„European Merchant Bank“ („EMBank“) tęsia bendradarbiavimą su nacionaline plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir savo klientams pasiūlys daugiau finansavimo galimybių. Pagal susitarimą su INVEGA, „EMBank“ verslui suteiks virš 6 mln. eurų paskolų su valstybės garantija.
Pasak „EMBank“ direktoriaus pavaduotojo, valdybos nario Aurelijaus Šveikausko, ši garantijos priemonė leis pagerinti smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo galimybes, ypač tuo aspektu, kas susiję su užtikrinimo priemonių reikalavimais.
„Smulkusis ir vidutinis verslas sudaro didžiąją dalį verslų Lietuvoje. Net 4 iš 5 įmonių priskiriamos šiai kategorijai. Natūralu, kad šis sektorius itin svarbus šalies ekonomikai ir mes norime prisidėti prie šio verslo sektoriaus plėtros. Tačiau gana dažnai užtikrinimo priemonių trūkumas riboja klientų galimybes gauti reikiamą finansavimą, o portfelinė garantija kaip tik sprendžia šią problemą“, – teigia A. Šveikauskas.
Pagal finansinę priemonę „Portfelinės garantijos 3“ didžiausia galima paskolos arba lizingo sandorio suma siekia 1,875 mln. eurų. Krovinių vežimo keliais verslo finansavimo maksimali suma siekia 937,5 tūkst. eurų, o pirminės žemės ūkio produktų gamybos verslai – į 234,4 tūkst. eurų siekiančią paskolos sumą.
„Tai yra vienas iš populiariausių INVEGOS finansinių produktų, padedančių verslui gauti reikiamą finansavimą susiduriant su nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema, kurį įgyvendiname kartu su atrinktais finansų tarpininkais“, – sako INVEGOS Vyresnioji projektų vadovė Agnė Gedminė.
Investicinės paskolos ir finansinės nuomos (lizingo) maksimali paskolos trukmė su portfeline garantija siekia 10 metų. Tuo metu apyvartinių paskolų ilgiausia trukmė – 5 metai, o finansavimas kredito linijos forma – 3 metai.
Portfelinė garantija užtikrina 80 proc. paskolos, kredito linijos ar lizingo sumos grąžinimą finansų įstaigai. Šis dydis taikomas kiekvienam banko nuožiūra į paskolų portfelį įtrauktam sandoriui.
„Manome, kad ši priemonė labiausiai bus aktuali gamybos, prekybos ir paslaugu sektoriaus įmonėms norinčioms pasiskolinti santykinai nedideles sumas apyvartinių lėšų ar investicijų finansavimui. Raginu verslus domėtis galimomis finansinėmis priemonėmis, o jei kyla klausimų – konsultuotis. Smulkus ir vidutinis verslas sugeneruoja dešimtis milijardų eurų pajamų, todėl dėsime visas pastangas, kad šis ekonomikos variklis nesustotų“, – sako A. Šveikauskas.