Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Klausimai dėl judėjimo ribojimų tarp savivaldybių

  • 2020-12-16
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas

Nuo gruodžio 16 d. visoje šalyje įsigalioja griežtesnis karantinas, tad jau nuo šio savaitgalio bus ribojamas judėjimas tarp savivaldybių.

Pateikiame klausimus ir atsakymus dėl judėjimo ribojimų.

KLAUSIMAI ATVYKSTANTIEMS/IŠVYKSTANTIEMS

1. Ar emigrantas, grįžęs į Lietuvą, galės nuvykti į kitą savivaldybę, kurioje gyvena asmens šeimos nariai/artimieji, jeigu neturi ten darbo, nevyksta dėl giminaičių mirties ir neturi toje savivaldybėje nekilnojamojo turto?

Jei parvykęs asmuo turi nekilnojamo turto Lietuvoje, gali vykti tik ten. Jei neturi – gali vykti pas giminaičius, su kuriais bus: pvz. tėvus, seseris/brolius, sutuoktinius, vaikus, sutuoktinių vaikus. Kiti atvejai (pvz. sužadėtiniai, sugyventiniai ir pan. (ko negalima įrodyti dokumentais)) bus vertinama individualiai.

2. Ar gali atvykusių asmenų į oro uostą nuvykti pasiimti (ar nuvežti) artimieji? Kokių dokumentų reikės, kad įrodyti kelionės tikslą?

Taip, gali nuvykti, policija tokiais atvejais vadovausis protingumo kriterijais. Tokiu atveju rekomenduotina turėti dokumentus, įrodančius giminystės ryšius, pavyzdžiui, gimimo liudijimą ir paso kopijas, bei atvykstančių asmenų bilietų kopijas.

3. Ar iš užsienio grįžęs pilietis, vykdamas į namus, esančius kitoje savivaldybėje, turi turėti buvusią kelionę įrodančius dokumentus? Kokius dar įrodančius dokumentus reikia turėti?

Būtina turėti kelionės bilietą, asmens dokumentą ir dokumentus įrodančius, kad asmuo turi nuosavybę, į kurią vyksta kitoje savivaldybėje.

4. Ar numatyta kelionė yra pakankama priežastis vykti į kitoje savivaldybėje esantį oro uostą? Jei taip, kokius skrydžio dokumentus būtina turėti su savimi kertant savivaldybių ribas?

Išvykti iš šalies nėra draudžiama, tad vykti  į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų taip pat leidžiama. Reikia turėtų kelionės bilietą ir asmens dokumentą.

5. Ką žmogus turėtų sakyti/pateikti tuo atveju, jei žmogus nori išvykti iš Lietuvos automobiliu ir neturi jokių kelionės tikslą įrodančių dokumentų? 

Policija vertins kiekvieną situaciją atskirai, tad jeigu jis pasakys, kur vyksta, išvykti iš šalies jam niekas nedraus.

6. Ar galima kelionė į kitą savivaldybę dėl testo, turint įrodymą, t. y. paskirto tyrimo laiką?

Taip, galima bus vykti į kitą savivaldybę atlikti COVID-19 testo.

JUDĖJIMO ŠALYJE KLAUSIMAI

7. Kokių dokumentų reikia, vykstant į darbą kitoje savivaldybėje?

Reikėtų turėti savo asmens dokumentą ir dokumentą, įrodantį, kad dirbate kitoje savivaldybėje (darbo sutartį, darbo pažymėjimą, leidimą įeiti į darbovietę, darbdavio išduotą pažymą). Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, plančetėje ir pan.).

8. Kaip reikėtų įrodyti, kad vykstama į gyvenamąją vietą?

Kad procesas vyktų sklandžiai ir greitai tokiu atveju reikėtų turėti savo asmens dokumentą ir nekilnojamo turto nuosavybės ir nuomos dokumentus ar jų kopijas. Taip pat dėl gyvenamosios vietos registracijos pažymos išdavimo galima kreiptis į savo seniūniją. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, plančetėje ir pan.).

Jei tokių dokumentų neturėsite – policija turi galimybes tai patikrinti duomenų bazėse, arba kitais būdais.

9. Ar pora, kuri nesusituokusi ir negyvena kartu, gali kartu išeiti pasivaikščioti? Kokių dokumentų reikia?

Taip gali, leidžiama susitikti 2 asmenų grupei.

10. Ar policija tikrins, ar drauge vaikštantys asmenys yra iš vieno namų ūkio? Kokių dokumentų reikia?

Policija tikrins tik tuo atveju, jeigu išeinama pasivaikščioti ar susitinka didesnės negu 2 asmenų grupė.

11. Ar medžiotojai/žvejai galės vykti į kitose savivaldybėse esančius plotus/prie telkinių? 

Ne, šiuo laikotarpiu į kitą savivaldybę galima vykti tik dėl būtinų objektyvių priežasčių. Taip pat primename, kad atvirose ir uždarose erdvėse gali susitikti ne daugiau 2 žmonių grupės arba vienos šeimos, ar vieno namų ūkio nariai.

12. Ar galima vaikus vežti į kitas savivaldybes, pvz. pas senelius, į ugdymo įstaigą ar pas vieną iš tėvų? 

-Vaikų negalima palikti pas giminaičius toje pačioje ar kitoje savivaldybėje.

-Parsivežti vaikus iš kitos savivaldybės galima, tačiau pareigūnai kiekvieną situaciją vertins individualiai ir galės imtis papildomų priemonių situacijai įvertinti. Pažymėtina, kad net ir leidus pasiimti vaikus, su giminaičiais kontaktuoti negalima.

-Kai vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų, judėjimo ribojimų metu su tuo iš tėvų vaikas ir turi būti. Vykti pas kitą iš tėvų galima tik tuo atveju, jei teismo sprendimu vaiko gyvenamoji vieta aiškiai nustatyta pas abu tėvus (t. y. vienam iš tėvų suteikiant teisę matytis su vaiku, o nurodant, kad dalį laiko vaikas gyvena pas vieną, dalį laiko – pas kitą iš tėvų).

-Dėl ugdymo paslaugų vežti vaikus į kitą savivaldybę leidžiama (tik dėl ugdymo paslaugų, kurios vyksta ne per nuotolį, pvz. į darželį), tokiu atveju būtina turėti ugdymo paslaugų sutartį.

13. Ar galima vykti į kitą šeimos ūkį, jeigu norima pasirūpinti asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys?

Tai yra leidžiama, tačiau, atsižvelgiant į itin didelę tokių atvejų įvairovę, tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai. Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus (pvz. apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę), kai tokia galimybė yra.

14. Ar galima vykti į kitas savivaldybes dėl (planinių) sveikatos priežiūros paslaugų?

Galima. Taip pat rekomenduotina turėti vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus (pvz. el. patvirtinimą iš sveikatos priežiūros įstaigos).

15. Ar studentai gali išvykti pas tėvus?

Studentai, atsižvelgiant į tai, kad studijos vykdomos nuotoliniu būdu, išvykę iš miesto, kuriame studijuoja, grįžti į jį negalės (nebent turi bendrabučio ar kitos gyvenamosios vietos nuomos sutartį, nekilnojamojo turto ar yra registruoti toje savivaldybėje).

16. Ar leidžiama teikti apgyvendinimo paslaugas?

Taip, tačiau jomis naudotis galima tik gyvenamosios vietos savivaldybės ribose (nepriklausomai nuo to, kada sudaryta apgyvendinimo paslaugų sutartis).

17. Ar galima pristatyti ar atsiimti prekes kitose savivaldybėse?

Prekių pristatymas į kitas savivaldybes galimas, atsiėmimas – tik toje pačioje savivaldybėje

18. Kada galima vykimas į kitas savivaldybes asmeniniais tikslais?

-Rekomenduojame nevykti niekur, kur negalėsite savo vykimo ir buvimo teisėtumo pagrįsti dokumentais.

-Jei išvyksite į kitą savivaldybę, o vėliau norėsite grįžti, tą padaryti bus galima tik turint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime Nr. 1418 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ numatytą teisėtą vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus (pvz. būsto nuomos sutartis, nekilnojamo turto nuosavybės dokumentus, darbo santykius įrodančius dokumentus (kai vykstama darbo reikalais). Jei minėtų ar kitų teisėtą tikslą pagrindžiančių dokumentų pateikti negalėsite, iki judėjimo ribojimų pabaigos (2021 m. sausio 3 d. imtinai) grįžti negalėsite.

-Jei ne savo gyvenamosios vietos savivaldybėje turite nekilnojamojo turto arba esate ten registruotas, Jūs turite teisę vykti, tačiau Jums galioja ir kiti apribojimai – pvz. bendravimas tik vieno namų ūkio ribose (pavyzdžiui, grįžimas pas tėvus, senelius ir (ar) kitus giminaičius šį reikalavimą pažeistų);

-Persikraustyti galima ir tarp skirtingų savivaldybių, tačiau tokiu atveju vykti būtina su visais asmeniniais daiktais, o pareigūnas situaciją vertintų individualiai (pvz. vykimas su keliais asmeniniais daiktais netraktuojamas kaip persikraustymas).

-Vykstant į savo tikslą, galima kirsti ir kelias savivaldybes, bet jos turi būti pakeliui Jūsų teisėtam vykimo tikslui.

-Vykti perduoti maisto ir kitų dalykų į kitas savivaldybes (taip pat ir bekontakčiu būdu) negalima (išskyrus atvejus, kai rūpinamasi asmenimis, kurie serga ar negali savimi pasirūpinti patys).
 

KITI KLAUSIMAI

19. Ar bus išduodami nedarbingumo pažymėjimai tėvams dėl vaikų mokymo namie?

Ne, nedarbingumo pažymėjimas nebus išduodamas, kol tęsiasi vaikų žiemos atostogos mokyklose.

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

2026-03-19

Vilnius šoka Kaunui

2026-03-19

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

2026-03-19
pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

2026-03-19

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

2026-03-19

Babtų gimnazisto triumfas

2026-03-18

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

2026-03-18

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

2026-03-18

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

2026-03-18

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

2026-03-18

Kaune veiks erdvė jaunimui

2026-03-18

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

2026-03-18

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

2026-03-18
Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

2026-03-18

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

2026-03-18

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

2026-03-18

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

2026-03-18
Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

2026-03-18

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

2026-03-18

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

2026-03-18

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

2026-03-18
Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

2026-03-17

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

2026-03-17

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

2026-03-17

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

2026-03-17
Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

2026-03-17
vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

2026-03-17

Lietuvos darželių bėdos

2026-03-17
Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

2026-03-17

Savaitės orai įvairuos

2026-03-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos