Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

(Ne)realu: nuo nusiminusių slovėnų iki Atamano kumščių

  • 2022-08-31
  • Vytautas Krajašas
  • Krepšinis, Sportas

Penki drąsūs spėjimai, kurie prieš čempionatą atrodo sunkiai tikėtini, tačiau tuo pačiu ir neskamba nerealiai.

Ilgai lauktas metų renginys, Europos krepšinio čempionatas, prasideda jau šią savaitę, o šįsyk jis žada būti vienas stipriausių istorijoje.

Pastarieji keturi NBA sezonų MVP Giannis Antetokounmpo bei Nikola Jokičius ir nemažesnį potencialą turintis Luka Dončičius – žvaigždės, kurios turnyrą iškart pakelia į kitą lygį. Kas triumfuos, o kam finalinės kovos Berlyne taps ašarų pakalne?

24 rinktinės rugsėjo 1-ąją keturiose Senojo žemyno miestuose pradės kovą dėl Europos krepšinio sosto, kurio karūna jau penkerius metus priklauso Slovėnijai.

Prieš prasidedant laukiamiausiam metų renginiui, tinklalapis BasketNews pateikia penkis drąsius spėjimus, kurie prieš čempionatą atrodo sunkiai tikėtini, tačiau tuo pačiu ir neskamba nerealiai.

Tai nėra prognozės, o potencialūs netikėti scenarijai, apie kuriuos prieš pirmenybes kalbama nedaug. Jūsų dėmesiui – penki drąsūs Europos čempionato scenarijų spėjimai.

Komentaruose sureitinguokite scenarijus nuo labiausiai tikėtino iki mažiausiai, o taip pat pateikite savo drąsius spėjimus, apie kuriuos niekas nešneka, tačiau ir negali iškart atmesti.

Turkija – pusfinalyje

Nuotr. FIBA

Sunkiai tikėtina? Žvelgiant iš šono – labai sunkiai. Bet žvelgiant iš arčiau, yra nenuginčijamų argumentų, kodėl tai neatrodo nerealu turkams.

Pirmiausia, Turkijos rinktinės grupė. A grupėje galėtų gąsdinti tik Ispanijos vardas, tačiau tai nebėra ta viską griaunanti jėga su broliais Gasoliais. Kartų kaitą išgyvenantys ispanai talentu sudėtyje dabar nusileidžia turkams.

Kitos rinktinės Sakartvele vykstančioje A grupėje – tikrai ne A klasės. Žinoma, turkai jau ne kartą yra nepateisinę į juos dėtų lūkesčių, bet gal šiemet jiems pagaliau priklausys didžioji scena?

Nuo atmosferos rūbinėje stipriai priklausomi turkai laimėję pirmąjį mačą su nenuspėjama Juodkalnija gali užsikurti ir tuomet Ergino Atamano kariaunai šeimininkauti grupėje galėtų patrukdyti tik ispanai.

Būtent pirmoji vieta grupėje gali tapti raktu į pusfinalį. Taip, B grupės ketvirta komanda bet kokiu atveju bus solidi, bet sugebėjus peržengti aštuntfinalio etapą, tolimesnis kelias ketvirtfinalyje sufleruoja ne topinės klasės varžovą.

Turkija garsėja kaip namų komanda ir būtent taip ji turėtų jaustis Berlyne – Vokietijos sostinėje neoficialiais duomenimis gyvena daugiau nei 100 tūkst. turkų. Turkija aštuntfinalyje neabejotinai turėtų būti mažiausiai geidžiamas varžovas iš A grupės.

Cedi Osmanas, Shane’as Larkinas, Alperenas Šengunas, Furkanas Korkmazas ir dar keli solidūs Eurolygos žaidėjai – talentu turkus lenkia tik kelios čempionato komandos, o už viso laivo stovi pasitikėjimu visada trykštantis dukart Eurolygos čempionas Atamanas.

Turkijos pasiruošimas čempionatui neįtikino, bet tai – nuotaikos komanda, kuriai, sėkmingai pradėjus čempionatą, ketvertas Senajame žemyne neatrodo nepasiekiamas.

Slovėnija – be medalių

Nuotr. FIBA

Europos čempionai į pirmenybes atvyksta kaip pagrindiniai favoritai ir atrodo parašyta žvaigždėse, jog slovėnams vieta medalių dalinime yra tiesiog rezervuota. Ar ne? Ne viskas taip paprasta.

Serbija, Graikija, Prancūzija, Lietuva turi ne mažiau argumentų, o svarbiausia, kad jau grupėje jų varžovais bus tarp favoritų esančios dvi komandos bei Vokietija, prieš kurią slovėnai prieš pirmenybes patyrė sutriuškinimą.

Pralaimėjimas Vokietijai parodė, jog problemų yra ir rojuje, o nelaimėjus savo grupės, ketvirtfinalyje potencialiai Europos čempionų lauktų serbai arba graikai.

Luka Dončičius yra megažvaigždė, kuri yra praktiškai nesustabdoma, bet vieno žaidėjo tokiame ypatingai stipriame čempionate neužteks.

Labai daug priklausys nuo kitų krepšininkų, o, pirmiausia Gorano Dragičiaus. Klausimas, ar į rinktinę grįžęs 36-erių gynėjas sugebės tapti tokiu Dončičiaus Robinu, kokiu pastarasis jam buvo 2017-aisiais.

Būtent puolimu savo žaidimą grindžianti Slovėnija gynyboje yra baudžiama praktiškai visų varžovų, tad yra klaustukų, ar užteks talento laimėti tokiu stiliumi prieš kitus pagrindinius favoritus.

Simbolinis penketas – be Eurolygos žaidejų

Pirmiausia, susitarkime dėl terminų. Eurolygos žaidėją čia vadiname krepšininką, kuris artėjančiame sezone rungtyniaus Senojo žemyno lygoje.

2017 m. čempionato simboliniame penkete šalia Pau Gasolio, Bogdano Bogdanovičiaus (po 2016-2017 m. sezono išvyko į NBA) ir Gorano Dragičiaus buvo Aleksejus Švedas ir tas pats Dončičius, 2017-2018 metų sezone žaidę Eurolygoje.

Visgi šiemet NBA krepšininkų būrys taip užpildys Europos čempionatą, jog atrodo tikėtina, kad visi penki simbolinio penketo nariai artėjantį sezoną žais už Atlanto.

Nikola Jokičius, Giannis Antetokounmpo, Dončičius, Dragičius, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Rudy Gobertas, Evanas Fournier, Franzas Wagneris – tai tik saujelė NBA krepšininkų, kurie spindės Europos čempionate.

O ką gali pasiūlyti Eurolyga? Žinoma, Stambulo „Anadolu Efes“ duetas, Vasilije Micičius ir Larkinas, turi savų argumentų, Serbijos ir Graikijos rinktinėse netrūksta pajėgių Eurolygos krepšininkų, o jei pirmenybės sėkmingai susiklostys Lietuvai, galbūt šalia šios diskusijos bus Marius Grigonis ar Ignas Brazdeikis.

Visgi iš visų penkių netikėtų scenarijų šis, man asmeniškai, atrodo labiausiai tikėtinas.

Čempionė Graikija

Nuotr. FIBA

Kuo toliau, tuo labiau tai skamba mažiau tikėtinai, bet kol Graikija turi sveiką Giannį, tol visko gali nutikti trumpame čempionate.

Pasiruošime Graikija buvo viena labiausiai traumų šienaujamų rinktinių – iš pradžių iškrito Georgios Papagiannis, vėliau Ioannis Papapetrou, tuomet Kostai Sloukas ir Antetokounmpo, trikdžių turėjo ir pats Giannis. Kosmosas.

Nors panašu, jog čempionate visas šis, sveikatos problemų turintis, branduolys bus, tačiau trumpose pirmenybėse labai svarbus pasiruošimas ir, laiku neįėjus į sportinę formą, gali būti greitai sukrauti lagaminai namo.

Kas leidžia tikėti graikais? Žinoma, kad Giannis. Graikijos antžmogis atrodo pagaliau suprato, kaip perkelti savo talentą į FIBA aikštelę, o jo 40 pelnytų taškų į Serbijos krepšį buvo kažkas tokio, kas ilgam įėjo į krepšinio istoriją kaip dominavimo pavyzdys.

Kreditų prideda ir ganėtinai palanki graikų C grupė, kurioje bus laiko sveikatos problemų turėjusiems žaidėjams įeiti į sportinę formą, bei vienas geriausių Europos trenerių Dimitris Itoudis.

Trigubų dublių skaičius – padvigubintas

Iki praėjusio Europos čempionato 22 metus pirmenybėse nebuvo užfiksuotas trigubas dublis, kol neeilinį rezultatą užfiksavo rumunas Andrei Mandache. Tai buvo tik trečias trigubas dublis „Eurobasket“ istorijoje – be rumuno tai yra užfiksavę kroatai Toni Kukočius ir Stojko Vrankovičus.

Trys trigubi dubliai per pirmenybes skamba neįmanomai, žiūrint į istoriją. Bet šiemet manęs nenustebins nei vienas trigubas dublis, nei daugiau nei trys tokie pasiekimai.

Kodėl? Dėl tų pačių atvykstančių žvaigždžių į čempionatą. Dončičius nuolat žaidžia su šia riba, o laukiantys varžovai iškart reikalaus geriausios jo versijos, iš Jokičiaus taip pat to galime tikėtis.

Tai yra du pagrindiniai kandidatai į trigubą dublį čempionate, bet jų yra ir daugiau.

Giannis bus užsiėmęs taškų daryba, bet potencialo surinkti tris dviženklius skaičius statistikoje turi Eurolygoje jau tai dukart daręs jo komandos draugas Nickas Calathes.

Realų pretendentą į trigubą dublį turime ir mes. Domantas Sabonis pasiruošime buvo geriausia savo versija Lietuvos rinktinės istorijoje ir jei komandoje nereiktų aikšte dalintis su Jonu Valančiūnu, veikiausiai trigubas dublis jau būtų užfiksuotas iki Europos čempionato. Na, tokio pasiekimo dabar laukiame Vokietijoje iš mūsų žvaigždės.

Laukia neeilinis čempionatas, taigi tikėkimės ir istorinių pasiekimų!

Autorius Jonas Lekšas

basketnews.lt

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

EK svarsto griežtinti tabako gaminių pardavimą ir vartojimą

Lietuviškas „X-Wing“ Ukrainoje: greitai įsijungs į kovą prieš rusų okupantus

Užimtumo tarnyba apžvelgė atlyginimų raidą: ryškėja nauji lyderiai

Miego svarba: penktadalis sunkių eismo įvykių – dėl mieguistumo ir nekokybiško poilsio

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius: nepasiduokime iš Europos ateinančiai antisemitizmo bangai

NATO nori laimėti?

Kauno rajone užsiliepsnojus pastatui, iš jo evakuotas 21 žmogus

Policija: po futbolo rungtynių Kaune viešoji tvarka nebuvo sutrikdyta

Donatas Latkauskas. Kamščiuose dūstantis Kaunas – ką daryti?

Tūkstančiai žmonių minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

„Tavo tikėjimas išgelbėjo tave” (Lk 17, 19) 28 eilinis sekmadienis

Rusijos provokacijos: „žalieji žmogeliukai“ Estijos pasienyje

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Manovas savo skundo nagrinėjime nepasirodė

Kitą savaitę Ruginienė pradės konsultacijas dėl kultūros ministro: mano, kad tinkamiausia būtų Aleknavičienė

Seimas įstatymu reglamentuos šunų pagalbininkų darbą

Premjerės patarėjas smerkia Žemaitaičio pareiškimus apie Gelūną: žada vertinti ir pasisakymus, ir padėtį koalicijoje

Patogus apsipirkimas iš namų: ką verta rinktis internetinėse parduotuvėse?

Piniginiai panašumai tarp Lietuvos ir Rusijos (Video)

PSO: trečdalį Europos gydytojų ir slaugytojų kamuoja depresija

ES priimtos naujos taisyklės dėl mokamos politinės reklamos

Angelų kūrėja Giedrė Slavinskienė: „Mano žmogeliukai ne visada gimsta su sparnais“

Kaune atidaryta didžiausia Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis trasa

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu”

Akriliniai dažai, jų savybės ir panaudojimo sritys

Kaune dviratininkas atsitrenkė į policininko automobilį

Migracijos departamento vadovu konkursu susidomėjo apie 10 pretendentų

Teismui perduota byla, kurioje vyras kaltinamas Kaune esančiame bute susprogdinęs granatą

Kauno rajone bus tiesiamas 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas

Drobiazko advokatė: KT nutarimu teisminis ginčas nesibaigė

Raudondvario plente esančioje teritorijoje Kaune išsiliejo gyvsidabris

Ar Kaunas pagaliau turės dalyvaujamąjį biudžetą?

Pagerbti Kauno rajono mokytojai

Ruginienė sako, kad būtina tobulinti gyventojų perspėjimo sistemą: man nepatinka, kad ne visur girdime sirenas

Kauno valstybiniame lėlių teatre – ekologinė pasaka „Šiltnamis“: ar draugystė gali išgelbėti gamtą?

VSAT: dėl balionais gabenamos kontrabandos per operacijas sulaikyti 6 įtariamieji

„Eksporto kodas 2025“ Kaune: kaip Lietuvos verslui atsiverti pasaulio rinkoms

Robertas Kaunas: buvusio ministro S. Kairio įsakymas dėl nemokamų bilietų politikams primena sovietinius laikus

Ar teisus prezidentas, vetavęs vagims naudingas pataisas?

Stasys Buškevičius. Paauglių nusikalstamumas – atsakomybės nebuvimo pasekmė

Baudžiamojoje byloje nuteistas Gražulis: kreipsiuosi į Trumpą

Gyventojų evakavimo pratybos vyksta be trikdžių

„Išlįsk iš ekrano“ – atvira diskusija Kaune apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

Budraitis perrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovu

Teismas skelbs nuosprendį LGBTQ asmenų niekinimu kaltinamam europarlamentarui Gražuliui

PSO: pasaulyje mažėja rūkalių skaičius

Jonas Narsutis. Europos pramonės kryžkelė

Žemaitaitis turi kandidatą į kultūros ministrus: tai yra ne partijos žmogus

Vilniuje įvyko pirmasis „Žygis už gyvybę“: dalyviai ragino atkreipti dėmesį į gyvybės apsaugą ir žmogaus orumą

Žemaitaičio retorika kultūrininkų atžvilgiu nesikeičia: jie vakar rėkė, cypė, klykė, baubė

Atvirų durų diena Kaune: verslininkai kviečiami pažinti Rūmų bendruomenę

Nobelio medicinos premija už imuninės sistemos tyrimus skirta trims mokslininkams

Policija ir VSAT: apie surastus meteorologinius oro balionus informacijos neturime

Žiniasklaida: bankrutuoja dar vienas restoranas. „Piano Piano” žlugimas

„Sustiprink mūsų tikėjimą!” (Lk 17, 5), 27 eilinis metų sekmadienis

Siūlo palikti galimybę pacientams primokėti už nemedicinines paslaugas

Vyks įspėjamasis kultūros bendruomenės streikas: tikslas – atskirti ministeriją nuo „Nemuno aušros“

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

Dar vienas gaisras Laisvės alėjoje: degė šiukšlės

Kauno ligoninėje mirė susižalojęs vyras

„Žalgiris” įspūdingai pradėjo Eurolygos sezoną

IN MEMORIAM aktorei Milei Šablauskaitei

Nuteistas kelyje Kaunas-Vilnius policininką pražudęs vairuotojas

VSAT: dėl pažeidėją galimai nužudžiusio pareigūno pasisakys teismas

Kremliaus karo ekonomika skurdina Rusijos regionus

Ruginienė: derybinė grupė ieškos sprendimų dėl „aušriečiams“ atitekusios Kultūros ministerijos

Jonavos meras neatvyko į Lobovo bylos posėdį, politikui gresia atvesdinimas

Mokėsi užsieniečių integracijos ypatumų

Tyrimas: draudimas moksleiviams vakarais naudotis išmaniaisiais telefonais gerina miegą ir pasiekimus mokykloje

Siūloma sujungti Nacionalinę sporto agentūrą ir Nacionalinę sporto tarybą: pirmininką skirtų Vyriausybė

Kodėl dalis dešiniųjų pažiūrų visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų įsivaizduoja galintys valdyti visuomenės nuomonę?

Kaune neblaivus vyras pripurškė dujų apsaugos darbuotojui į veidą

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga atsisako prezidento globos

Kodėl pastolių nuoma tampa išmintingu pasirinkimu?

Lietuvos muziejų asociacija jungiasi prie streikuojančios kultūros bendruomenės

Kaišiadorietiškos linksmybės – pinigingos?

Kauniečiams duris atverė naujas Šilainių baseinas

Spalio mėnesį Kauno senjorų lauks kava ir įdomūs pokalbiai

Pasieniečiai dėl suklastotų dokumentų į Lietuvą neįleido 7 Rusijos piliečių

Sulaikytas galimai prieš moterį smurtavęs Karo policijos pareigūnas

Laisvės alėjoje, kaip įtariama, padegta kavinė

„Ikea“ padegimu kaltinamam jaunuoliui siūloma skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis

Šakalienė tikisi, kad per artimiausias savaites Seimą pasieks projektai dėl naujo poligono

Trapecinė stogo skarda

Kokia sienų spalva 2025 metais dominuoja Lietuvos interjeruose?

Rūšinė arbata ir kombučia tiesiai iš ūkių

Kam reikalingas renginių organizavimas? Privalumai ir praktika

Odoo verslo valdymo sistema: įgyvendinimas ir pagrindiniai privalumai

Kaip kauniečiai gali pasiruošti artėjančiai žiemai: ekonomiški sprendimai ir dažniausios klaidos

Dažniausios klaidos po antakių permanento procedūros

Virtualių pergalių sezonas: kaip sekti svarbiausius e-sporto įvykius per metus

EK svarsto griežtinti tabako gaminių pardavimą ir vartojimą

2025-10-13

Lietuviškas „X-Wing“ Ukrainoje: greitai įsijungs į kovą prieš rusų okupantus

2025-10-13

Užimtumo tarnyba apžvelgė atlyginimų raidą: ryškėja nauji lyderiai

2025-10-13

Miego svarba: penktadalis sunkių eismo įvykių – dėl mieguistumo ir nekokybiško poilsio

2025-10-13
Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius: nepasiduokime iš Europos ateinančiai antisemitizmo bangai

2025-10-13

NATO nori laimėti?

2025-10-13

Kauno rajone užsiliepsnojus pastatui, iš jo evakuotas 21 žmogus

2025-10-13

Policija: po futbolo rungtynių Kaune viešoji tvarka nebuvo sutrikdyta

2025-10-13

Donatas Latkauskas. Kamščiuose dūstantis Kaunas – ką daryti?

2025-10-12

Tūkstančiai žmonių minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

2025-10-12

„Tavo tikėjimas išgelbėjo tave” (Lk 17, 19) 28 eilinis sekmadienis

2025-10-12

Rusijos provokacijos: „žalieji žmogeliukai“ Estijos pasienyje

2025-10-12

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Manovas savo skundo nagrinėjime nepasirodė

2025-10-11

Kitą savaitę Ruginienė pradės konsultacijas dėl kultūros ministro: mano, kad tinkamiausia būtų Aleknavičienė

2025-10-11

Seimas įstatymu reglamentuos šunų pagalbininkų darbą

2025-10-11

Premjerės patarėjas smerkia Žemaitaičio pareiškimus apie Gelūną: žada vertinti ir pasisakymus, ir padėtį koalicijoje

2025-10-10

Patogus apsipirkimas iš namų: ką verta rinktis internetinėse parduotuvėse?

2025-10-10

Piniginiai panašumai tarp Lietuvos ir Rusijos (Video)

2025-10-10

PSO: trečdalį Europos gydytojų ir slaugytojų kamuoja depresija

2025-10-10

ES priimtos naujos taisyklės dėl mokamos politinės reklamos

2025-10-10

Angelų kūrėja Giedrė Slavinskienė: „Mano žmogeliukai ne visada gimsta su sparnais“

2025-10-10

Kaune atidaryta didžiausia Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis trasa

2025-10-10

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu”

2025-10-10

Akriliniai dažai, jų savybės ir panaudojimo sritys

2025-10-10

Kaune dviratininkas atsitrenkė į policininko automobilį

2025-10-10

Migracijos departamento vadovu konkursu susidomėjo apie 10 pretendentų

2025-10-10

Teismui perduota byla, kurioje vyras kaltinamas Kaune esančiame bute susprogdinęs granatą

2025-10-09

Kauno rajone bus tiesiamas 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas

2025-10-09

Drobiazko advokatė: KT nutarimu teisminis ginčas nesibaigė

2025-10-09

Raudondvario plente esančioje teritorijoje Kaune išsiliejo gyvsidabris

2025-10-09

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos