart ralyje dalyvavo ir per dvi dešimtis istorinių automobilių savininkų ir restauratorių iš visų trijų Baltijos šalių, Lenkijos ir Vokietijos, surengusių įspūdingas parodas Kaune, Raudondvaryje, Anykščiuose ir Vilniuje.

Finišo ceremonijoje visi jie sulaukė ne tik pelnytų apdovanojimų, bet ir susirinkusiųjų nuoširdžių aplodismentų.

Pralaimėti nenorėjo niekas

Varžytuvėse dėl garbingiausiojo trofėjaus – šalies Prezidento taurės, kurias pradėjo 95 ekipažai, viltis pakartoti laimėjimą puoselėjo ir kelių pastarųjų metų šio prizo laimėtojai Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu. Tačiau svajas apginti titulą jie buvo priversti laidoti jau po pirmųjų greičio ruožų Kačerginėje, kai sugedo jų automobilio variklis.

Tokia pati nesėkmė Kėdainiuose ištiko ir Ričardą Matijošaitį su Almantu Jacevičiumi, ir dar kelis ne statistų vaidmeniui pasirengusius ekipažus.

Nors finišo ceremonijoje geros nuotaikos neprarado nuolatinis šių ralių dalyvis Rimgaudas Statnickas, tačiau neslėpė kartėlio, kad vos keturių dešimtųjų sekundės dalių deficitas jam kartu su Rimantu Pukėnu neleido užkopti ant SIA3 klasės nugalėtojų pakylos, kur aukščiausiuoju jos laipteliu mėgavosi Laimonas Latvėnas ir Greta Latvėnaitė.

Jie pelnė ir Joniškio rajono mero taurę, o tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos Liutauro Paulausko ir Lauryno Virbašiaus ekipažas iškovojo Druskininkų mero taurę.

Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės taure džiaugėsi „Subaru Impreza“ vairavęs Tadeušo Tero ir Mindaugo Giedraičio duetas.

Vienų iš ryškiausių Lietuvos automobilių sporto meistrų Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimo taurė įteikta SIA1 klasės antriesiems prizininkams Jegorui Terui ir Laimai Suchich.

Vytauto Federavičiaus atminimo taurę sportininko našlė Ingrida įteikė SIA3 klasės antriesiems prizininkams Regimantui Bindokui su Šarūnu Mažeika, o tituluočiausias šalies automobilių sporto atstovas Stasys Brundza sveikino ir LAK taure apdovanojo jauniausią ralio dalyvę, trylikametę šturmanę Kotryną Matijošaitytę, kuri su Egidijumi Paulausku laimėjo trečią vietą SIA2 klasės atstovų lenktynėse.

Baigiantis ralio nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo ceremonijai pagerbtas ir šio ralio pagrindinis organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, jis prieš lenktynes atšventė 55-ąjį gimtadienį.

Ralio „Aplink Lietuvą 2019“ spaudos centro – Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ informacija

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Rusija ketina tęsti diversijas Europoje

Savivaldai perduodama virš 800 tūkst. hektarų žemės

Bartoševičius sako, kad jis nekaltas

Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą merginų nužudymais Kaune įtariamam Mikutavičiui

Azerbaidžano prezidentas pažadėjo atkeršyti už „teroristinę“ Irano dronų ataką

Maskva teigia, kad Teheranas neprašė Rusijos karinės paramos

Budrys: Irano veiksmai kelia grėsmę tarptautiniam stabilumui

Žvejų mėgėjų dėmesiui – atnaujinta „eLaimikis“ programėlė 

„Ąžuolynas“ Gorbulskio dainas Kaune pristatys naujai

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kodėl Trumpo karinė operacija Irane gali iš tiesų būti sėkminga

Du dainuojantys žmonės

Auksiniais scenos kryžiais apdovanotas LNDT spektaklis – Kaune

Gynybos obligacijų išplatinta už 49,3 mln. eurų

T. Juška: „Jaunimo pirmenybėse matau daugiau laisvumo“

Muziejinėms vertybėms saugykla Rumšiškėse

Nemuno krantinė Žemuosiuose Šančiuose – pokyčiai

Kodėl Rusija negina Irano?

„Tele2“ ir „Pildyk“ apie ryšius su karu

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

2026-03-18

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

2026-03-18

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

2026-03-18

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

2026-03-18
Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

2026-03-17

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

2026-03-17

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

2026-03-17

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

2026-03-17
Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

2026-03-17
vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

2026-03-17

Lietuvos darželių bėdos

2026-03-17
Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

2026-03-17

Savaitės orai įvairuos

2026-03-17

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

2026-03-17

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

2026-03-17

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

2026-03-17

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

2026-03-17

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

2026-03-17

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

2026-03-16

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

2026-03-16

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

2026-03-16

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

2026-03-16

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

2026-03-16

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

2026-03-16

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

2026-03-16

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

2026-03-16

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

2026-03-16

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

2026-03-16
Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

2026-03-16

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

2026-03-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos