Spalio 11 d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) iškilmingo Senato posėdžio metu VDU Garbės profesoriaus regalijos buvo įteiktos prel. prof. hp. dr. Vytautui Steponui Vaičiūnui – dvasininkui, mokslininkui, diplomatui, katalikų teologijos mokslo bazės atkūrėjui Lietuvoje, žinomam visuomenės veikėjui. VDU Garbės profesoriaus vardas prelatui skirtas už jo svarų indėlį į teologijos mokslą, nuopelnus VDU bei universiteto vardo garsinimą pasaulyje.
„Dievas pasirūpino, kad mano gyvenimo kelias jau daugiau nei 30 metų eina kartu su prelato keliu, ir aš vis dar nenustoju žavėtis šiuo nuoširdžiu ir talentingu žmogumi. Ištikimybė Dievui nelieka neapdovanota, o jus Dievas apdovanojo įvairiais gabumais. Ne vienas čia man pritars, kaip smagu būti ir bendrauti su prelatu, kuris nelieka abejingas nė vienam su kuriuo dirbo ar susitiko“, – apdovanojimu prel. prof. Vytautui S. Vaičiūnui džiaugėsi VDU rektorius prof. Juozas Augutis.
Sveikindamas prelatą Kauno Arkivyskupas Metropolitas VDU Katalikų teologijos fakulteto Didysis kancleris Kęstutis Kėvalas taip pat pabrėžė prel. prof. Vytauto S. Vaičiūnio atsidavimą kitiems:„Tiek įvairiausių užsiėmimų, tiek įvairiausių pareigų, bet nežiūrint jų visų, esat giliausioje savo esmėje kunigas. Iš to, kad esate pakviestas Kristaus, leidotės į įvairiausius nuotykius, kurie jus privedė net prie trylikos skirtingų pareigybių, kurias Bažnyčia jums patikėjo, nes jūs jas priėmėte. Visa tai kalba, kad jūsų širdis pilna entuziazmo. Entuziazmo gyventi ir save dovanoti kitiems“.
Pristatydamas VDU Garbės profesoriaus nuopelnus VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. dr. Benas Ulevičius teigė, kad be prelato prof. Vytauto S. Vaičiūno nuopelnų VDU Katalikų fakulteto arba nebūtų, arba jis turėtų daug mažiau gyvybės bei svarbių ryšių su tarptautine akademine bendruomene ir Lietuvos visuomene.
„Būtent prelatui vadovaujant fakultetui ir didžiąja dalimi jo dėka fakultetas buvo kuriamas, stiprėjo ir tapo solidžia mokslo ir studijų institucija. Prel. prof. Vytauto S. Vaičiūno diplomatinių gebėjimų, profesionalumo, išminties, pasiaukojimo ir priimtų protingų sprendimų fakultetas tapo visaverte teologijos mokslo oaze, turinčia respublikinę ir tarptautinę reikšmę“, – teigė doc. dr. B. Ulevičius.
Pasak jo, daugelis absolventų, studijavusių fakultete anuomet, prisimena dekano Vytauto S. Vaičiūno tėvišką širdį, rūpestingumą, palaikymą ir dėmesį: „Dekanas pažinojo fakulteto studentus , žinojo jų džiaugsmus ir iššūkius. Fakultete studijavo ir studentai iš nepasiturinčių šeimų. Dekanas visada rūpinosi, kad įvairios užsienio ir Lietuvos paramos pasiektų šiuos studentus. Uolesnius studentus jis skatino tęsti studijas užsienyje, tuomet, grįžus į tėvynę darbuotis fakultete. Šį tėvišką ir kolegišką paraginimą visada lydėjo reikalinga pagalba ir vertingi patarimai. Taip užaugo visa naujų jaunų teologų karta, kurių darbais šiandien didžiuojamės.“
Anot doc. dr. B. Ulevičiaus, reikšmingi ir prelato moksliniai darbai bei gausūs moksliniai straipsniai, jo rūpesčiu atkurtas prieškario Lietuvoje pradėtas leisti religijos mokslų žurnalas „Soter“, kuris gyvuoja iki šiol. Taip pat prelatas garsėja savo kūryba – yra išleidęs net 14 poezijos knygų.
2003 m. prel. prof. Vytautui S. Vaičiūnui įteiktas Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius ir popiežiaus Jono Pauliaus II suteiktas prelato garbės titulas.
Atsiimdamas apdovanojimą VDU Garbės profesorius prel. Vytautas S. Vaičiūnas prisiminė savo gyvenimo, kunigystės ir akademinį kelią. „Ką mes gauname iš Dievo priklauso nuo mūsų pačių apsisprendimo. Ar mes tas dovanas leidžiame į apyvartą, ar užkasame jas. Manau, kad visi tie čia išvardinti nuopelnai ir pareigos yra Dievo dovana, – prelatas prisiminė ir visus žmones, kuriuos sutiko savo kelyje, ir studentus, iš kurių net aštuoni buvo vyskupais, o daugelis užima aukštas pareigas ne tik universitete, bet ir valstybėje. – Visa tai įprasmino mano asmeninį gyvenimą.“