Artėjant pasaulinei Tuberkuliozės dienai kovo 20 d., antradienį 11.15 val. Kauno klinikinėje ligoninės Vaikų ligų II skyriuje lankysis paramos ir labdaros fondo „Saulės smiltys“ savanoriai ir kunigas Pedro Pich.
Dvasininkas surengs mažąjį futbolo turnyrą, nes pats būdamas šio žaidimo fanas neretai su tuberkulioze sergančiais vaikais ligoninės koridoriuose gainioja kamuolį.
Dėmesio sulauks ir skyriaus medikai bei slaugytojos. Kaip sakė fondo „Saulės smiltys“ vadovė Marija Dubickienė, jiems bus įteikti papuošalų dizainerės Sigitos Ivoškaitės dirbiniai. „Šiemet norėjome pagerbti personalą už pasiaukojantį ir kilnų darbą su mažaisiais pacientais“, – sakė M.Dubickienė.
Tuberkuliozės paplitimo problema Lietuvoje tebėra itin aštri. Kauno klinikinėje ligoninėje netuštėja vaikų palatos, kuriose gydomi šia liga sergantys mažieji pacientai. Iš viso skyriuje šiuo metu guli 11 džiova sergančių vaikų. Iš jų dviem diagnozuota atviroji ligos forma.
Atvira tuberkuliozė yra pavojinga aplinkiniams, nes ja sergantis žmogus tuberkuliozės mikobakterijas skleidžia į aplinką kosėdamas, čiaudėdamas, net kalbėdamas, nes liga užkrečiama oro – lašeliniu būdu. Todėl sergantys šios formos džiova vaikai guli specialiose, izoliuotose nuo kitų ligonių palatose.
Paprastai tokia ligos stadija pasiekiama jos negydant.
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje kasmet gydoma apie 200 pacientų sergančių tuberkulioze ir turinčių latentinę (paslėptąją) tuberkuliozės infekciją. Vaikams tuberkuliozės diagnozė sukelia daug psichologinių bėdų, nes mūsų visuomenėje gajus įsitikinimas, kad šia liga suserga tik asocialūs asmenys, netvarkingi asmenys. Tačiau medikų teigimu, iš tikrųjų džiova yra oro lašeliniu būdu plintanti infekcija, todėl ja galima užsikrėsti bet kur: gatvėje, troleibuse, kine. Dauguma vaikų susirgusių tuberkuliuoze būna iš tvarkingų šeimų, pažangūs moksleiviai.
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje gydomi vaikai iš visos Lietuvos. Skyriuje atliekami bakteriologiniai, imunologiniai, alerginiai, radiologiniai, endoskopiniai tyrimai. Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi 2 – 6 mėnesius, todėl jiems sudarytos galimybės tęsti mokslą. Yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos – pedagogės.