Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

KTU tyrėja: DI jau dabar radikaliai keičia mūsų gyvenimus

  • 2024-06-02
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Mokslas, Švietimas, Technologijos

Pastaraisiais metais sparčiai besivystančios technologijos, įskaitant dirbtinį intelektą (DI), transformuoja ne tik verslo sektorių, bet ir mokslinių tyrimų veiklą. Mūsų gyvenimus nepaliaujamai ir vis dažniau keičia įvairios disruptyvios technologijos, kurių atsiradimas ir taikymas radikaliai pakeičia procesus, vykstančius ne tik verslo sektoriuose, bet ir asmeniniuose visuomenės gyvenimuose.

Pasak Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menu fakulteto (KTU SHMMF) dėstytojos ir tyrėjos Vilmos Sukackės, galima pastebėti, kad siekiant optimizuoti procesus, disruptyvias (griaunančias) informacines ir komunikacines technologijas pirmiausia bando „prisijaukinti“ ir taikyti verslo sektorius.

Kituose sektoriuose, kur galimybės investuoti į šių technologijų kūrimą, taikymą ir darbuotojų apmokymą yra ribotos, inovacijų diegimo procesas ir pritaikomumo paieškos vyksta kiek lėčiau.

Švietimo problemų neišsprendžia

V. Sukackė teigia, kad švietimo sektoriuje pastebima tendencija, kad vos tik atsiranda nauja technologija, kurią neretai pirmiausia diegia įvairios verslo šakos, tikimasi, kad jos pagalba bus išspręstos visos švietimo problemos.

KTU dėstytoja ir tyrėja V. Sukackė
KTU dėstytoja ir tyrėja V. Sukackė

„Gartnerio technologijų brandumo ciklas (angl. Gartner Hype Cycle, GHC) rodo, kad po bet kokios technologinės inovacijos atsiradimo įprastai seka didelis lūkesčių pikas. Pavyzdžiui, paplitus Masiniams atviriesiems internetiniams kursams (angl. MOOC), virtualiajai realybei (angl. VR), mokymosi analitikai (angl. Learning Analytics), žaidybinimui (angl. gamification) tikėtasi, kad bus galima užtikrinti aukšto lygio, įtraukų, inovatyvų švietimą, pereiti iš mokymo į mokymosi paradigmą “, – teigia KTU tyrėja.

V. Sukackės teigimu, nors moksliškai įrodyta, kad šios inovacijos yra naudingos ir duodančios teigiamų pokyčių, visgi jos nėra panacėja ir dažniausiai pasitarnauja tik konkrečiose, siaurose veiklos srityse.

„ChatGPT“ – pike

„Turbūt nėra šiuolaikines naujienų medijas vartojančio žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs dažnai kalbančių ekspertų apie pasaulį per naktį pakeitusią dideliu kalbos modeliu grįstą technologiją – „ChatGPT“. Jau minėtas GHC ciklas rodo, kad „ChatGPT“ technologija vis dar pike – puikiai naudojamas įrankis verslo, švietimo ir kituose sektoriuose. Šiuo metu aktyviai siekiama įvertinti, kur optimaliai galima pritaikyti šią technologiją ir identifikuoti jos galimybes ir ribotumus“, – sako V. Sukackė.

Jos teigimu, mokslininkų susidomėjimas dirbtinio intelektu (DI), „ChatGPT“ ir kitomis technologijomis tyrimuose sparčiai auga. Daug dėmesio skiriama disrupcinių technologijų potencialui, įskaitant mechaninių darbų optimizavimą, greitą didžiųjų duomenų apdorojimą ir automatizuotą analizę bei tarpdisciplininių tyrimų palengvinimą.

Visgi, pasak KTU tyrėjos, reikėtų pastebėti, kad mokslininkai į DI taikymą reaguoja kiek atsargiau, įtariau ir, galbūt galima teigti, realistiškiau – patirtis diktuoja, kokie įrankiai ar technologijos turi kokias galimybes ir kokius ribotumus, ir kokį pasirengimą turėtų turėti su duomenimis dirbantis tyrėjas.

„Kartu su automatizuota duomenų gavyba ir analize didėja galimybės prisidėti prie duomenų mokslo ir mokslinių tyrimų jaunuoliams, kurie galbūt nesieja savęs su matematika, statistika, informatika. Gausu ir vis atsiranda įrankių, kurie skaičiavimus atlieka vos kelių mygtukų paspaudimu“, – sako ji.

