Gruodžio 4 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus į kviečia į Lietuvos karininko Medardo Vasiliausko fotografijų ir asmeninių daiktų parodos atidarymą. Tačiau tądien gretimoje Karo muziejaus salėje pradeda veikti ir dar viena paroda Drąsos gijos. Ši karinių uniformų rekonstrukcijų paroda taip pat veiks iki 2025 m. vasario 9 d.
Parodoje Drąsos gijos eksponuojamos įvairių laikų uniformų rekonstrukcijos kvies pakeliaus laiku nuo XVI a. karybos iki Lietuvos partizanų kovų. Lankytojams bus pristatytos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Abiejų Tautų Respublikos ir 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos karinės uniformos. Parodoje bus eksponuojami ir originalūs laikotarpių ginklai iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių.
Per amžius vedantis chronologinis pasakojimas supažindins su uniformų raida, formų, spalvų ir funkcijų kaita. Uniformomis aprengti manekenai tarsi kariai iš praeities, atspindintys ir vienas kitam perteikiantys kiekvieno laikotarpio dvasią ir karybą. Karių drąsos gija, perduodama iš kartos į kartą, pasakoja apie mūsų jų narsą ir atkaklią kovą už šalies laisvę.
Kasdienėms madoms keičiantis kas porą metų, karybos apranga yra daug konservatyvesnė. Tačiau mada gyva ir karyboje. Kokie įvykiai ir technologijos nulemia jos pokyčius? Kokia uniformos įtaka kultūrai ir žmonių savimonei? Ar gebame atpažinti laikotarpių iš uniformos spalvų ir formų? Ar, tyrinėdami piešinius ir fotografijas, teisingai suvokiame istoriją?
Tikime, jog Vytauto Didžiojo karo muziejaus karinių uniformų rekonstrukcijų paroda Drąsos gijos padės atsakyti į šiuos klausimus.