Antradienio popietę Raudondvario dvaro oranžerijoje susirinko beveik keturios dešimtys moterų: vienos besisukančios versle didžiąja savo gyvenimo dalį ir pasiekusios aukštumų, kitos – tik pradėjusios arba ketinančios pradėti tokią veiklą.
Idėja steigti neformalų moterų sambūrį, kuris ateityje galėtų išaugti į klubą arba kitokią visuomeninę organizaciją, kilo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorei Ramintai Popovienei. „Viena iš mūsų centro funkcijų yra padėti verslui konsultacijomis, seminarais, mokymais.
Kauno rajone itin daug verslių moterų, todėl norėjosi padiskutuoti apie tai, kas joms svarbu ir ką galėtume nuveikti kartu“, – pasakojo direktorė. Jos nuomone, tai galėtų būti dalijimasis patirtimi, savitarpio pagalba, mokymai, mentorystė, savanoriavimas, pagaliau – bendravimas, kurio taip pat labai reikia.
„Verslas yra tarsi Hario Poterio paslapčių kambarys, tačiau jame moterys skiriasi nuo vyrų tuo, kad moka dalintis“, – kalbėjo farmacijos bendrovės „Aconitum“ įkūrėja ir vadovė Rima Balanaškienė, savo kelią pradėjusi nuo medicinos studijų, vėliau išmėginusi žurnalistiką ir galiausiai pasukusi į verslą.
Tai, kad moterų bendrystė yra galingas dalykas, pripažino ir Indrė Benevičienė, kartu su vyru Vincu įkūrusi šeimos įmonę „Žali žali“. Ringaudiškių gaminamus sveikus produktus jau gerai žino Lietuvos vartotojai. Tris vaikus auginanti Indrė pastebėjo, kad dėl verslo liko mažiau laiko šeimai, todėl moteris vadybą paliko vyrui, o pati ėmėsi to, kas arčiau sielai – sukūrė personažą Daigą Padaigą ir keliauja po darželius bei mokyklas, pasakodama apie sveiką maistą.
Kita veikli moteris Gintarė Ramanauskienė kartu su vyru Gyčiu taip pat vysto šeimos verslą – vaizdingoje Kačerginė vietoje, greta dviračių tako, atidarė užeigą „Piliakalnio kiemelis“.
Gintarė ir Gytis – Kačerginės senbuviai, čia pat stovi ir jų gyvenamasis namas. Besimėgaudami gyvenimu gamtoje sutuoktiniai suprato, kad gražūs vaizdai gali pasitarnauti šeimos biudžetui, todėl atitvėrė dalį sklypo ir įkūrė užeigą, kuri netrukus tapo labai populiari.
Puikiai žinoma ir Antalkių kaime (Vilkijos apylinkių sen.) įsikūrusi Sadauskų sodyba, kuriai vadovauja Monika Sadauskaitė-Pocė. Jauna moteris yra žinoma ir savo pilietiniais poelgiais, nesavanaudiška parama Ukrainos karo pabėgėliams.
Kitos moterys, gurkšnodamos kavą, taip pat atskleidė savo patirtis, išsakė lūkesčius. Šmaikščias dvariškas istorijas pasakojo į oranžeriją užsukusi grafienė Rozalija – lankytojų pamėgta gidė Lina Čekanauskienė.
Renginyje dalyvavusi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Astrida Miceikienė pakvietė visas moteris semtis žinių: atvykti į mokymus, seminarus, parodas.
Susitikimo dalyvės išsirinko valdybą, dalijosi kontaktais ir sutarė tęsti bendravimą.