Pasak KTU mokslininkės, tyrėjui lieka tik gautą rezultatą paaiškinti, interpretuoti, susieti su kitų mokslinių tyrimų rezultatais, kas nors gali atrodyti priešingai, visgi nėra pati lengviausia mokslinio tyrimo atlikimo dalis, todėl reikalingas tinkamas pasirengimas.

DI – asistentas ar vergas?

Viena iš temų, kuriomis pastaruoju metu diskutuoja mokslininkai – DI asistentų taikymo etika.

Viena diskurso linija tokia, kad DI yra tiesiog paprastas įrankis, kitos pusės šalininkai visgi labiau „sužmogina“ DI ir kelia klausimus apie DI kaip nemokamo darbuotojo taikymo etiką. Taip pat keliami klausimai apie išteklių, kurie eikvojami atsakant nereikšmingas ar nevykusiai pateiktas užklausas (angl. prompts) pokalbių robotams, jų poveikį aplinkai (t. y. sugeneruojama šiluma, naudojami elektros ištekliai ir t.t.).

V. Sukackės teigimu, tarptautinės konferencijos ir moksliniai tyrimai apie žmogaus ir robotų arba kompiuterių bendrą darbą kartu nėra naujas reiškinys, tačiau mažai diskutuojama apie mokslininkų darbą kartu su DI kaip mokslinio tyrimo atlikimo asistentu, pagalbininku.

„Mokslinių tyrimų atlikimo procese turėti asistentų nėra nauja – tam tikras procedūras dažnai atlikdavo ir vis dar atlieka studentai, jaunesnieji mokslo darbuotojai“, – sako ji.

Jos teigimu, galime kelti klausimą – kokią DI naudą kaip tam tikrą pagalbininką šiuo metu gali išnaudoti mokslininkai? Vienas iš gero mokslinio tyrimo kokybės kriterijų – stiprus teorinis pamatas, paremtas kitų mokslininkų atliktais darbais, sukurtomis teorijomis, koncepcijomis.

DI pagalba galima sutaupyti daug laiko resursų tą pagrindą sudarant. Šiuo metu yra prieinamos įvairios platformos, kurios vos kelių mygtukų paspaudimu identifikuoja, pavyzdžiui, tarpusavyje susijusius mokslinius tyrimus, mokslininkų grupes ir kt.

Gerbiamos ir skirtingų disciplinų atstovams pažįstamos duomenų bazės, kaip, pavyzdžiui, SCOPUS, kuria savo DI įrankius, kurių pagalba galima pasirinktai temai sugeneruoti santraukas su nuorodomis į šaltinius, ką tik gan retais atvejais korektiškai gali padaryti „ChatGPT“, sugeneruoti interaktyvius koncepcijų žemėlapius, identifikuoti labiausiai cituojamus mokslinius darbus ir tam tikrų temų ekspertus.

DI negali atpažinti sarkazmo

V. Sukackės teigimu, visais atvejais svarbu kritiškai įvertinti, kokia metodika remiantis buvo sugeneruoti ir pateikti rezultatai.

„DI pagalba dar galima automatizuotai surinkti ir apdoroti duomenis, atlikti jų analizę, atvaizduoti rezultatus. Pavyzdžiui, vienos iš pasaulyje lyderiaujančių kokybinių ir mišrių tyrimų atlikimui naudojamos programinės įrangos MAXQDA DI asistentas gali pasiūlyti temas ir kategorijas duomenų analizei, paaiškinti terminus ir pateikti duomenimis paremtus atsakymus, perfrazuoti teksto dalis ir dar daugiau“, – pabrėžia KTU tyrėja.

Tokių platformų kaip ZOOM ir „MS Teams“ pagalba galima automatizuotai transkribuoti interviu. Verta susimąstyti, ar vardan tam tikrų procesų optimizavimo pažado reikėtų atsisakyti komandos, sudarytos iš nuolat augančių profesionalų ir galimybės labiau patyrusiems mokslininkams ir tyrėjams auginti jaunuosius kolegas?

Šioje diskusijoje ne ką mažiau svarbu ir tai, kad pirminis duomenų apdorojimas reikšmingai prisideda prie vėlesnės duomenų analizės. Kuo daugiau mokslininkas asmeniškai „prisiliečia“ prie duomenų, tuo gilesnės analizės ir įžvalgų galima tikėtis.

