[youtube_embed]https://www.youtube.com/watch?v=nUZfWVV38tU&feature=youtu.be[/youtube_embed]
Pastarosiomis dienomis Lietuvą užplūdo karščiai, apie kuriuos niekas nė nebūtų pagalvojęs. Birželiui mušant absoliučius termometro stulpelio rekordus, žmonės skundžiasi, kad temperatūra darosi nepakeliama. Tiesa, Kauno miesto gatvių praeiviai pataria, ką reikėtų daryti karštą dieną, kad ji būtų lengvesnė.
Labiausiai džiugina vanduo ir kondicionierius
Karštą vasaros dieną neretai norisi įlįsti į šaltą patalpą ir ten leisti valandas. Deja, tačiau atslinkus karščio sluoksniui rutina nesikeičia ir žmonės yra priversti daryti tai, ką daro nuolatos. Tenka ieškoti priemonių, kurios padėtų nenualinti organizmo. „Su karščiu aš bandau kovoti gerdama daug vandens ir būdama patalpose, kurios yra gerai vėdinamos, su kondicionieriumi ir užsidarius žaliuzes, nes čia toks yra vienintelis būdas išvengti to karščio.“ – potyriais dalijasi pašnekovė.
Karščio antplūdis kiek pavojingesnis mažiesiems: „Karštis šiek tiek slegia, tvanku ypač mažiesiems mūsų šeimos nariams, bet kažkaip bandome eiti į lauką, karštą dieną būti lauke, pavėsyje.“ Tiesa, miestiečiai prisipažįsta, jog tokiu metu į darbą eiti yra malonu: „Šiuo metu neatostogauju, bet net ir truputį džiaugiuosi, kadangi ofise sėdint yra daug geriau, nes veikia kondicionieriai. O šiaip stengiuosi tikrai daug daugiau gerti vandens negu įprastai, ieškau visada pavėsio kaip katinas po medžiais ir žiūriu, ką rengiuosi. Vis tiek kadangi darbas reikalauja kažkokio apsirengimo, tai renkuosi dažniausiai audinius, kurie kvėpuoja, kad geriau jausčiausi. Žinoma, žiūriu, ką valgau – stengiuosi, kai karšta, valgyti daug lengvesnį maistą.“
Vandens stygius – aktuali problema
Norėdami atsigaivinti, gyventojai neretai vyksta prie vandens telkinių, kurių Kauno rajone yra išties nemažai. „Dažniausiai žmonės važiuoja iki tų pačių Lampėdžių, jeigu mieste būna, Zatyšių karjeras čia dar nėra taip toli ir dar Drąseikiai. Gal yra ir daugiau, bet čia tokios dažniausiai lankytinos vietos, kiek girdžiu iš pažįstamų.“ – teigia pašnekovė.
Nors vanduo išties gaivinantis ir gyvybiškai svarbus šiomis dienomis, jo švaistyti nereikėtų. Lietuvoje, o ypač Kauno rajone, paskelbus apie vandens stygiaus padėtį, žmonės išties sukluso: „Kaip tik vakar aš mąsčiau apie tai ir net labai buvo keista, nes mačiau, kad mano tėvai laistė savo veją tuo vandeniu ir aš kaip tik prieš tai paskaičiau, kaip vandens trūksta. Manau, reikėtų riboti naudojimą, kai jo, iš tikrųjų, nelabai reikia.“ Kaip bebūtų, praeiviai pripažįsta, kad vanduo reikalingas ir augalams: „Gal per daug ant tos pievos iššvaisto vandenį, gal geriau žmonėms palikt, o ne ta pieva rūpintis… Na, bet jeigu karšta, tai visiems karšta – ir medeliams, ir žmogeliukams.“
Visą reportažą išvysite vaizdo įraše