Į Lietuvą su keturiomis dukromis Andrėjus atvyko kovo 18 dieną. Šiandien vyras labiausiai džiaugiasi gerėjančia šešiolikmetės dukros Alinos sveikata. Nuo pat gimimo mergaitės mityba buvo sutrikusi, ji susidurdavo su sunkumais ryjant maistą, sunkiai kalbėjo. „Gimtoje šalyje gauti gydymą neturėjome galimybių, todėl Lietuvoje net nepagalvojome ieškoti pagalbos“, – pasakojimą apie dukrą pradeda jis.

Į Kauno klinikas šeima pateko atsitiktinai. Vieną dieną Andrėjus kartu su dukromis atvyko profilaktinei dantų patikrai pas gydytoją odontologę. Ji, apžiūrėjusi Aliną, pastebėjo didelį defektą Alinos burnoje. „Gydytoja paragino nelaukti ir vykti į Kauno klinikas specialistų apžiūrai. Padrąsinti jos, nusprendėme surizikuoti“, – atvirauja tėtis.

Įvertinus pacientės sveikatos būklę, Kauno klinikose jai diagnozuotas pilnas minkštojo ir kietojo gomurio nesuaugimas. Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Tadas Keizeris pastebi, kad lūpos ir gomurio nesuaugimai – dažniausia įgimta veido ir žandikaulių srities patologija, pasitaikanti net 1 iš 800 naujagimių. „Šie defektai gali atsirasti dėl genetinių priežasčių. Taip pat jie būdingi įvairiems sindromams, pavyzdžiui Pierre Robin sindromui. Riziką jiems atsirasti didiną nėščiųjų alkoholio ar kitų vaisiaus vystymąsi galinčių paveikti medžiagų vartojimas“, – teigia gydytojas.

Dažniausiai, esant kietojo ir minkštojo gomurio nesuaugimui, operacija atliekama vaikui, sulaukusiam pusantrų metų. Pasak T. Keizerio, tada gaunami geriausi rezultatai tolesniam audinių augimui ir kalbos vystymuisi. „Pacientės situaciją padarė sunkesnę tai, kad ji serga galvos smegenų vandene. Dėl šios priežasties nesuaugę audiniai, mergaitei augant, išsiplėtė ir susidarė didesnis defektas“, – aiškina jis.

Kauno klinikose Alinai rekonstruotas kietojo ir minkštojo gomurio audinys. „Ši mergaitė – pirmoji, kuriai per vieną operaciją atlikta tiek daug procedūrų. Siekiant suartinti esančius audinius ir suformuoti kietąjį ir minkštąjį gomurį, reikėjo išlaisvinti gomurinį nervą iš kaulinio kanalo, suformuoti nosiaryklės apatinę sieną. Taip pat jai atlikta ryklės užpakalinės sienelės plastika, kad pagerėtų pacientės kalba ir sumažėtų specifinis nosinis garsas kalbant“, – pasakoja T. Keizeris.

Atlikus šias procedūras, mergaitei pagerėjo mityba. T. Keizerio teigimu, po procedūros maistas nebepatenka į nosiaryklę, pacientei jį lengviau nuryti. „Dėl kalbos ir garsų tarimo gerinimo Alina pradėjo lankytis pas logopedą, tad laukiam teigiamų pokyčių. Žaizdos po atliktos procedūros gyja puikiai, tad tuo ir džiaugiuosi“, – sako veido ir žandikaulių chirurgas.

Andrėjus, kalbėdamas apie dukros savijautą, priduria, kad mergaitė ne tik jaučiasi, bet ir kalba daug geriau. „Esu labai dėkingas gydytojui T. Keizeriui ir jo komandai. Dabar jos savijauta geresnė, Alina lankosi pas logopedę, kad kalbėti taptų lengviau“, – šypsosi mergaitės tėtis.

Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje teikiama pagalba pacientams, sergantiems veido ir žandikaulių srities ligomis. Čia gydomos veido ir žandikaulių traumos, uždegimai, galvos ir kaklo navikai, neurostomatologinės ligos, įgimti ir įgyti defektai ir deformacijos, seilių liaukų ligos.

Kauno klinikų informacija