Neretai negalima ir nevertėtų tiesiog aklai pasikliauti DI atliktos analizės rezultatais. Geras pavyzdys būtų pastaraisiais dešimtmečiais vis populiarėjanti automatizuota sentimentų analizė. Jeigu pagalvosime, kad mes, kaip žmonės, ne visada gebame atpažinti sarkazmą, ironiją, skaityti tarp eilučių, tai to tobulai padaryti DI, bent jau kol kas, dar irgi negali.

Be to, atlikdamas analizę, DI nebūtinai atpažįsta specifinių bendruomenių komunikacijos raišką. Dažniausiai DI yra kultūriškai „kvailas“. Jis taip greitai nesupranta ir neišmoksta kalbos, kuri yra kintantis organizmas, niuansų, kultūrinių elementų, negeba skaityti tarp eilučių ir t.t.

„Ryškiausias to pavyzdys galėtų būti pasaulyje populiarios meno ir pramogų šakos atstovų, „drag“ karalienių (angl. drag queens) vartojami kreipiniai, kurie ne bendruomenės nariams gali pasirodyti įžeidžiantys, netinkami, tačiau bendruomenės narių yra vartojami kaip mažybiniai, maloniniai žodžiai“, – sako V. Sukackė.

Kuriami įstatymai

Mokslininkai DI taiko ne tik duomenų rinkimui, apdorojimui ir automatizuotai analizei, bet ir duomenų generavimui. Sintetinių duomenų kūrimas leidžia modeliuoti ir simuliuoti įvairias situacijas, procesus, apie kuriuos duomenų surinkti nėra įmanoma arba egzistuoja tam tikri apribojimai, pavyzdžiui, laiko, finansiniai, žmogiškieji resursai ir kt.

Vėlgi, reikia nepamiršti tam tikros ironijos – padėdamas tausoti vienus resursus DI eikvoja kitus, pavyzdžiui, išskiria šilumą ir t.t., taigi, prisideda prie globalinio atšilimo ir kitų darnios raidos iššūkių.

Svarbu ir tai, kad DI įrankiai ar jų pagalba sugeneruoti duomenys bet kuriuo atveju yra grindžiami žmonių sugeneruotais duomenimis, dėl to iškyla subjektyvumo, stereotipizavimo, diskriminacijos įvairiu pagrindu, pavyzdžiui, rasė, amžius, lytis pavojus.

Jeigu duomenys sintetiniai, t. y. sugeneruoti DI, užklausą vis tiek turi sukurti žmogus, kuriam sunku atsiriboti nuo savo turimų patirčių, išsilavinimo, žinojimo apie tam tikrus kontekstus, jų vertinimo per savo vertybinių nuostatų prizmę.

Jos teigimu, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad verslai ir mokslininkai turi kiek skirtingas prieigas prie duomenų rinkimo, analizės, skaidrumo ir atsakomybės asmenims, kurių duomenys renkami ir apdorojami. Siekiant suvienodinti „žaidimo taisykles“ ir apsaugoti ES piliečių asmens duomenis, 2024 m. kovo mėn. Europos Parlamentas patvirtino DI aktą.

Juo siekiama užtikrinti, kad DI taikymas nepažeistų asmenų teisių, demokratijos principų. Be šio akto, skirtingos šalys ir jose veikiančios institucijos taip pat renkasi savo vietinę DI (ne)taikymo politiką.

Kai kurios šalys renkasi draudimo politiką – pavyzdžiui, Italija uždraudė prieigą prie „ChatGPT“ šalies mastu, Olandijoje ši technologija draudžiama akademinėse institucijose. Lietuvoje, konkrečiau, KTU, laikomasi požiūrio, kad disruptyvių technologijų visgi nereikėtų vengti, bijoti ar jų drausti, tačiau itin svarbus gebėjimas jas taikyti etiškai, sąžiningai ir pasitelkiant kritinį mąstymą.

„Disruptyvių technologijų plėtros ir pritaikomumo mokslinių tyrimų atlikimo kontekste kyla tam tikras pavojus ateities mokslininkų kartoms – tai yra ir nemažas iššūkis mums, kaip mokslinių tyrimų metodų dėstytojams ir patirties perdavėjams akademinėje bendruomenėje. KTU DAtA centre bandome atliepti akademinės, mokslininkų ir tyrėjų bendruomenės poreikius ugdant ne tik mokslines kompetencijas, bet ir 21-ojo amžiaus gebėjimus, kurie bent jau kol kas mus vis dar daro pranašesnius už mums asistuojančius DI pagalbininkus“, – teigia V. Sukackė.

KTU informacija.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos