„Kibi Čibi“ vardą vos prieš keletą mėnesių žinojo tik saujelė kauniečių. Tačiau šiandien jie garsūs visoje Lietuvoje. Tiesa, šis šeimos restoranėlis išgarsėjo tikrai ne skandalais. Atvirkščiai – juos išgarsino kone kiekvieno širdį suvirpinanti iniciatyva „Padovanok senjorui pietus“.
Natūraliai kilęs noras padėti
Vos pusmetį gyvuojantis šeimos restoranėlis – jauki ir šviesi vieta, kur prisėdus prie staliuko galima suvalgyti ką tik iš krosnies ištrauktą kibiną, traškų čebureką ir paskanauti natūralaus vištienos sultinio. Kainos tikrai nesikandžioja, nėra brangesnio patiekalo nei du eurai. Tačiau čia užsukantys itin gražūs bei šviesūs senjorai, ne visada sau gali leisti prabangos pietauti kavinukėje. Tai matydamas „Kibi Čibi“ įkūrėjas Dalius Barišauskas su žmona nusprendė išmėginti žmonių gerumą.
„Idėja kilo natūraliu būdu. Garbingo amžiaus senjorai užeidavo pas mus pasižiūrėti – pamatydavo kainą. Mums matėsi, kad ne visada sau neleidžia nusipirkti tai, ko nori. Galbūt norėtų paragauti ir to ir kito. Taip kilo idėja, kad galbūt tam senjorui būtų galima padovanoti pietus. Kad jie galėtų leisti sau išgert kavos, suvalgyti spurgą, kibiną, čebureką – papietaut,“ – sako iniciatyvos autorius, kurio pagrindinė paskata – tuščiu skrandžiu išeinantys senjorai.
Senjorams sunku patikėti
Kaip teigia pats už prekystalio stovintis Dalius Barišauskas, pirmieji senjorai reagavo itin nepatikliai. Net ir matydami iškabą skelbiančią apie nemokamus pietus, užsukantys senoliai dar bent kelis kartus paklausdavo, kiek tai jiems kainuos.
„Senjorai reagavo, galima sakyti, nepatikliai. Jiems sunku patikėti. Užeidavo ir klausdavo „o tai kaip čia nemokamai?“. Pradėjus aiškinti, kad žmonės vaišina juos pietumis, o mes tuos pietus paruošiame, jie klausia „o kiek man reikės mokėti?“. Net atsakius, kad tai vaišinimas ir mokėti nereikės, jie vis tiek ir antrą, ir trečią kartą perklausia, kaip taip gali būti,“ – apie nustebusius senjorus pasakoja „Kibi Čibi“ įkūrėjas.
Gerumas sklinda ir iš pačių senjorų
Dalius Barišauskas pasakoja, kad nemokamais pietumis susivilioją senjorą užsuka ne vieni. Į parankę įsikimba draugas ar antroji pusė. Tiesa, garbingo amžiaus kauniečiai nelinkę pasipelnyti iš kito gerumo, todėl net ir užsukę ne vieni kartais ima vieną porciją, kurią dalinasi perpus, o antruosius pietus palieka „tiems, kam reikia labiau“.
„Pas mus atvyksta gana daug senyvo amžiaus porų. Iš jų sužinome daug gražių istorijų, susipažinimo pasakojimų, pastebėjimų, kaip išgyveno tiek metų kartu. Šiaip labai smagu, kad, sakykim ateina pora ir mes siūlome dvejus pietus, o jie sako „ne, ačiū. Gal mums tik kavos ir po spurgą, o kitą kuponą palikim kitam, kam labiau reikia“. Žmonės tikrai labai jautriai priima šią iniciatyvą ir tuo pačiu lyg nori patys prisidėt – padėt kažkam. Tikrai nėra taip, kad galvoja tik apie save.“
Džiaugsmas ir didžiausia padėka
Dabar į „Kibi Čibi“ užsukantys senjorai išeina laimingi ir sotūs. Senyvo amžiaus miestiečiai džiaugiasi akcija ir sėkmingai ja naudojasi, todėl iniciatyvos autorius nuoširdžiai dėkoja už suteiktą galimybę pradžiuginti miesto senbuvius.
„Norėčiau padėkoti visiems žmonėms, kurie prisideda prie mūsų akcijos. Kaip mes su žmona kartais pajuokaujam, tai jau nebe mūsų akcija, tai jau – visų mūsų akcija. Žmonės labai plačiai dalinasi šia akcija, prisideda. Šiuo metu turim ne kelis ir ne kelias dešimtis, o kelis šimtus nemokamų pietų rezerve. Galvojame, kaip juos efektyviai panaudoti, kad kuo daugiau senjorų būtų pasiekti. Galbūt net ne tik čia, pas mus, bet ir tie, kurie namuose, kurie negali išlipti iš lovos – norime pralinksminti ir juos.“ – mintimis dalinasi Dalius Barišauskas.
Iniciatyvos autorius pastebi, kad senjorus jau vaišina ne tik Lietuvoje gyvenantys. Pinigai pietums restoranėlį pasiekė iš Aleskos, Prancūzijos bei Anglijos. Žinoma, tikimasi, kad „Padovanok senjorui pietus“ išplis dar plačiau ir pasieks visus, kurie nori ir gali prisidėti pavaišindami senjorą pietumis.