Dėl galbūt žiauraus elgesio su globos organizacijai „Penkta koja“ priklausančiai gyvūnais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno inspektoriai pradėjo tyrimą.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai šią savaitę Bubių kaime Kauno rajone atliko neplaninį patikrinimą pagal gautą pranešimą dėl galimai netinkamomis sąlygomis laikomų šunų.
Patikrinimo metu iš viso rasta dešimt šunų mišrūnų. Penki iš jų, pasak tarnybos, laikyti siaubingomis sąlygomis.
„Gyvūnai buvo laikomi ūkiniame pastate, iš lentų sukaltuose garduose, grindys išpuvusios su tarpais, kur šunys gali rimtai susižaloti. Be to, gyvūnai laikomi tamsoje, visiškai nevedžiojami“, – rašo VMVT.
Gyvūnų laikytoja šunų dokumentų neturėjo, tačiau keturi gyvūnai yra ženklinti poodine mikroschema, nurodančia, kad augintinių savininkas – viena garsi gyvūnų globos organizacija Kauno rajone.
Vienas galimai neženklintas mišrūnas, laikytojos teigimu, taip pat priklauso gyvūnų globos organizacijai.
Valdos savininkė rašytiniame paaiškinime nurodė, kad penkis gyvūnus augintinius prieš daugiau nei du mėnesius laikinai globai atvežė minėtos įstaigos atstovai.
Gyvūnai priklauso „Penkta koja“. Jos direktorė Agnė Volockytė teigė, kad šunys moteriai perduoti laikinai priežiūrai, o apie pažeidimus VMVT įstaigos neinformavo.
„Labai liūdna situacija iš tarnybos pusės, nes niekas nesusisiekė, nors šuniukai ženklinti mūsų vardu, rašėme raštą. Mes gaudavome nuotraukas, kaip ji prižiūrėjo, rūpinosi, neturėjome net menkiausių įtarimų nebuvo, kai maistą vežėme ar lankėme. Dar liūdniau, kai paėmė mūsų šunis, jos šunis paliko“, – BNS sakė A. Volockytė.
Anot jos, globėja prižiūrėjo keturis maždaug septynių mėnesių šunis ir vieną suaugusį, jie yra paskiepyti, ženklinti ir laukia kelionės į Švediją.
„Jie pas globėją buvo virš mėnesio. Turi keliauti į Švediją kovo mėnesį. Tai buvo laikina stotelė šunims sulaukti kelionės datos. Susiduriame su vietos trūkumu prieglaudoje, turime patikėti žmonėmis. Kai dovanojame, juk irgi nepasako: esu neatsakingas, nemylintis. Tik liūdna, kad tarnybos nesusisiekė, nepranešė, o kai tikrina daugyklas, mums skambina“, – teigė įstaigos vadovė.
Nustatyta, kad prieglaudos gyvūnai laikinai globai moteriai perduoti be jokių dokumentų ar laikinos globos sutarčių.
Laikytojos teigimu, po kurio laiko baigėsi pašaras šunims, todėl ji kreipėsi dėl gyvūnų paėmimo, tačiau organizacija nereagavo, nerodė jokio susidomėjimo šunimis.
Laikytoja tvirtino gyvūnus laikiusi, kaip išgalėjo, nes pagalbos ar žinių dėl šunų paėmimo iš gyvūnų globos atstovų nesulaukė, nors esą ne kartą kreipėsi.
A. Volockytė tokias kalbas neigia.
Penki mišrūnai dėl žiauraus elgesio ir netinkamų laikymo sąlygų paimti ir perduoti laikinai gyvūnų globai. A. Volockytės žiniomis, šunys nuvežti į kitą prieglaudą – „Nuarą“.
Tiek gyvūnus laikinai priglaudusios moters, tiek gyvūnų globos organizacijos atžvilgiu pradėti tyrimai.
Pasitvirtinus žiauraus elgesio su gyvūnais faktams, gyvūnų globos įstaigai gresia pbauda, o už pakartotinus nusižengimus – veiklos leidimo panaikinimas.
Tai vienas nedaugelio atvejų, kai galimi pažeidimai nustatomi ne nelegaliose, o registruotoje ir visuomenės pasitikėjimo bei žinomumo pelniusioje gyvūnų globos organizacijoje.
Laikina gyvūnų globa užsiimančios organizacijos ar asmenys privalo registruotis VMVT, atitikti reikalavimus bei užtikrinti tinkamas sąlygas gyvūnams, įskaitant jų maitinimą bei vedžiojimą.
BNS, Lietuvos naujienų skyrius