Kosmetikos priemones kurianti ir gaminanti Lietuvos bendrovė ODA LT, bendradarbiaudama su Vilniaus Universiteto (VU) Gyvybės mokslų centru (GMC), sudarė galimybes kosmetologams tobulinti savo žinias GMC laboratorijose, vadovaujant mokslininkams. Taip siekiama rinkai paruošti labai kvalifikuotus ir atsakingus odos priežiūros specialistus bei skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą.
15 kosmetologų turės galimybę išklausyti specialaus kurso su praktiniais užsiėmimais pažangiausiame gyvybės mokslų švietimo ir mokymo centre, kuriame vykdomi inovatyviausi tyrimai biochemijos ir susijusiose srityse. Su kosmetologais dirbs biomedicinos mokslų daktarė dr. Rasa Aukštikalnienė, kuri gilins kosmetologų žinias apie odos sandarą, audinius, taip pat – patologinius procesus, vykstančius odoje.
„Nuosekliai dirbame tam, kad odos priežiūros specialistai įgytų kuo aukštesnę kvalifikaciją ir gebėtų mąstyti plačiau, kad jų sukauptos žinios leistų taikyti modernias priemones ir atlikti klientams reikalingas procedūras. Todėl džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su mokslininkais galime sudaryti sąlygas tokiai pažangai“, – sako „ODA LT“ vadovė Irena Jokšienė.
Bendrovės ODA LT bendradarbiavimas su VU GMC vyksta pagal pasirašytą bendradarbiavimo susitarimą, kuris be kitų sričių apima ir su „Optimum Derma Aciditate“ produkcija dirbančių kosmetologų tobulinimosi programą, kuri organizuojama pasitelkus VU GMC sukauptas žinias ir patirtį. Ketinama orientuotis į tuos kosmetologus, kurie nuolat siekia žinių ir nori gilinti savo supratimą apie naudojamus produktus bei jų veikimą.
„Mokslininkai, atlikdami mokslinį darbą, visuomet nori, kad jų darbo vaisiai būtų prieinami ir naudingi kuo didesniam žmonių skaičiui. Bendradarbiavimas su verslu leidžia mums savo sukauptas žinias paskleisti kuo plačiau ir sukurti naudą visuomenei. Taip galime sustiprinti Lietuvos verslą, o kartu ir mūsų valstybę, kartu įprasmindami savo mokslininkų darbą“, – sako VU GMC Biomokslų instituto direktorė prof. dr. Eglė Lastauskienė.
VU GMC atviros prieigos principu veikia 9 biotechnologijų ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrai. GMC įkūrimas sudarė geresnes galimybes mokslinių tyrimų bendruomenei ir paskatino tyrėjus dalyvauti svarbiuose visuomeniniuose ir ekonominiuose iššūkiuose, įgyvendinti „atviro mokslo“ kultūrą ir prisidėti prie piliečių gerovės. Šiaip metais VU Gyvybės mokslų centre buvo atidarytas didaktikos centras, pavadintas BioEduLab. Jo tikslas – skatinti gamtamokslį ugdymą tiek mokyklose, tiek ir kitose srityse. BioEduLab yra aprūpintas moderniausia įranga, leidžiančia atlikti tiek paprastus stebėjimus mikroskopu, tiek ir molekulinės biologijos tyrimus.
Odos priežiūros priemones kurianti ir gaminanti bendrovė ODA LT jau yra atlikusi bendrų projektų su VU GMC mokslininkais. Kosmetikos gamintojai, kurdami trejopo poveikio rankų aliejų „Nematomos pirštinės“, užkertantį kelią ant odos daugintis virusams, bakterijoms ir grybeliams, panaudojo išskirtinį veikliųjų medžiagų junginį reHeal, kuriame pagrindinė veiklioji medžiaga yra lantano nitratas. Siekdami patvirtinti apsauginio aliejaus su lantano nitratu veiksmingumą, kosmetikos gamintojai kreipėsi į VU GMC mokslininkus bei nepriklausomus tyrėjus. Tris kartus pakartoti tyrimai atskleidė, kad „O.D.A.“ sukurtas produktas po 2 min. nuo kontakto su oda pradžios 99,99 proc. apsaugo nuo Bovine betacoronavirus1 (BcoV-1), geriau žinomų kaip koronavirusai, poveikio. Po 3 val. veikimo produktas sustabdo didžiosios daugumos mieliagrybių augimą bei 24 val. nenutrūkstamai stabdo mikroorganizmų (bakterijų) augimą.
Bendrovė ODA LT kuria ir gamina kosmetologinių produktų liniją „Optimum Derma Aciditate“. Bendrovės produkcija skirta tiek naudojimui namuose, tiek profesionalų atliekamoms procedūroms, yra praturtinta organinėmis AHA rūgštimis. Remdamiesi moksliniais tyrimais, ilgametės praktikos patikrintomis priemonėmis ir nuosekliu darbu su klientais, „Optimum Derma Aciditate“ siūlo pagal individualius poreikius priderintus, saugius ir intensyviai veikiančius odos problemų sprendimus.