Ankstyvas kėlimasis ryte, pasiruošimas, kelionė į darbą ir grįžimas vėlai vakare. Ar jus žavi toks gyvenimo ritmas? Ko gero, sunkiomis dienomis, daugelis iš mūsų susimąsto apie galimybę kažką pakeisti ir pradėti gyventi kitaip: daugiau laiko skirti sau ir savo artimiesiems, būti nepriklausomu ir pačiam valdyti savo dienotvarkę.
Jei turite mėgstamą darbą, kuriame patys planuojate savo dieną – jums tikrai puikiai sekasi! Tačiau visiems kitiems, sunkiai dirbantiems, jaučiantiems nuolatinę įtampą ir stresą, bet norintiems visa tai pakeisti, vertėtų ieškoti kitokių uždarbio ir savęs realizavimo galimybių. Viena iš tokių – nuosavas verslas.
Nuo idėjos iki rezultato
Šiuolaikinėje darbo rinkoje, vis labiau įsitvirtina nuotolinis darbas, kuris darbuotojams suteikia daugiau laisvės pojūčio ir planavimo galimybių. Tačiau darbas iš namų dar nereiškia, jog galite laisvai planuotis savo darbo dieną ir būti nepriklausomi bei pilnai atsakingi už save. Visa tai galite pakeisti pradėję vykdyti nuosavą verslą.
Pirmieji žingsniai savo verslo link gali būti iš ties sunkūs – reikia sugalvoti gerą idėją, sukaupti pradinį kapitalą ir suplanuoti veiklą. Vienas iš verslumą ribojančių veiksnių yra lėšų trūkumas. Jei esate užtikrintas savo idėja, verslo pradžiai trūkstamas lėšas gali suteikti bankinės paskolos, Saldo greitieji kreditai ar kitokios finansavimo bendrovės. Tačiau reikia pabrėžti, kad skolinimasis turi būti atsakingas ir gerai apgalvotas žingsnis.
Apsisprendus kurti nuosavą verslą, turite sau atsakyti į klausimus – ką aš geriausiai moku ir kas man labiausiai patinka? Pasistenkite išnaudoti savo turimus įgūdžius, tačiau jei jaučiatės neužtikrintai, visada galite kreiptis pagalbos į verslo konsultantus. Nuotoliniu būdu organizuojami įvairus kvalifikacijos kėlimo kursai gali būti puiki išeitis, siekiantiems atnaujinti ar patobulinti savo įgūdžius, nes mokytis – niekada ne per vėlu!
Tik atkakliai siekdami savo tikslų ir eidami iš anksto numatyta kryptimi, galėsite vystyti savo nuosavą verslą ir pasiekti užsibrėžtą rezultatą.
Verslo namuose privalumai
Jei apsisprendėte kurti verslą savo namuose, verta žinoti, jog toks verslo modelis turi savo privalumų ir trūkumų. Galima išskirti pagrindinius verslo namuose privalumus:
- Galite sutaupyti patalpų nuomai skirtas pinigų sumas. Jums nereikės išleisti pinigų biuro ar gamybinių patalpų nuomai, bei papildomai rūpintis pastatų priežiūra.
- Galite lengviau planuoti savo dienotvarkę. Laiką, kurį sugaišdavote keliaudami iš namų į darbą, galėsite panaudoti asmeniniams reikalams arba poilsiui.
- Namų biuro įrengimas reikalauja mažesnių investicijų. Daugelis iš mūsų namuose jau turime darbo stalą, kėdę ir asmeninį kompiuterį. Šių dalykų turėtų pilnai pakakti, kad įsirengtumėte savo darbo vietą.
- Mažesnis pradinių investicijų poreikis. Priklausomai nuo verslo pobūdžio, namų infrastruktūrą galite nesunkiai pakeisti ir pritaikyti pagal jūsų poreikius.
- Jums neprivalu laikytis aprangos kodo ar elgesio taisyklių. Vykdant verslą iš savo namų, jūs patys planuojate savo dienotvarkę, todėl galite elgtis ir rengtis taip, kaip jums tuo metu atrodo tinkama.
Verslo namuose trūkumai
Kad ir kaip viliojančiai viskas skambėtų, vystant verslą namuose, galite susidurti ir su tam tikrais iššūkiais:
- Didelė atsakomybė. Jūs vienas būsite atsakingas už visus vykstančius procesus, todėl esant dideliam krūviui, gali atsirasti papildoma įtampa.
- Vienišumo jausmas. Jei vykdote individualų verslą, galite pasiilgti komandiškumo jausmo, nes visus klausimus turėsite spręsti vieni.
- Santykiai su šeimos nariais. Vykdant verslą namuose reikia apsibrėžti griežtas linijas ir aiškiai išskirti verslo ir šeimos reikalus.
- Ribota plėtra. Namų sąlygos gali riboti jūsų verslo plėtrą, ypatingai jei jums reikės papildomos erdvės naujų idėjų įgyvendinimui.
- Įvaizdis prieš klientus. Siekdami sudaryti teigiamą įvaizdį klientams, susikurkite darbinę savo namų verslo kabineto aplinką ir įtikinkite savo klientus, kad esate verti jų pasitikėjimo!