Minėdama Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį į kibernetinį psichinės sveikatos prevencijos aspektą, kuris ypač veikia vaikų, paauglių ir jaunimo savijautą. Pasak parlamento vadovės, technologijos, socialiniai tinklai yra puiki terpė palaikyti, skatinti, dalytis informacija, tačiau taip pat kartu gali neigiamai paveikti psichikos sveikatą ir net skatinti savižudiškas mintis ar elgesį.
„Kibernetinės patyčios ir priekabiavimas, priklausomybė nuo socialinių tinklų, spaudimas ir nesibaigiantis savęs lyginimo su kitais maratonas yra naujosios grėsmės, galinčios paveikti mūsų psichinę ir emocinę sveikatą. Galinčios kelti gilų emocinį stresą, depresiją, nerimą ir tamsias mintis. Kita vertus, nevisaverčiais žmones skatina jaustis ir perdėtas prabangaus, idealizuoto, tobulo gyvenimo demonstravimas. O romantizuoti savižudybės atvejai ypač pavojingi tiems, kurie išgyvena įvairių sunkumų“, – įsitikinusi Seimo Pirmininkė.
Seimo Pirmininkės nuomone, kad interneto erdvė būtų draugiška visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, psichikos sveikatai, reikėtų atsakingai naudotis socialiniais tinklais, išmokti atpažinti pavojus, kritiškai mąstyti ir atskirti realybę nuo publikuojamo turinio. Kartu reikalinga griežtesnė kova su kibernetiniu smurtu, plintančiais pavojingais „išgyvenimo“ iššūkiais ir žaidimais.
„Savižudybės ir jų prevencija – sudėtinga ir labai įvairialypė tema, kurios problemas išspręsti gali tik kompleksiniai ilgalaikiai metodai. Tegul ši diena mums primena, kad tai yra visų – atskirtų piliečių, visuomenės ir valstybės – bendra atsakomybė. Drauge galime sukurti saugesnį pasaulį, kuriame kiekvienas jaustųsi išgirstas, suprastas ir vertinamas“, – sako Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.