Rokiškis garsėja savo dvarais, skania bei populiaria pieno produkcija ir legenda apie kiškius gaudantį Roką. O kaip šiame mieste yra gaminamos gerosios bakterijos, kaip teisingai prižiūrėti vintažinius daiktus ir koks yra mėgstamiausias rokiškėnų margučių marginimo būdas – sužinosite jau šį šeštadienį laidoje „Toliau nuo miesto“.
Verslininkas Tomas Zajančkauskas ir jogos mokytoja Mintautė Surginaitė metė savo susikurtą gyvenimą bei verslus Kaune ir išvyko gyventi į tolimąjį Rokiškį. Mintautė čia nemato jokių minusų, o Tomas laiko tai geriausiu jų gyvenimo sprendimu: „Mylimi darbai, aplinkui nuostabūs žmonės, jokio bėgimo, jokio streso – tai yra toks gyvenimas, kokio mes visą laiką norėjom.“
Tad kas paskatino didmiestyje gyvenusią porą persikelti į Rokiškį ir kuo šis miestas juos taip pakerėjo? Priežasčių yra ne viena. Pirmoji – Tomas yra rokiškėnas, tad pora dažnai leisdavo vasaras vyro tėvų sodyboje. „Noriu būti arčiau gamtos“, – tuo metu svarstė Mintautė ir taip užsimezgė jos meilė naujam miestui. „Aš mačiau, kaip Mintautė kokybiškai leidžia laiką“, – prisimena Tomas.
Veiklos bei karjeros galimybių naujakuriams nepritrūko – tarp vietinių iškart pasklido kalbos apie Mintautės jogos profesiją. „Aš buvau sutikta išskėstomis rankomis, – prisimena moteris. – Žmonės trejus metus laukė jogos mokytojos Rokiškyje.“
Mintautės mylimasis Tomas įkūrė gerųjų bakterijų gamyklą, kurios duris mielai atvers ir televizijos žiūrovams. „Žmonės suprato, kad mikrobiotai reikia gerųjų bakterijų“, – džiaugiasi vyras. Pasak jo, dėl ne itin sveikos gyvensenos, žalingų įpročių, spartaus gyvenimo tempo bei streso šiuolaikiniam žmogui gerosios bakterijos yra didelė pagalba.
Kartais mažuose miestuose slypi ypatingos vietelės, kurių nėra net didmiesčiuose – tokia yra vintažo entuziastės Miglės Rijkhoek vintažo krautuvėlė Rokiškyje. „Man daug gražesni daiktai su istorija, su ta sena patina“, – savo meilę vintažui paaiškina moteris. Daiktus prekybai ji kruopščiai atrenka ir paruošia pati. Miglė džiaugiasi, kad jos verslas į Rokiškį traukia žmones iš visos Lietuvos: „Aš toks truputėlį kaip turizmo centras.“
Tiesa, prieš įsitvirtindama Rokiškyje Miglė ieškojo laimės svetur bei ištekėjo už olando vyro. Sugrįžti namo paskatino ne kas kitas, o Lietuvos gamtos grožio bei ramybės sužavėtas Miglės mylimasis. Iš pradžių moteris į šį norą žiūrėjo skeptiškai, manė, kad vyras tik laikinai idealizuoja Lietuvą, tačiau pora sėkmingai čia gyvena jau 4-erius metus.
Pajūryje gyvenusi Laima Klasinskienė net neįtarė, kad gelbėdama į jūrą įkritusį jaunuolį su burlente atras meilę. „Kuris pas kurį važiuosim gyventi?“ – tuometinę dilemą prisimena moteris, pasiūliusi ją spręsti taip: kieno alga bus didesnė, į to miestą ir kraustysis. Deja, šias lažybas Laima pralošė ir teko kraustytis į mylimojo gimtinę – Rokiškį.
Laima prisimena, kad iš pradžių buvo „truputėlį graudu“, tačiau ilgainiui pamilo Rokiškį, jo gamtą bei žmones ir šiandien savo gyvenimu tikrai džiaugiasi: „Man čia labai patinka.“ Moteris gyvena ir dirba neeilinėje vietoje – dvare. Laima atveria bene populiariausios miesto vietos duris, supažindina su legenda apie kiškių medžiotoją Roką bei atskleidžia margučių marginimo paslaptis.
Laidos vedėjo Nedo Stankevičiaus pažintis su naujakurius užbūrusiu Rokiškiu – laidoje „Toliau nuo miesto“ jau šį šeštadienį 9.30 val. per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.