Trys karaliai negali nekalėdoti. Jų širdyje gera valia, rankose auksas, mira, smilkalai, o ką pasieks smilkalų kvapas, tas visus metus bus apsvaigęs iš laimės ir nepuls jokios ligos. Ar norite būti laimingi ir sveiki?
Kauno tautinės kultūros centras kviečia linksmai užbaigti kalėdų laikotarpį ir tradiciškai pasitikti Tris karalius. 2022 m. sausio 6 d. 16.30 val. pajudės Trijų karalių eisena nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) Laisvės alėja iki Kauno m. savivaldybės. Merkelis, Baltazaras ir Kasparas sveikins Europos kultūros sostinę, laimins kauniečius. Angelas su žvaigžde rankoje rodys kelią, o kartu keliaujantis senasis Krivis primins, kad baigėsi tarpušventis ir metas kibti darbus.
Trumpam sustoję ir pašokę prie Kauno savivaldybės Karaliai kvies miestiečius susirinkti prie pagrindinės miesto eglės Rotušės aikštėje, kur 17.45 val. vyks teatralizuotas sveikinimas „Trys karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“. Šventę užbaigs įspūdingas muzikos, ugnies ir pirotechnikos šou.
Organizatoriai kviečia sausio 1-6 dienomis dalyvauti nemokamame orientaciniame žaidime „Trys karaliai atkeliavo“ (registracija https://4T.LT/KTKC/).
Dalyvauja folkloro ansambliai: „Žaisa“, „Ratilėlis“, „Piliarožė“, „Alda“, „Jotija“.
Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.
Partneriai: KAUNAS-2022, Kauno miesto muziejus, Kauno kultūros centras, Kauno miesto folkloro ansambliai.
* Renginio metu gali būti filmuojama ir fotografuojama. Laikytis LR vyriausybės nustatytų reikalavimų renginiams.
Informacija www.ktkc.lt
Trijų Karalių papročiai Lietuvoje
Dvyliktoji diena po Kalėdų, t. y. sausio 6-oji, labai seniai švenčiama, vadinta Atarašais, Krikštais. Dar ikikrikščioniškoje Lietuvoje tą dieną namų durys ir kai kurie daiktai būdavo kreida ar anglimi žymimi („krikštijami“ ar „aprašomi“) trimis kryžiukais. Naują prasmę bei pavadinimą šiai dienai suteikia krikščionybė. Anuomet gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – iš to kilo paprotys persirengti trimis karaliais. Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės yra pokalėdinio laikotarpio sveikintojų, kalėdotojų, vaikštynių tąsa. Antra vertus, tai senovinė persirengėlių, karnavalų tradicija, susišaukianti jau ir su būsimomis Užgavėnėmis. Žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.