Ketvirtakursis Colman Kelliher iš Kilarnio (Airija), Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) studijuojantis veterinarinę mediciną, savo tautiečiams pataria – renkantis studijas universitete galvokite originaliai.
Studentas siekia, kad jaunuolių, pasirinkusių veterinarinę mediciną, apsisprendimas būtų sąmoningas. Savo pastebėjimais ir patarimais jis pasidalijo viename didžiausių Airijos naujienų portalų apie žemės ūkį „AgriLand“.
„Pastebiu, kad trūksta daugiau informacijos apie galimybes studijuoti veterinarinę mediciną užsienyje. Tai varžo perspektyvius Airijos studentus. Jie dažniausiai mato vienintelį pasirinkimą – Dublino universiteto kolegiją, Jungtinės Karalystės universitetus ar studijas Budapešte (Vengrijoje). Neįstoję į šiuos universitetus, dažniausiai jie jaučiasi atsidūrę padėtyje be išeities. Bet tai netiesa“, – portalui pasakojo C. Kelliher, kuris yra vienas iš LSMU Veterinarijos akademijos studentų ambasadorių.
Studentą džiugina tai, kad, stojant į veterinarinę mediciną, LSMU atsižvelgia ne tik į pažymius, bet ir sukauptą patirtį įvairiose veiklose. Puiku ir tai, kad, renkantis daugelį Europos aukštųjų mokyklų, brandos atestatas ar bakalauro diplomas nėra patys svarbiausi – daug kur yra ir stojamieji chemijos bei biologijos egzaminai.
Jaunasis specialistas pastebi, kad šiandien auga poreikis ir antrosios pakopos veterinarinės medicinos studijoms. „Esu įsitikinęs, kad yra daug žemės ūkio srities studentų, kurie magistrantūroje norėtų studijuoti veterinarinę mediciną. Jie būtų puikūs veterinarijos gydytojai, galintys dirbti su stambiais gyvūnais. Šiandien Airijoje šių specialistų trūksta. Ūkininkai ir žemės ūkio srities studentai puikiai užpildytų šį trūkumą“, – svarsto C. Kelliher.
Bet kokia kaina
Šiandien C. Kelliher stengiasi įgauti kuo daugiau patirties pienininkystės ir paukštininkystės srityse. Čia vaikinas ir norėtų pritaikyti savo sukauptas žinias. „Jau vaikystėje žinojau, kad užaugęs noriu būti veterinaru. Gyvūnai visada buvo mano aistra. Augant turėjau daugybę mažų ir didelių gyvūnų. Tarp jų praleidau daug laiko: jodinėjau žirgais, šėriau veršelius, auginau ir veisiau viščiukus. Žinojau, kad tai yra mano karjeros kelias ir to sieksiu bet kokia kaina“, – pasakoja LSMU studentas.
„LSMU pasirinkau dėl puikios Universiteto reputacijos – absolventai yra aukščiausios kokybės specialistai, paskaitų turinys įdomus, patrauklios studijų kainos, taip pat suteikiamos galimybės studijuoti užsienyje“, – tvirtina vaikinas. Jo teigimu, labai patogu ir tai, kad stojamieji LSMU egzaminai kasmet vyksta Dubline, juos taip pat galima laikyti ir kituose Europos miestuose, kuriuose lankosi LSMU atstovai.
Vaikiną ypač domina maisto sauga, maistui auginamų gyvūnų, ypač pieninių galvijų ir naminių paukščių, sveikata ir gerovė, visuomenės sveikata. Vietovėje, kur jis augo, įsikūrę įvairūs ūkiai, kuriuose laikomi pieniniai galvijai, čia jis atliko ne vieną praktiką, įgijo daug patirties.
Vilioja pigus pragyvenimas
Portalui „AgriLand“ C. Kelliher pasakojo, kad studijos Lietuvoje patrauklios tuo, jog pragyvenimas čia 33–50 proc. pigesnis nei Airijoje, taip pat nebrangi butų ar bendrabučių nuoma.
„Gyventi Lietuvoje malonu. Universitetas įsikūręs antrame didžiausiame Lietuvos mieste, gyvenimas čia verda. Kaunas 2020-aisiais bus Europos kultūros sostinė. Tai – reikšmingas įvykis miestui, visas miestas šiuo metu atsinaujina“, – kalba studentas.
Vaikiną džiugina tai, kad daugelis Lietuvoje kalba angliškai, todėl išnyksta kalbos barjeras. Viešasis transportas čia yra pigus, dėl to galima keliauti po šalį, vykti į aplinkines šalis, susipažinti su naujomis kultūromis, nesunkiai grįžti į gimtąją šalį. Nors airių bendruomenė Lietuvoje dar nedidelė, ji nuolat auga.
„Po studijų planuoju specializuotis paukštininkystės, pienininkystės, visuomenės sveikatos srityse. Įgijęs išsilavinimą planuoju padirbėti svetur, kadangi galimybės yra beribės“, – savo planais dalijasi C. Kelliher.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija