Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Patarimai savivaldybėms: kaip organizuoti socialines paslaugas

  • 2020-12-18
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

2020 12 18

Karantino metu socialinės paslaugos toliau bus nenutrūkstamai teikiamos jų gavėjams. Siekiant užtikrinti ir paslaugų gavėjų, ir socialinių darbuotojų saugumą, dalis socialinių paslaugų bus teikiamos nuotoliniu būdu. Įprastu būdu bus teikiamos tokios paslaugos, kurios būtinos pažeidžiamiausiems žmonėms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė rekomendacijas, padėsiančias  tinkamai organizuoti socialinių paslaugų teikimą karantino metu.

GLOBOS CENTRŲ VEIKLA. Karantino metu socialinių paslaugų teikimas nėra nutraukiamas. Tačiau  turi būti užtikrinami asmenų srautai, laikomasi saugaus atstumo, būtinos higienos ir visuomenės sveikatos saugos, asmenys turi naudotis būtinosiomis apsaugos priemonėmis. Nedėvėti kaukių gali tik žmonės su negalia, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali arba jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatai. Šiuo atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.
Atsižvelgiant į situaciją,  konkrečiose savivaldybėse gali būti nuspręsta riboti socialinių paslaugų teikimą. Tokiu atveju paslaugų teikimas turi būti užtikrinamas nuotoliniu būdu. Rekomenduojama laikinai neteikiančių globos įstaigų darbuotojus pasitelkti  kitų socialinių paslaugų teikimui, pavyzdžiui, ilgalaikei socialinei globai socialinės globos namuose.

PASLAUGŲ TEIKIMAS NUOTOLINIU BŪDU. Socialines paslaugas teikiantiems specialistams rekomenduojama paslaugų teikimą derinti ne gyvai, o telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis. Pavyzdžiui, telefonu vertinti klientų kasdienius poreikius, planuoti paslaugų teikimo intensyvumą ir sutarti dėl saugių jos teikimo būdų.

Svarbu ir toliau su globotiniu palaikyti nuolatinį kontaktą. Pagal jo gebėjimus ir galimybes kontaktas gali būti palaikomas socialinių medijų pagalba ar reguliariu pokalbiu telefonu. Jei globotinio būsena reikalauja papildomos pagalbos ar tokia pagalba bus reikalinga ateityje ir šios pagalbos negali organizuoti globos įtaiga, svarbu apie tai informuoti savivaldybės administraciją.

SOCIALINĖ PRIEŽIŪRA NAMUOSE. Kai senyvo amžiaus ar neįgalus žmogus dėl karantino negali gauti paslaugų nestacionarioje socialinių paslaugų įstaigoje, o jo artimieji neturi galimybių juo pasirūpinti, rekomenduojama organizuoti socialinės priežiūros ar dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose.

Prieš apsilankant pas globotinį būtina įsitikinti, kad asmeniui nėra pakilusi temperatūra ar nepasireiškia kiti COVID-19 būdingi simptomai, ir išsiaiškinti jo poreikius. Pagalba į namus turi būti teikiama laikantis visų higienos ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

APGYVENDINIMAS NAKVYNĖS NAMUOSE. Karantino laikotarpiu nakvynės namų veikla nėra nutraukiama ir nauji gyventojai turi būti priimami. Rekomenduojama naujiems gyventojams užtikrinti atskiras patalpas izoliacijai.

Darbuotojai turėtų prižiūrėti, kad nakvynės namų gyventojai nesibūriuotų bendro naudojimo patalpose, dėvėtų kaukes, laikytųsi saugaus atstumo, asmens higienos ir kitų reikalavimų. Įstaigose turi būti užtikrinamas bendro naudojimo patalpų drėgnas valymas ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekavimas.

VAIKŲ DIENOS CENTRŲ VEIKLA. Paslaugos vaikų dienos centruose turi būti teikiamos užtikrinant saugius atstumus, veikla turi būti vykdoma maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo. Vaikai turi nuolatos lankyti tą pačią grupę, skirtingos grupės turi nekontaktuoti, turi būti užtikrinamas 10 minučių laiko tarpas, per kurį patalpos turi būti išvėdinamos ir dažnai liečiami  paviršiai nuvalomi drėgnu būdu.

DARBAS SU JAUNIMU GATVĖSE. Socialinės paslaugos gatvėje gali būti teikiamos tik vienam asmeniui, nesibūriuojant ir laikantis nustatytų higienos ir apsaugos reikalavimų. Rekomenduojama, kad darbuotojai kartu su savimi turėtų dokumentą, patvirtinantį, kad jie tokias socialines paslaugas teikti gali.

DARBUOTOJAI, KURIEMS ĮTARIAMAS ARBA PATVIRTINTAS COVID-19, PASLAUGŲ TEIKTI NEGALI. Jei darbuotojui pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., jis nedelsiant turi būti atskirtas nuo kitų darbuotojų ir vykti namo. Rekomenduojama darbuotojui konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.

Sužinojus, kad darbuotojui nustatyta COVID-19 liga, svarbu informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir nustatyti sąlytį turėjusius asmenis bei jiems taikyti 14 dienų izoliaciją.

GLOBOTINIAMS, KURIEMS ĮTARIAMAS ARBA PATVIRTINTAS COVID-19, NEREKOMENDUOJAMA TEIKTI PASLAUGŲ. Šiuo atveju turi būti užtikrinamas gyvybiškai svarbių paslaugų teikimas tokiu dažnumu, kad būtų patenkinti asmens gyvybiniai poreikiai: suteikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, aprūpinama maistu, medikamentais.
Teikiant gyvybiškai svarbias paslaugas globotiniui, darbuotojas turi dėvėti šias apsaugos priemones: respiratorius FFP2, apsauginius akinius, vienkartinius neperšlampamus kombinezonus, vienkartinę kepurę, antbačius, vienkartines pirštines bei būti apmokyti jas teisingai dėvėti. Taip pat būtina globotinių namuose laikytis saugaus atstumo, kai to neįmanoma – atlikti trumpinti kontakto laiką iki 15 minučių.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

Kalėjimų tarnybos vadovas: kalbėti apie subkultūros panaikinimą įkalinimo įstaigose būtų naivu

Paluckas apsilankė STT

Skvernelis antradienį atvyks apklausai į STT

Nausėda neplanuoja dalyvauti Knygų mugėje

Išsaugoti tai, kas dar liko: Kauno benediktinės telkia bendruomenę dokumentiniam filmui

Lietuva švenčia 108-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines

Šalies vadovai sveikina Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga

Vokiečių kalbos populiarinimui būtini struktūriniai pokyčiai

Finansiniais nusikaltimais įtariamas Germanas paleistas iš Kauno kalėjimo

Garliavos apylinkėse įrengtos stirnų šėrimo vietos

Švęskime Vasario 16-ąją Kauno rajone!

Siekiama užkirsti kelią krantų erozijai

„Laimingi, kas laikosi jo įsakų“ (Ps 119, 2) VI eilinis sekmadienis

Advokatas: Jasučio byla apibrėžė ribas tarp darbo santykių ir paslaugų teisinių santykių

Kasčiūnas apie korupcinį skandalą: tai tektoninis lūžis šalies politiniame gyvenime

Šventinėmis dienomis dalis Lietuvos pašto skyrių nedirbs

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kaip sukurti miesto „sielą”

Profesinė sąjunga padėjo darbuotojui pasiekti pergalę prieš Lietuvos kalėjimų tarnybą

Interneto realybė be kaukių: apie ką privalome kalbėti šiandien

Kitokia Kinija (video)

„Žalgiris” antrą kartą pranoko „Hapoel” žvaigždyną (video)

Maskva ir Ankara praras Azerbaidžano garanto statusą

Laura Juškaitė apie žaidimą Lietuvos rinktinėje (video)

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

Kaune į avariją pateko policijos automobilis

Saugumo ekspertas: karo Ukrainoje baigtis nulems Europos likimą

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Kaip Kaišiadorių merą perrinks „čekiukai“

Kaunas planuoja statyti dar vieną tiltą

Kurtinaitis

Lietuvos vyrų rinktinės 24 žaidėjų išplėstinis sąrašas

„Žalgiris” po atkaklios kovos krito Stambule

LSA Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų paramos: padės įsigyti šildytuvų ir elektros generatorių

Trumpas paskelbė apie savo vardo interneto svetainę, kurioje bus pigesnių receptinių vaistų

Asanavičiūtė-Gružauskienė dėl Pankausko veiksmų kreipėsi į VTEK

Rusai už pasikėsinimą nužudyti armijos generolą Aleksejevą kaltina Ukrainą

„TikTok“ priklausomybę keliantis dizainas pažeidžia ES teisę

Karinių technologijų permainos Ukrainos kare stebina toliau

Žmonės stovintys karo zonoje ukrainoje

127 konvojai Ukrainai ir jausmas, kad tai dar ne pabaiga

Šančiuose atidaryta atnaujinta „Iki“ parduotuvė

Lietuvos startuoliai pernai papildė biudžetą 544 mln. eurų

VMI apie „Nemuno aušros“ automobilių nuomą: nuolat vertiname mokesčių mokėtojų rizikingumą

Liberalų frakcija traukiasi iš darbo grupės dėl LRT pataisų

Antrosios pensijų pakopos pokyčiais jau pasinaudojo 29 tūkst. kaupiančiųjų

Su Putinu pasikalbėjęs Xi Jinpingas netrukus skambino Trumpui: kodėl?

Verslo ir sporto sinergija: TGFilters partnerystė su iMATCH stiprina aktyvią bendruomenę

Bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinė tarnyba dirba sustiprintu režimu

Mažins priklausomybių plitimą Kauno rajone

Ką veikti Kauno rajone – kultūros renginiai

Žalgiriečiai sutriuškino Eurolygos čempionus

Prancūzijoje mokinys subadė ir sunkiai sužalojo mokytoją

Rusai numojo į Trumpo prašymą dėl energetinių paliaubų ir smogė dviguba jėga

Matijošaičiai varsto teismų duris

Vyriausybės vadovė sako, kad vadinamasis Pieno įstatymas bus tobulinamas toliau

Dėl šalčio Lietuvoje galimi pavieniai traukinių vėlavimai

Ruginienė nesitikėjo tokios žiemos: šildymo sąskaitos gventojams išaugs

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

2026-02-22

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

2026-02-22

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

2026-02-22

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

2026-02-22
Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

2026-02-22

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

2026-02-21

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

2026-02-21

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

2026-02-21

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

2026-02-21

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

2026-02-21

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

2026-02-21

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

2026-02-21

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

2026-02-21

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

2026-02-21

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

2026-02-21

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

2026-02-21

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

2026-02-21
Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

2026-02-21

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

2026-02-20

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

2026-02-20

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

2026-02-19

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

2026-02-19

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

2026-02-18

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

2026-02-18

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

2026-02-18

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

2026-02-18

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

2026-02-18

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

2026-02-18

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

2026-02-18

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

2026-02-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos