Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Sąmokslo teorijų algoritmai. Dėl Jūsų vargų kalti JIE

  • 2024-11-28
  • kaunieciams.lt
  • Gyvenimas, Redakcija, Žiniasklaida

Mes gyvename paradoksaliu metu. Nors šiuos laikus vadiname informacijos amžiumi, tačiau dėl informacijos pertekliaus tuo pačiu metu dažnai nugrimztame į informacinę tamsą. Informacijos kiekiui augant žmonės suvokia vis mažesnę jos dalį, tad vis mažiau gilinasi į tai, kas, kaip ir kodėl vyksta pasaulyje, ima sklęsti informaciniu paviršiumi. Ir tampa lengvu grobiu manipuliatoriams.

Kęstutis Gečas

Apie pasaulio aiškintojus, kaip pagalbą atsispiriant manipuliacijoms rašiau prieš porą metų, detaliau paskaitysite čia. O šiandien pakalbėsime apie vieną ryškiausių manipuliacijos algoritmų – sąmokslo teorijas. Kodėl jos gimsta, kaip jos konstruojamos ir kas yra tikrieji laimėtojai bei pralaimėtojai.

Sąmokslo teorijos komponentai

Kai analizavau sąmokslo teorijas, man buvo kiek netikėta atrasti, kad jų šerdį sudaro tas pats algoritmas kaip ir informaciniuose karuose – Karpmano dramos trikampis. Koks nors asmuo ar jų grupė teigia esanti auka, kita grupė ar organizacija įvardijama persekiotoju (t.y. blogiečiu), o trečiame kampe įsitaiso gelbėtojas, kuris imasi herojiškai gelbėti auką ir kovoti su blogiečiu (persekiotoju).

Apie informacinius karus jau ne kartą rašiau – čia rasite vieną detalesnių mano tekstų, tad nesustosime.

Tačiau sąmokslo teorijos turi keletą esminių skirtumų. Jeigu informaciniuose karuose šį trikampį inicijuoja pretendentai į auką, tai sąmokslo teorijose šį trikampį dažniausiai inicijuoja tas, kuris vėliau nori tapti gelbėtoju. Kodėl? Nes kai nėra aukos, tada nėra ir gelbėtojo. Arba tas, kuriam naudinga turėti atpirkimo ožį – visas bėdas suversti kažkam, kurį galima demonizuoti.

Paimkime pavyzdį.

Viena žinomiausių sąmokslo teorijų, kuri jau plačiai pripažinta kaip dirbtinai sukurta, yra apie žydų planus užvaldyti pasaulį – vadinamieji Siono išminčių protokolai. Wikipedijoje galite pasiskaityti, kad įvairūs nepriklausomai atlikti tyrimai parodė, jog tai buvo carinės rusijos slaptosios policijos padaryta klastotė. Kodėl tai buvo padaryta? Nes carinės rusijos valdžiai reikėjo vidinio priešo, kuriam būtų galima suversti kaltę už sunkų žmonių gyvenimą.

Beje, apie šią sąmokslo teoriją vienas žymiausių XX a. moderniosios kalbotyros (semiotikos) atstovų jau Anapilin išėjęs Umberto Eco parašė puikią knygą „Prahos kapinės“ – nuoširdžiai rekomenduoju.

Štai čia atsiremiame į dar vieną svarbų komponentą, kuris užtikrina sąmokslo teorijų gyvybingumą, – fundamentalioji atribucijos klaida. Psichologai šiuo terminu vadina principą, kad mes, žmonės, linkę manyti, kad mums gyventi yra sunkiau nei kitiems, kad kitiems tai sekasi, o mums viską tenka uždirbti sunkiu prakaitu ir t.t.

Mums svarbiausias vienas šios teorijos aspektas – žmonės linkę tikėti, kad dėl jų sunkaus gyvenimo yra kalti kiti, t.y. jiems būtų lengviau, jeigu ne kažkas kitas, kuris kažko nepadarė arba priešingai – pakenkė. Sąmokslo teorijų kūrėjams to tik ir tereikia, jie paslaugiai sukuria netikrą istoriją, kuri lyg ir įrodo ar patvirtina, kad dėl žmonių vargų yra kaltas kažkas kitas.

Taigi turime paradoksą – sąmokslo teorijų kūrėjai vaidina gelbėtojus, tačiau išties jie yra tikrieji persekiotojai, kurių manipuliacijos aukomis tampa kiti.

Beje, rusijoje niekas nesikeičia – ten, kaip žinia, konstruojamos sąmokslo teorijos apie tai, kad „ne mes užpuolėme Ukrainą, tačiau buvome priversti gintis nuo Vakarų grėsmės (suprask, gintis nuo Vakarų ir Ukrainos sąmokslo prieš rusiją)“ ir t.t. 

Ašis – ketinimų koregavimas

Supaprastintai, sąmokslo teorijos kepamos koreguojant tikrus, jau esamus arba nutikusius, įvykius ir sprendimus. Dažniausiai pakeičiamas (melagingai perpasakojamas) įvykio ar sprendimo tikslas ar priežastis, kas automatiškai perkoduoja, iškraipo realybę ir sugeneruoja klaidingas išvadas.

Svarbi sėkmės sąlyga – iškraipytas, melagingas tikslas turi turėti neigiamų ketinimų komponentą:

 

  • Lėktuvų danguje paliktos garų juostos (jokio ketinimo) iš tikrųjų yra „chemtrail“, t.y. lėktuvai purškia nuodus gyventojams ant galų (neigiami ketinimai).
  • Vakcinų gamintojai gelbsti pasaulį (teigiami ketinimai)? Ne, jie iš tikrųjų žaloja mūsų sveikatą (neigiami ketinimai)!
  • Žemė iš tikrųjų yra plokščia, o teigiantys, kad ji yra apvali, iš tikrųjų nuo mūsų slepia kitus žemynus (neigiami ketinimai). Prisipažinsiu, man šita sąmokslo teorijų yra juokingiausių ir liūdniausių vienu metu – kas turi sukti žmogaus galvoje, kad jis tuo patikėtų.

 

Verta pakartoti svarbų aspektą – sąmokslo teorijų kūrėjai nekeičia realybės ir įvykių, jie koreguoja įvykių tikslus (priežastį), kas automatiškai pakeičia suvokimą. Štai principinė schema.

Sugrįžkime prie vienos žinomiausių sąmokslo teorijų – vadinamųjų Siono išminčių protokolų. Kaip atrodytų šios sąmokslo teorijos schema?

Suprantama, kad tai yra supaprastinta schema, nes šis tekstas skirtas populiariai paaiškinti komunikaciją ir pagrindines koncepcijas.

Bet kurios sąmokslo teorijos sėkmės paslaptis glūdi būtent pikantiškose ir emocijas skatinančiose detalėse, aplinkybėse ir t.t.

Ir svarbiausia yra sklandumas – kad skambėtų įtikinamai ir logiškai. Todėl sąmokslo teorijose gali būti siejami įvykiai ar faktai, kurie neturi nieko bendro. Apie šią sklandžios, bet klaidingos logikos problemą esu detaliau rašęs prieš kurį laiką – galite pasiskaityti čia.

Kodėl sąmokslo teorijos veikia?

Todėl, kad jos skatina malonų jausmą – dėl visko kalti JIE.

Tad pirmiausia jomis ir apeliuojama į emocijas. Yra geras posakis: „komunikacijoje žinutė yra raketa, o emocijos – raketinis kuras“. Nes emocijos atkreipia dėmesį ir skatina veikti, mobilizuoja rėmėjus. Primenu klasikinę schemą.

Detaliau apie jausmus ir emocijas rašiau prieš pusmetį.

Todėl, kad sąmokslo teorijoms taip pat labai padeda patvirtinimo šališkumas (confirmation bias) – žmonės yra linkę ieškoti, interpretuoti, atsiminti ar išryškinti informaciją, kuri patvirtina jau turimus jų įsitikinimus, nuomones ar prielaidas, tuo pačiu ignoruodami arba nuvertindami informaciją, prieštaraujančią jų įsitikinimams. Todėl žmonės gali lengviau patikėti neteisinga informacija (pavyzdžiui, fake news), jei ji atitinka jų išankstinius įsitikinimus.

Sąmokslo teorijos yra labai laukiamos taip vadinamuose Aido kambariuose. Apie juos rašiau lygiai prieš dvejus metus ir šios dienos įrašui tiesiog idealiai tinka viena mintis: Tada sėdau ieškoti atsakymo ir radau paaiškinimą: skleisdami konspiracijos teorijas žmonės sustiprina savo socialinį statusą („Jūs net nežinote, kad žemė plokščia, Jus visi apgaudinėja, bet aš vienintelis žinau tiesą“ ir t.t.).

Taigi psichologai atrado, kad tie, kurie skleidžia sąmokslo teorijas, jaučiasi „kieti“.

Kokie vaistai?

Jų yra keletas, tačiau pagrindinis, suprantama, neleisti susidaryti informacijos vakuumui.

Sąmokslo teorijų kūrėjai naudojasi žmonių nenoru ar nesugebėjimu geriau suvokti pasaulį, priežastinius ryšius. Todėl natūralus ir efektyviausias būdas šviesti visuomenę paaiškinant procesus, tikrąją situaciją, sprendimus ir įvykius. Kaip anądien rašiau – daugiau dėmesio skiriant atsakymams į klausimus „kodėl?“.

Kitas sprendimas – skatinti žmonės mąstyti ir analizuoti informaciją, o ne paklusti visuotinai priimtinoms idėjoms. Tačiau nereikia apsigauti, šis kelias nebus lengvas, nes tūkstančius metų trunkanti evoliucija žmonių smegenis įpratino ieškoti lengviausio kelio, paprasčiausio paaiškinimo, todėl mąstymas ir analizė nėra įprasta veikla daugeliui mūsų.

Trečias vaistas yra sunkiausias – diskusija. Sąmokslo teorijos yra tampriai susijusios su mano jau minėtais Aido kambariais, kada žmonės jungiasi į grupes ir girdi bei patvirtina vienas kito mintis. Griauti Aido kambarius ir išlaisvinti jų kalinius galima tik per komunikaciją bei diskusiją, kas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta.

Atkreipkite dėmesį, kad visos sąmokslo teorijos nėra įrodytos, o remiasi hipoteze „kas gali paneigti galimybę?“.

Todėl sąmokslo teorijų kūrėjams labai lengva jas kurti, o jas paneigti sudėtinga ar net neįmanoma (kaip paneigti tai, ko nėra?). Iš to seka išvada – visuomenė neturi toleruoti teiginio „kas gali paneigti galimybę?“. Tai gali būti hipotezė, kurią išsakęs asmuo turi eiti ir ieškoti jai įrodymų, tačiau tai negali būti teiginys, kurį turi neigti priešinga pusė. Visuomenė turi būti skatinama priimti tik tas teorijas ir idėjas, kurios yra įrodytos.

Šiandien tiek, tikiuosi, patiko.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos